7°   dziś 8°   jutro
Wtorek, 16 kwietnia Cecylian, Bernadeta, Julia, Ksenia, Erwin, Biruta
2167

Wydarzenia

Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.

obserwator300 2014-07-25 21:24:25
MOŻE W KOŃCU ZACZNIECIE LUDZIE UWAŻAĆ NA TYCH PRZEJŚCIACH A NIE WCHODZICIE SOBIE JAK PANICZE NA PRZEJŚCIA CO ? I WYMUSZACIE NA KIEROWCACH ZATRZYMANIE SIĘ ? Wchodzicie, nie wchodzicie - nie wiadomo co chcecie zrobić , wbijacie na przejścia w ostatnim momencie - to jak może nie dochodzić do wypadków ??? PYTAM SIĘ ? Za kogo wy piesi się uważacie za Panów Drogi ? Że to Wy macie kontrolę nad drogą i że jesteście jej królem/Panem/Władcą/Właścicielem ? Wy macie o wiele łatwiejszą sytuację jak kierowca - kierowca musi patrzeć na wiele sytuacji na drodze na raz - musi uważać nie tylko na WAS , na pieszych , ale również patrzeć na sytuację na drodze , na inne pojazdy. Wy będąc w bardziej komfortowej sytuacji POWODUJECIE zagrożenie na drodze wchodząc i wpychając się na siłę na przejścia. Szczególnie jak wychodzicie z kościoła. Opiszę jeszcze taką sytuację - stoi pieszy przed przejściem - wchodzi , nie wchodzi - nie wiadomo co chce zrobić to jak z tego może nie być wypadków ? Ludzie wchodzą na siłę na przejście. Niektórzy piesi w ogóle nie mają pojęcia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Należałoby tutaj jeszcze dodać, że to nie tylko na przejściach takie sytuacje - rowerzyści też powodują różnego typu zagrożenia. Natknąłem się na sytuację gdy piesi weszli kierowcy na przejście gdy kierowca był w połowie tego przejścia. Więc jak może nie być wypadków ? Pytam się ludzie WY macie w ogóle jakiś rozumek jeszcze czy nie ? Mam nadzieję że ta sytuacja co poniektórych nauczy czegoś - przede wszystkim większego szacunku dla pracy kierowcy oraz większej ostrożności. Jakbyście czekali parę sekund dłużej a nie wciskali się na przejścia / wchodzili w ostatnim momencie to by wypadków nie było. Zastanówcie się ludzie troszeczkę - mówiąc prostym językiem : zacznijcie myśleć głową, a nie dupą. KONIEC wywodów. Żegnam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
paprotnik 2014-07-25 22:00:27
obsrerwator masz całkowitą rację, niestety pieszych to niczego nie nauczy tym baedziej, że prawo po ich stronie ale czasem to wypadałoby wyjśc z auta wziąć kija i zrobić z pieszymi porządek
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
bearchen 2014-07-25 22:14:28
Zasranym obowiazkiem kierowcy jest zatrzymac sie nie tylko, gdy pieszy oczekuje na przejscie, ale rowniez wtedy, gdy pieszy zbliza sie w kierunku przejscia.
Policja powinna wlepiac mandat za mandatem, bo niektorym tak sie spieszy ze w dupie maja pieszych.
Szczegolnie na przejsciach na rynku w Limanowej trzeba zachowac szczegolna ostroznosc, bo tam ciagle ktos przechodzi.
I wcale nie bronie pieszych, bo sama jestem kierowca i wiem jak to wyglada, ale te pare secund nikogo nie zbawi.
Bardziej zajmijcie sie pieszymi, ktorzy przelatuja przez ulice w niedozwolonych miejscach, majac do przejcia kilkanascie metrow wala sie jak dziki na ulice. I takich nalezaloby delikatnie popiescic maska, zeby sie nauczyli do czego sluza pasy.

