7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
1994

Tematy archiwalne

Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice

smo 2011-02-19 15:32:50
Posiadam łącze 6Mb, a w dzień i wieczorami mam transfer w okolicach 256 kb ! Wiem, że 6Mb to transfer maksymalny, ale czy ta TELEKOMUNIKACJA postradała zmysły ? Nasprzedawali łączy a teraz serwer nie wyrabia. Ma ktoś podobne problemy ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
zygmunt200 2011-02-19 16:00:53
reklamuj,reklamuj...nachoć ich...pisz do nich @...domagaj się co si się należy!!! im nas więcej wiekszy bedzie efekt!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
Sara 2011-02-19 16:20:14
U mnie to samo chodzi jak stara k........ i nic na to nie poradzą a my i tak musimy płacić do końca umowy bo inaczej będę płacił kare , takie już nasze życie szarego człowieka
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
boni 2011-02-19 16:30:35
Ja mam multimo i mam ten sam problem od około tygodnia:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
SnoozE 2011-02-19 17:43:13
Przyczyna sa przeciazone dslamy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
M44 2011-02-19 18:01:08
zgłosc problem i domagaj sie zwrotu pieniędzy za ten okres co nie osiągasz danego transferu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
cortez 2011-02-19 18:28:34
Dokładnie, też mam 6 Mb, ale tylko na papierze, była dwa razy technik,i nic to nie dało, właśnie siadam do pisania zażalenia. Skandal, trwa to od 2 miesięcy, juz mi sie nawet nie chce dzwonić, bo nic to nie daje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
smo 2011-02-19 18:34:02
No dlatego pisze, że te 6Mb to MAX transfer, minimalny NIE JEST OKREŚLONY. Było o tym niedawno głośno, może dożyjemy czasów uczciwości usługodawców.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
Gedarity 2011-02-19 19:08:01
To są całkiem różne pojęcia! Przy 1 MB prędkość pobierania wynosi niejako 128 kb/s, wysyłania 32 kb/s, a przy 6 MB powinno ono wynosić odpowiednio 768 i 192 kb/s.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
cortez 2011-02-19 19:15:57
Ale tu nie chodzi tyle o prędkość transferu co stabilność łącza. Mnie co chwila zrywa połączenie!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
leon297 2011-02-19 19:19:05
Ja mam neostrade 2mb i ostatnio działa dobrze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
konto usunięte 2011-02-19 19:30:11
..u mnie działa bez zarzutów:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
crusader 2011-02-19 20:47:55
@smo masz pojecie co to jest serwer, co to router brzegowy, co to marketing i sprzedaz np. 20Mb kiedy .. nie wiem..onet.pl nie wyrabia? Jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj tylko poczytaj zanim zostanies nabity w butelke. Zapewniam Cie ze nastepnym razem kiedy Tauron chce Ci sprzadac dwa liczniki w cenie trzech przy czym tylko jden zlicza taryfe, na pewno kupisz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
orate 2011-02-19 22:19:50
Witam Wszystkich,wpadłem na forum,bo właśnie mam dylemat,właśnie dziś kończy mi się umowa z neostradą i nie wiem,kto jest obecnie najatrakcyjniejszy cenowo,jakość też odgrywa ważną rolę,jeśli komuś sie chce to proszę o radę,z kim warto grać,z góry dziękuję,pozdrawiam,hej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
smo 2011-02-20 00:08:04
@crusader - pracodawca zlecił bronić? @Gedarity - http://pl.wikipedia.org/wiki/Megabit ==> 8 Mbit = 1 MB, więc przy 6MB download = 6x 1024 KB/s Problem jest taki, że usługodawcy sprzedając internet zapewniają TYLKO maksymalny transfer, osiągalny przy optymalnym ruchu ! Rozwiązaniem tego problemu jest określenie MINIMALNEGO transferu co dałoby podstawę do reklamacji, np. w mojej sytuacji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
sencio 2011-02-20 00:22:02
orate - aktualnie UKE popuścił cugle TePsie i ich oferta jest bardzo zbliżona do Netii. Więc jeśli chodzi o cenę to wielkiej różnicy nie ma. Problemem jest podejście TePsy do własnych klientów w momencie gdy sprzedadzą Neo wielu klientom pod tą samą centralą i sprzęt nie wydala:( Miałem taką sytuację w firmie gdzie przy łączu 1Mb transfer nie przekraczał 4kb/s (sic!!!). Technik z TePsy rozłożył ręce i jedynie co mógł zaproponować to przejście na DSL-a lub do Netii :o. Podobno TePsa bardziej dba o łącza, które dzierżawi Netii bo wiążą ją umowy. Prywatnie mam Netię od 3-ch lat i nie narzekam. Pzdr.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
SnoozE 2011-02-20 04:50:41
Centrala jest jedna,w Netii jest to samo. Proponuje reklamowac i zadac zwrotu kasy za kazdy dzien nie dzialania uslugi. Zanizony tranfer + wysoki ping. Jezeli beda mieli jakies obiekcje i wyskocza z do 2Mb/s czy do 6 Mb/s to prosze ich wysmiac i zapytac czym sie 1Mb/s rozni od 6Mb/s skoro dostarczaja 0,5Mb/s :). Z takiego powodu zawsze mozna zerwac uwomwe lub tez powiedziec, ze sprawa idzie do Urzedu Komunikacji Eelektronicznej i Rzecznika Praw Konsumentow. Firmy chca wyciagnac wieksza kase i przekraczaja diametralnie to co DSLAMy moga udzwingac. Jezeli bedziecie ich ostro spamowac grupowo i nie dac sobie wciskac kitu to moze rozbuduja centrala wczesniej niz za 6 miesiecy :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
crusader 2011-02-20 07:54:17
nikogo nie bronie a juz tym bardziej tp, tylko trzeba myslec
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
Gedarity 2011-02-21 21:17:48
smo Ty się chyba z choinki urwałeś za przeproszeniem :)

