22°   dziś 23°   jutro
Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna
4272

Porady

dziura w parkiecie

kurus 2013-04-25 21:23:09
witam mam pytanie dzis spadł mi telefon na parkiet i powstala niewielka dziura czy jest moze jakis sposob zeby ja zlikwidowac?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dziura w parkiecie
konto usunięte 2013-04-25 21:49:31
Oryginalny parkiet wykonywany z twardego jest bardzo wytrzymały, więc jak wygląda uszkodzenie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dziura w parkiecie
konto usunięte 2013-04-25 21:58:36
Ale tak na szybko i tanio, możesz zalać dziurę dwuskładnikowym bezbarwnym klejem epoksydowym.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dziura w parkiecie
basketball92 2013-04-25 22:54:31
To musiala być Nokia 3410
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dziura w parkiecie
crusader 2013-04-26 09:27:19
oddaj do serwisu, wymienia dziurawa czesc i mozna dzwonic
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dziura w parkiecie
kurus 2013-04-26 15:58:10
chcialem dodac ze nie jest to nie wiadomo jak wielka dziura bo tak na prawde jet to nie wielkie wglebienie aczykolwiek denerwuje mnie to :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dziura w parkiecie
limanueva 2013-04-26 21:21:07
Dziurę możesz zaszpachlować - w sklepie stolarskim kupisz szpachlę do drewna w różnych kolorach, w zależności z jakiego drewna masz parkiet.
Jeśli parkiet masz olejowany lub woskowany, to właściwie nie ma problemu - bierzesz papier ścierny, wyrównujesz dziurę (jeśli nie jest głęboka, możesz ją nawet usunąć papierem), szpachlujesz, czyścisz drobnym papierem i na to olej / wosk. Nie będzie nic widać.
Gorzej z lakierem, bo raczej będzie widać, jeśli pomalujesz tylko fragment. Możesz zrobić tak, jak w opisanym wyżej przypadku, albo próbować zalać dziurę (jeśli mała) kropelką lakieru (np, poliuretanowym), klejem do drewna (takim, który po wyschnięciu jest przezroczysty), albo klejem epoksydowym (po wyschnięciu mleczno-biały).
Tyle z teorii. Teraz musisz sobie radzić:)


dużo zależy od typu parkietu i wykończenia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in