7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
4272

Porady

Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku

zealot 2011-12-03 17:14:51
Witam, szukam dobrego elektryka, elektromechanika samochodowego w Limanowej, najlepiej ze znajomością Opla . Chodzi o sprawdzenie i diagnozę, regenerację alternatora lub elementów towarzyszących. Silnik 1.9 CDTI 2007. Potrzebny mi oczywiście ktoś, kto to zrobi a przy okazji nie zepsuje 2-3 innych rzeczy ;)

(Mam od dziś rana problem, zapaliła się kontrolka akumulatora/alternatora i rzeczywiście, pomiary multimetrem wskazują na brak ładowania aku (napięcie 11.5 - 11.7 V a powinno być nie mniej niż 13.9-14))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku
misiek33 2011-12-03 18:06:38
to chyba niepotrzebnie robisz z potencjalnych osob ktore mogły by ci pomóc nieuków- bo jaka to sztuka naprawic alternator w aucie 4 czy 14 letnim. chyba ze masz go za bustwo to bedziesz musiał szukac pomocy gdzies ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku
DXi12 2011-12-03 20:26:08
Kolejny przypadek Opla Vectra C z silnikiem 1.9CDTI i zapewne z alternatorem DENSO! Radzę poszukać dobrego elektryka, ponieważ byle kto tego nie zrobi, znam podobny przypadek gdzie były wymieniane mostki prostownicze, regulatory (chyba ze trzy razy) i problem ciągle powracał (brak ładowania, pulsowanie świateł). W końcu właściciel przez jakiegoś znajomego dotarł do elektryka który już „opanował’ ten problem w Oplach. Być może wina nie „siedzi” w alternatorze a w instalacji. Chciałem jeszcze zwrócić uwagę iż jest różnica w aucie 4 a 14 letnim, np. to że kontrolka w tym samochodzie zapala się wtedy, kiedy napięcie w instalacji spadnie poniżej określonego, a nie tak jak w starych instalacjach gdzie kontrolka zapala się w momencie braku ładowania.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku
jeden1 2011-12-03 20:43:16
To już masz fachowca-misiek33 raz-dwa usunie usterkę
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku
misiek33 2011-12-03 22:05:30
jeden1- czasami proste rzeczy sa najtrudniejsze i odwrotnie a sam pytajacy juz wie jaki prad daje alternator a to zadna sztuka sprawdzic napiecie przy samym alternatorze jezeli ktos o tym cos wie. w czasach lotów kosmicznych alternatora nie umia naprawic?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku
zealot 2011-12-03 23:27:09
To można prosić o namiary?
I proszę się nie denerwować treścią pierwszego posta. Po prostu słyszałem już różne prawdziwe (choć z pozoru niewiarygodne) historie i pytam tutaj, żeby nie iść do pierwszego lepszego, tylko do sprawdzonego.

Na początek interesuje mnie szybkie i bezproblemowe przywrócenie ładowania akumulatora.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku
zealot 2011-12-03 23:41:50
Ok widze, ze na forum byl podobny temat: http://limanowa.in/forum/porady,3836.html przepraszam za powtorke, aczkolwiek jesli ktos jeszcze ma innego, sprawdzonego, nie wymienionego tam, to prosze napisac.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku
zealot 2011-12-07 21:47:26
Auto naprawione i jeździ już drugi dzień, zobaczymy czy to będzie jakaś przewlekła choroba czy tylko spalony regulator napięcia i mostek diodowy.

Wybrałem w końcu zakład Pana Wyrwy przy ul. Łazarskiego i jestem zadowolony, polecam, dobra obsługa i trafna diagnoza.

@DXi12 - tak jest, sprawdziłem w międzyczasie informacje w społeczności użytkowników tych samochodów i serwisie w Krk i problem jest bardzo częsty. Generalnie Opel niedoszacował parametrów części, jakie się powinny w tych alternatorach znaleźć i stąd z reguły pada na początku prostownik, powinna zapalić się kontrolka alternatora i w tym momencie, jeśli w miarę szybko przerwie się jazdę, jest szansa uratować regulator napięcia. Niestety u mnie regulator też padł, pewnie dlatego, że jeszcze trochę tym autem pojeździłem.

Problem nie występuje w modelach wyposażonych w alternatory Boscha oraz inne Denso, ale o wyższych parametrach (np. 120A,130A). Są ludzie, którzy po takich awariach zmieniają sobie całe alternatory na lepsze.
Swoją drogą to już mój drugi model Opla i drugi raz pada mi alternator. W ogóle elektryka w tych samochodach do najlepszych nie należy :] ponoć sytuacja się zmieniła w Insigni, ale też Opel zamierza teraz konkurować z markami Audi/BMW/Mercedes więc i ceny skoczą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku
rafik007 2012-01-13 19:47:53
@zealot Super ze tak trafnie zdiagnozowali tylko ile cie to kosztowało? Może lepiej było poszukać nowego alternatora z gwarancją:):):)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku
abdulwisimulaha 2012-01-13 22:42:20
apropos- "Opel zamierza teraz konkurować z markami Audi/BMW/Mercedes więc i ceny skoczą."
-nigdy im nie dorównają to tak jak dzień i noc. 8o
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku
DXi12 2012-01-13 22:53:03
abdulwisimulaha – zgadzam się z Tobą w 100%! Mercedes, Audi czy nawet nie lubiane przeze mnie BMW mają bogatą historię i tradycję! I stanowczo uważam że z tymi markami opel nigdy nie będzie konkurował i nigdy Im nie dorówna. Jedynie to może konkurować ale z vw, ford, renault, peugeot itp. wynalazkom ;) Ale może nie róbmy bałaganu, ponieważ temat jest o czymś innym… ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku
karat 2012-01-14 10:29:43
zealot.mam pytanie jaki koszt poniosłes naprawy tegoz alternatora gdyz po zakupie swojego opla tez miałem ten sam problem lecz wymieniłem go na nowy a stary odliczyli mi od ceny,dzieki i miłej jazdy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Elektryk samochodowy Limanowa, alternator, ładowanie, aku
konto usunięte 2012-09-20 07:02:31
Wiitam mam problem z immo. świeci i miga czerwona lampka.
niechce zapali pompka paliwa działa iskra na świecy jest
Samochód to chevrolet kalos 1.4 z 2007 r
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in