12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
1994

Tematy archiwalne

Dzin Dobry ja w takiej sprawie...

klekajLarwo 2011-02-03 18:08:50
ze potrafie prawie caly schowac sie rekawie.:) heh Sprawa jest wazna, co myslicie o powstaniu Swiata, zycia? Religia nakazuje nam wierzyc iz to Bog nas stworzyl, ale czy aby napewno? Nauka ma wiele wiecej wersji, ta ktora mnie zaciekawila to o meteorycie. Meteoryt ktory runal w nasza planete mial na swoim pokladzie komorki, zasial glony(rafa) najstarsza ponoc. Pozniej sie toczylo...a wy co myslicie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
konto usunięte 2011-02-03 18:18:21
..mnie bocian przyniósł..nad resztą się nie zastanawiałam :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
gargamelek 2011-02-03 18:23:22
A mnie w kapuście znaleźli:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
nikoret 2011-02-03 18:42:54
no a w tym meteorycie komorki to skąd się wzięły , z kapusty?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
asel 2011-02-03 19:06:30
Poczytaj sobie to forum http://davidicke.pl/forum/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
EwKaa87 2011-02-03 19:30:00
Taa bocian :D Ja się urodziłam w grudniu,a więc bociany są w ciepłych krajach :p Chyba,że któryś u nas zimował ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
konto usunięte 2011-02-03 19:49:10
Taa zimował i twoją matke dziobał
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
zygmunt200 2011-02-03 20:03:26
skorpion...Ty jak zawsze do pieca dołożysz :):):)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
konto usunięte 2011-02-03 20:06:36
a ja urodziłem się a ojca zlosciwca i mamy jego żony... więc żadna komórka z kosmosu nie spadła...oj larwo klękaj i przepraszaj za tak nieczyste myśli...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
SnoozE 2011-02-03 20:08:28
nikoret - nie z kapusty ale z fragmentu planety na ktorej istnialo zycie. Mam nadzieje, ze do wszystkich juz pomalutku dociera ze nasza galaktyka tetni zyciem a co dopiero inne galaktyki, ktorych jest miliardy ... Uwazam, ze w naszym "kosmosie" istnieje ogrom zycia fizycznego. Od prostych organiznow do tych zlozonych ...Chyba, ze pytasz co bylo przed Wielkim Wybuchem ? Polecam zpoznac sie z teoria wieloswiatow.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
nikoret 2011-02-03 20:42:34
żadna z teorii i tak nie tłumaczy co było przed, przed przed przedi tka dalej...można snuć hipotezy, popierać je fizyką kwantową itp, ale jak na razie i tak nikt nic nie wymyśli,niestety:), a skąd wzięło się życie na innych planetach?kupę aminokwasów podłaczono do prądu i już?za proste by to było.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
klekajLarwo 2011-02-03 21:00:38
Moze i mam nie czyste mysli poniewaz sa nie zgodne z nasza wiara, acz kolwiek chcialbym znac prawde o tym jak to sie zaczelo...SnoozE zapoznam sie z teoria:) dzieki;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
klekajLarwo 2011-02-03 21:03:23
a co bylo przed Bogiem? Chaos? cos w Chaosie byc musialo:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
Frann 2011-02-03 21:23:42
A ja myślę, że Bóg jest ponadczasowy a nasze małe ludzkie rozumki nie są w stanie pojąć tego co było przed i po. Bo właściwie to co było przed równie dobrze może toczyć się gdzieś teraz. Myślimy tak materialnie..Tak po ludzku.. Mnie bardziej nurtuje pytanie po co istniejemy. Tacy marni malutcy.Ze swoimi problemikami, które są wydawałoby się tak liche i nieważne z perspektywy np wieków. Szczególnie nachodzą mnie takie myśli gdy odwiedzam cmentarz. Ile ludzi, których znałam i nie znałam tak po prostu odeszło. I ja też kiedyś odejdę. Może nawet jutro?Kto to wie? I wiecie co? Życie będzie się toczyło dalej. Poradzą sobie beze mnie. Bo będą musieli. Bolesne to ale prawdziwe. I co mi da to dzisiejsze gdybanie o wszechświecie niezbadanym? Myślę, że wtedy kiedy odejdę to zrozumiem po co żyłam. Taką przynajmniej mam nadzieję.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