Oczy szeroko otwarte, szczegolnie w miejscach nasilonego ruchu pieszych i samochodow. Wowczas nie bedzie dochodzilo do takich nieszczesliwych wypadkow.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
AwM 2014-07-25 22:17:24
"Parę sekund nikogo nie zbawi", a potem nie da się przejechać przez rynek. Ludzie chodzą jak krowy, nie myślą kompletnie i takie są efekty.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
club 2014-07-25 22:25:44
narzekamy na babcie że tak chodzą po limanowej,znam dużo zawodowych kierowców i tak samo wpadają na pasy pod auto,a jak sam jedzie samochodem to wyklina na pieszego
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
obserwator300 2014-07-25 22:32:06

No dokładnie - zauważ jak coś takiego można wytrzymać ? Wchodzi se ktoś na przejście i nawet się nie popatrzy czy coś jedzie tylko zadowolony idzie przed siebie i myśli, że jest w porządku, bo on w końcu Pan i władca szosy. Prawo po stronie pieszych NIE zwalnia ich z racjonalnego myślenia, więc APEL do Was ludzie - myślcie chociaż troszkę jak przechodzicie przez jezdnię - rozglądnijcie się, zaczekajcie parę sekund, a nie nagle i na siłę wchodzicie na przejście, bo myślicie, że prawo po waszej stronie, ponieważ takie nieostrożne zachowania doprowadzają do tragedii. Kierowca ma Wam pieszym ustąpić to prawda, ale Wy ze swojej strony też nie powodujcie zagrożeń na drodze przez nierozważne i nieostrożne zachowania z Waszej strony. Kierowca nie jedzie chmurą tylko maszyną, która trochę waży. Więc Podsumowując złotą myślą : Zastanówcie Się Piesi - Gdzie Jest GŁOWA, A Gdzie Jest ****. Pozdrawiam.

Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
bearchen 2014-07-25 22:33:24
Zawsze znajdzie sie kierowca palant i pieszy - krowa.
Tez nieraz bylam w awaryjnej sytuacji, bo ktos wtoczyl sie przed maske w ostatniej chwili, ale rowniez jako piesza mialam do czynienia z kierowcami, ktorzy o malo mnie nie przejechali i tez na tym przejsciu pod bazylika, bo im sie zwyczajnie zatrzymac nie chcialo.
Pomijam juz fakt, ze i tacy istnieja, ze nawet widzac, ze czlowiek stoi to sie nie zatrzymaja, bo sie im spieszy!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
dionelwa 2014-07-25 23:00:00
Art. 14.

Zabrania się:
wchodzenia na jezdnię:
bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
przebiegania przez jezdnię;
chodzenia po torowisku;
wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

Art. 15. Przepisów art. 11–14 nie stosuje się w razie zamknięcia ruchu pojazdów na drodze.
:-)B)8):D:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
dionelwa 2014-07-25 23:01:19
Wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd:
1) na przejściach dla pieszych: 50 zł
2) w miejscach innych niż przejścia dla pieszych: 100 zł
Wchodzenie na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi: 100 zł
Przechodzenie przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenia zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni: 50 zł
Niestosowanie się do znaków drogowych dotyczących ruchu pieszych: 50 zł

>:-D>:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
dionelwa 2014-07-25 23:09:20
Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.
>:-D>:-D>:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
nowy99 2014-07-26 01:57:51
dionelwa twoja wypowiedz powinna wisieć przed każdym przejściem a szczególnie na rynku w limanowej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
MOSKIT 2014-07-26 08:07:34
Proponuję niektórym kierowcom i pieszym wybrać się do krajów zachodnich i zobaczyć tam kulturę jazdy, szczególnie zwrócić uwagę właśnie na zachowania na przejściach dla pieszych. W Holandii rowerzysta i pieszy nigdy nie mają takich problemów jak w Polsce. Proponuję po rynku w Limanowej jeździć troszkę wolniej, gdy na rynku jest duży ruch pieszych i samochodów, pasów jest bardzo dużo, jadąc te 30 km/h każdy wóz jesteśmy w stanie zahamować bezpiecznie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
hefajstos 2014-07-26 08:17:22
@ MOSKIT i @bearchen do Holandi bedzie tam z was niezła i szczęśliwa para
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
Arwen 2014-07-26 08:17:37
pieszy ma pierwszeństwo na przejściu dla pieszych i kierowca powinien zachować szczególną ostrożność przy zbliżaniu się do przejścia, tylko w Polsce kierowcy myślą że są panami i piesi powinni ustępować im miejsca nawet na przejściu, to jest myślenie części baranów siedzących za kierownicą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
MOSKIT 2014-07-26 08:39:27
Takie realia, że w Polsce większość kierowców jest agresywna na drodze, myślą tylko o sobie, jeżdżą jak harpagany bo przecież 10 sekund ich zbawi jak się nie zatrzymają przed pasami. Większość polskich kierowców to barany co widać właśnie na tym forum. Nie odwołuję się teraz do tematu tylko mówię ogólnie jaka jest sytuacja.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
PaDr 2014-07-26 09:21:00
"Bardziej zajmijcie sie pieszymi, ktorzy przelatuja przez ulice w niedozwolonych miejscach, majac do przejcia kilkanascie metrow wala sie jak dziki na ulice" - Paradoksalnie więcej pieszych ginie przechodząc na pasach niż w niedozwolonych miejscach. Wynika to pewnie z mentalności ludzi, którzy uważają, że mają pierwszeństwo i ładują się prosto pod samochód z nadzieją, że ten się zatrzyma.