Stosując się do Twoich rad z Wikipedii ->

1 megabajt to 1024 kilobajty

8 Mbit - 1 MB
6 Mbit - 3/4 MB
więc 0,75*1024=768 kb/s

I przyjmij do informacji, iż nazwy 6 MB/100MB oznaczają megabity, a nie megabajty, więc mój post kilka miejsc wyżej jest jak najbardziej aktualny. Sam zacznij się opierać na sprawdzonych informacjach, bądź nie wypowiadać wcale w myśl zasady: "nie ma głupich pytań..." :P
Nikt przy necie o przepustowości 6 megabitów nie wyciągnie 6 megabajtów transferu ;) Pozdro!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
smo 2011-02-22 13:33:06
Chodziło o różnicę w zapisie jednostki.

1MB - jeden megabajt
1Mb - jeden megabit
1KB - jeden kilobajt
1kb - jeden kilobit

1B - jeden bajt
1b - jeden bit


"I przyjmij do informacji, iż nazwy 6 MB/100MB" - nie przyjmę Twojej folozofi, szukaj innych zwolenników.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
EarlGrey 2011-02-23 20:34:51
"I przyjmij do informacji, iż nazwy 6 MB/100MB oznaczają megabity, a nie megabajty(...)"

Chyba Cię Człowieku głowa boli ;) wróć się do podstawówki!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
olek 2011-02-24 20:03:15
sluchajcie, nie wprowadzajcie innych w blad.
Niestety nie znalazlem poparcia tego co napisze w necie (nie chce sie mi tak dlugo szukac) ale wystarczy zapytac kogokolwiek kto mial do czynienia z informatyka.

1Mb = 1024Kb (megabit/kilobit)
taka wartosc podaja uslugodawcy (bo oczywiscie wieksza liczba robi wrazenie).Aby uzyskac rzeczywista predkosc pobierania w kilobajtach/megabajtach na sec. musimy podzielic wartosc megabitowa przez 8 :

1Mb : 8 = 128KB/s (kilobajtów)
analogicznie z wyzszymi wartosciami
6Mb = 6x1024Kb = 6144Kb
6144 : 8 = 768KB/s

"I przyjmij do informacji, iż nazwy 6 MB/100MB oznaczają megabity, a nie megabajty" ->B Z D U R A
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
smo 2011-02-25 11:45:44
Tak Olek, wiemy o co chodzi. Cała sprawa rozchodzi się o tą cytowaną przez Ciebie bzdurę. Gedarity po prostu nie zwraca uwagi na jednostki.

A internet nadal działa ******o.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
dawidoo 2011-02-25 11:54:12
Z tego co wiem mają modernizować centrale . Bo to jest nie Zgodne z Prawem co robi TP czemu my mamy płacić za przepustowość 2 MB realną do osiągnięcia w Limanowej tyle samo co za 20 ? w innych miastach ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
olek 2011-02-27 14:02:10
wiadomo kiedy to nastanie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
smo 2011-03-04 12:12:56
Resort infrastruktury chce zmusić operatorów do poprawy jakości internetu - informuje "Gazeta Wyborcza". Przygotował w tym celu założenia do projektu nowelizacji prawa telekomunikacyjnego.

http://biznes.onet.pl/internet-na-90-proc,18568,4200904,1,prasa-detal
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Fatalne działanie NEOSTRADY - Limanowa i okolice
huhuha 2011-03-04 12:49:24
problem skończy sie dopiero wtedy jak inni dostawcy zaczną budować swoje DWDM-y a nie korzystać z TP.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in