klekajLarwo 2011-02-03 21:30:12
mmm Frann a jesli zyjemy w czyms w stylu matrixa? i po smierci zostaniemy w tym samym miejscu? tylko zajdzie pewna zmiana...nie bedzie problemow...bedziemy mogli dotykac Boga... PS. Jak smakuje smierc?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
konto usunięte 2011-02-03 21:59:23
klekajlarwo zmień dilera bo ten ci jakiś badziew wciska :-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
Frann 2011-02-03 22:00:35
Szczerze? Nie oglądałam matrixa bo nie lubię tego typu filmów. Ps. Skąd mam wiedzieć jak smakuje śmierć? Może zapytaj kogoś kto przeszedł śmierć kliniczną? I jeszcze jedno. Skąd masz pewność, że Bóg jest Istotą a nie Czymś dotąd nieokreślonym ludzkim pojmowaniem?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
MAGNUM 2011-02-03 22:13:07
KlekajLarwo....poszukaj sobie na youtube albo gdzieś taki film jak "Teoria Hovinda"...trudno się z tym gościem nie zgodzić co do powstania ziemi i życia,oraz ewolucji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
MAGNUM 2011-02-03 22:15:20
http://www.youtube.com/watch?v=dfibYtt2fmk tu jest 1 część..jak dla mnie to facet mówi z sensem...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
SnoozE 2011-02-03 22:23:07
Frann skoro interesuje Cie co jest po 2 stronie to moze sprawdz OOBE. To co ktos Ci powie pozostanie tylko slowem. Mozesz w nie wierzyc lub nie. Doswiadczenie jest najlepszym nauczycielem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
gargamelek 2011-02-03 22:46:25
Chcesz wiedzieć coś o śmierci przeczytaj ksiażkę "Życie po życiu"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
MAGNUM 2011-02-03 22:54:21
gargamelek...to jest o takim gościu,co go meduza ugryzła i był po drugiej stronie??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
janko 2011-02-03 22:58:05
i kup wyklad nr ktorys tam do dowiesz sie wicej ....wszdzie biznes ,nawet jak chlopina o biblii naucza a jezuz wyganial kupców ze swiatyni!obejrzalem uwaznie 3 razy ta czesc...sorry ale sposob w jaki gosc nawija nie przekonuje mnie z emowi z sensem
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
MAGNUM 2011-02-03 23:04:10
no wiadomo..reklama..ale wg mnie,jest w tym sens co mówi,tylko trzeba więcej tych wykładów przesłuchać i wtedy dopiero wyrobić swoje zdanie na ten temat...z początku jak to pierwszy raz oglądałem,to pomyślałem,że to kolejny wariat,ale jest sens w tym co mówi..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
janko 2011-02-03 23:11:40
spok znajde chwile czasu to przeslucham ...i zobaczymy co bedzie daelje .jak narazie ten czlowiek mnie nie przekonuje ale zobaczymy ,zeby to byla obiektywna ocena trzeba zobaczyc wiecej co ma do powiedzenia
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
janko 2011-02-03 23:13:20
spok znajde chwile czasu to przeslucham ...i zobaczymy co bedzie daelje .jak narazie ten czlowiek mnie nie przekonuje ale zobaczymy ,zeby to byla obiektywna ocena trzeba zobaczyc wiecej co ma do powiedzenia
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
Frann 2011-02-04 08:11:09
hahaha! SnoozE, nie omieszkam tego sprawdzić, ale dopiero wówczas gdy nadejdzie mój czas. Tylko może się okazać, że owa wiedza nie będzie mi do niczego potrzebna.Życie ziemskie pomimo swej brutalności zbyt piękny ma smak by tracić je tylko dla chwilowego chcenia. Zresztą wbrew temu co myślisz nie pożądam owej wiedzy w trybie natychmiastowym. Właściwie to w delikatny sposób próbowałam uzmysłowić niektórym, że jak dla mnie nic nie da wysnuwanie nowych teorii nt czegoś na co i tak nie uzyskamy pewnej odpowiedzi tu i teraz(mam tu na mysli Boga i innych galaktyk, powstania świata oraz tego gdzie się znajdziemy po tym życiu) gdyż każda teoria ma to do siebie, że jest jedynie teorią. Potrzeba w niej założeń, a te od początku mogą być błędne, gdyż myślimy tak "po ludzku" wymiarowo czasowo przestrzennie itd. Nie twierdzę, że zawsze i wszystkie teorie są złe. Co to to nie. Chodzi mi o to o czym napisałam powyżej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