"Proponuję niektórym kierowcom i pieszym wybrać się do krajów zachodnich i zobaczyć tam kulturę jazdy" - W krajach o których piszesz istnieje sieć autostrad, dróg szybkiego ruchu, obwodnic. W Polsce chcąc gdzieś dojechać musisz przejechać przez dziesiątki miasteczek, rynków itp i jakbyś chciał być kulturalny będąc zawodowym kierowcą, czas przejazdu wydłużyłby się o drugie tyle. To nie ludzie są inni, organizacja ruchu zmusza i uczy ludzi takich nawyków.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
molek 2014-07-26 10:22:11
Może łaskawie uświadomisz mnie, jaki to przepis Prawa o ruchu drogowym nakazuje jak powiadasz zatrzymać się przed przejściem "nie tylko ,gdy pieszy oczekuje na przejście ale również wtedy, gdy do niego się zbliża" ? Bo to bardzo ważna informacja a ja chybam jest niedouczony, ... Z góry dziękuję :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
Doradca 2014-07-26 11:15:46
Nie dyskutować z "mądrymi" bo Oni wiedzą lepiej ;)
Jak piszą że tak jest to nawet gdy tak nie jest nie ustąpią, bo jak przyznać się do błędu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
nowy99 2014-07-26 11:25:30
drodzy piesi macie obowiązek wchodząc na przejście rozejrzeć się czy nie wchodzicie komuś pod koła, auto metr od przejścia lub dwa jadąc z prędkością 40-30-20km jak mu wbiegniecie pod koła nie ma szans sie zatrzymać samochód warzący tone-dwie jub 12tyn nie zatrzyma sie w metrze jadać nawet 30km. nie dawno dojeżdżam do przejścia prędkość 30km może mniej do przejścia mam 1,5m może metr widzę pieszego, pieszy ma krok do krawężnika zatrzymuje sie ja jadę patrze a za nim drógi tylko szybciej ja po hamulcach zderzak auta juz na przejściu pieszy nr 2 wbiega rawie przed maskę, ludzie nie rubmy sobie tak jak macie pierwszeństwo ale nie bezwzględne naszym obowiązkiem jest zachować ostrożność waszym tez, musiacie sie upewnić czy nie wchodzicie komuś pod koła.Ja jak widzę pieszego co stoi przy przejściu rozgląda się i wykazuje zamiar przejścia przez drogę to sie zatrzymuje bo mam taki obowiązek ale nie wbiegajcie rozglądajcie się
bo to obowiązek wasz zgadam sie są kierowcy barany ale i piesi tez
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
EarlGrey 2014-07-26 12:35:29
@bearchen - nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo żadnym "zasranym obowiązkiem" nie jest zatrzymanie się kierującego przed przejściem dla pieszych w momencie gdy owy pieszy do niego dochodzi. Pieszego wówczas nie ma na przejściu dla pieszych, a jedynie ta sytuacja zobowiązuje kierującego do umożliwienia przejścia pieszemu przez jezdnię - jest to dokładniej rozpisane w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Należy to ogarnąć, gdyż jest to nasz - uczestników ruchu (piesi również nimi są) - obowiązek.

Pozdrawiam,
EarlGrey
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
junak83 2014-07-26 13:23:39
EarlGrey cały problem w tym że policja tego nie pilnuje
proponuje naszej policji kilku ludzi na rynku po cywilnemu
i sypać mandaty pieszym ewentualnie kierowcom nie ustępującym pieszemu ale jak pieszy dopełni juz formalności
to może choć jakaś akcja inf na ogłoszeniach parafialnych że pasy to nie części chodnika
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
obserwator300 2014-07-27 11:39:03
Zauważcie jak coś takiego można wytrzymać ? Wchodzi se ktoś na przejście i nawet się nie popatrzy czy coś jedzie tylko zadowolony idzie przed siebie i myśli, że jest w porządku, bo on w końcu Pan i władca szosy. Prawo po stronie pieszych NIE zwalnia ich z racjonalnego myślenia, więc APEL do Was ludzie - myślcie chociaż troszkę jak przechodzicie przez jezdnię - rozglądnijcie się, zaczekajcie parę sekund, a nie nagle i na siłę wchodzicie na przejście, bo myślicie, że prawo po waszej stronie, ponieważ takie nieostrożne zachowania doprowadzają do tragedii. Kierowca ma Wam pieszym ustąpić to prawda, ale Wy ze swojej strony też nie powodujcie zagrożeń na drodze przez nierozważne i nieostrożne zachowania z Waszej strony. Kierowca nie jedzie chmurą tylko maszyną, która trochę waży. Więc Podsumowując złotą myślą : Zastanówcie Się Piesi - Gdzie Jest GŁOWA, A Gdzie Jest DUPA. https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">https://img.limanowa.in/img/emotikony/error.png">https://img.limanowa.in/img/emotikony/error.png">https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
junak83 2014-07-28 11:15:01
widziałem dziś na rynku wybryki pieszych z g r o z a !!!!!!niczego sie nie nauczyli a wręcz jest gorzej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
konto usunięte 2014-07-28 11:43:48
Widziałem wczoraj wybryki kierowców w Limanowej, nie tylko na Rynku.
Ten gość, który czarną beemkę SUV zaparkował na wewnętrznym pasie, pobił wszystkich.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
junak83 2014-07-28 12:01:58
niestety są matoły na tym świecie a jak uwagę wrzucisz to wiadomo... nie daleko mnie ludzie parkują na zakazie na drodze żeby mieć bliżej do sklepu i potem taki z siatami wraca i jeszcze drzwi otwiera tak że go ominąć trudno

"ten" to nic ja widziałem zaparkowany traktor z przyczepą na łuku na skrzyżowaniu, aż szkoda gadać
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
bearchen 2014-07-28 15:02:51
A jak by sie tylko dalo to i by przed sklepowa lada zaparkowali.

Kultura na drodze obowiazuje zarowno pieszych jak i rowerzystow.
Jedni drugich powinni tolerowac i w miare mozliwosci ze soba wspolpracowac.
Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
edi60 2014-07-28 16:55:01
to co zauwazylem ze i piesi ktorzy sa kierowcami aut tez zachowuja sie jak stado baranow chyba ze robia to celowo kierowcy nadjezdzajacemu do przejscia jak to im tez pieszy zrobil ale to tylko swiadczy o braku kultury osobistej w dzisiejszym swiecie czlowiek dla drugiego czlowieka jest WILKIEM przykre to stwierdzenie ale prawdziwe jakby sie czlowiek potnal i upadl to drugi by go jeszcze podeptal i poszedl dalej niestety tak jest a przeciez czlowiek drugiemu czlowiekowi powiniem byc bratem siostra =zastanowmy sie nad swoim stosunkiem do swojego blizniego
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
4ever 2014-07-29 22:39:39
Jak by każdy kierowca w Limanowej chciał się zatrzymać jak widzi zbliżającego się pieszego to by musiał 3 godziny czekać :D Bearchen ... chyba w Lim nie byłeś :D :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzisiejszy Wypadek pod kościołem w Limanowej.
bearchen 2014-07-29 22:53:08
Bylam, bylam i zatrzymuje sie ZAWSZE zarowno tym, ktorzy juz oczekuja jak rowniez i tym, ktorzy do przejscia sie zblizaja.
Nie widze w tym nic zlego.
Ale tego w Polsce sie nie nauczylam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in