gargamelek 2011-02-04 10:28:44
Magnum tam są relacje kilkunastu osób, a nie jednego człowieka;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
MAGNUM 2011-02-04 11:58:12
aha..dobra gargamelek..to pomyłka widocznie:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
konto usunięte 2011-02-04 12:17:08
jak to mówią dusza jest nieśmiertelna. po śmierci stajesz przed sędzią, on cie mierzy i waży, po czym daje ci nowe opakowanie. tak więc mozesz wrócić jako człowiek sukcesu lub jako pechowiec (raj lub piekło), możesz być lwem albo jego ofiarą. kazdy dostaje to na co zapracował. w takim rozumowaniu byłby jakiś sens i logika, jakaś prawidłowość i porządek. gdybyśmy w to nie wierzyli to równie dobrze moglaby zapanować anarchia i bezprawie i to też pewnie byłby jakiś porządek ;) no ale wtedy to już musiał by być koniec świata a później wszystko musiało by sie zaczynać od nowa. nowa galaktyka, nowe planety itd. i to też jest jakiś porządek. jak to mówią w przyrodzie nic nie ginie. w miejsce jednego powstaje inne. chodzi o to żeby w miejsce gorszego powstawało lepsze, a my bierzemy w tym czynny udział i z tego bedziemy rozliczani. taka teoria osobiście mi pasuje. inna mogła by sprawić że życie było by bezpłciowe, beznadziejne i bez wyrazu. oczywiście nie chodzi tu o to żeby sie umartwiać czy czegoś sobie odmawiać, wprost przeciwnie. z życia należy korzystać pełnymi garściami, trzeba tylko przy tym pamiętać żeby to wszystko nie odbywało sie czasem kosztem innych. jeżeli wszyscy sa zadowoleni to jest git, natomiast nie ma nic gorszego niż bycie ciulem i tak myśle że to właśnie ze świadomego ciulostwa głównie bedziemy rozliczani ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
konto usunięte 2011-02-04 12:21:11
Na łożu śmierci mąż obiecał rozpaczającej żonie, że po śmierci przemówi do niej we śnie i opowie, jak wygląda życie w niebie. I rzeczywiście, po kilku dniach żona słyszy głos zmarłego męża. - Kochanie!- wykrzykuje.- Jak cudownie znów cię słyszeć! Powiedz, jak tam jest? - Fajnie... - Ale co robicie. Jaki macie plan dnia? - Wstajemy bardzo wcześnie i d_pczymy. - D_pczycie? -A potem jemy śniadanie. - To wy tak jeszcze przed śniadaniem?! A w ogóle, to co jecie? - Sałatę. - Oo. To bardzo zdrowo. A co robicie potem? - D_pczymy. - Znowu!? I co dalej? - Dupczymy sobie do obiadu. - A co jest na obiad? - Też przeważnie sałata. Czasem jakieś warzywa. - Aha. A potem? - Potem d_pczymy do kolacji. I znowu sałata. - No to co to za niebo, jak wy tam tylko d_pczycie i jecie sałatę?! - A kto ci powiedział, że ja jestem w niebie? Ja teraz jestem królikiem w Australii!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
limonka 2011-02-04 13:29:32
A może zainteresuje kogoś "Księga Duchów" Allana Kardeca http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Duch%C3%B3w
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
SnoozE 2011-02-04 15:06:25
Frann co do tego gdzie znajdziemy sie po smierci mozesz sprawdzic na wlasnej skorze dzieki OOBE (out of body experience, doswiadczenie poza cialem). Nie musisz umierac :) http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksterioryzacja
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
Frann 2011-02-04 19:39:11
heh SnoozE ale że my?Razem? A może jednak osobno? ;P A tak na poważnie, to uważam, że nadmierna ingerencja w 4 wymiar nie jest najlepszym pomysłem. Koniec kropka. Ja żyję tym co mam dzisiaj. Cieszę się każdą chwilą i mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa a skoro doradzasz mi takie eksperymenty to może sam się tym zajmiesz i opowiesz wrażenia? Chętnie bym posłuchała co Ci się śniło podczas wędrówki Twej duszy. Co Ty na to SnoozE??? :)))))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
SnoozE 2011-02-04 20:33:52
Tzn gdybym nie probowal to bym nie polecal :) A to snem nie jest ;p Mylisz OOBE z LD.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
Frann 2011-02-04 20:41:21
Ech przeleciałam wzrokiem tylko po tym artykule. To może uchylisz rąbka tajemnicy gdzie byłeś i co się z Tobą działo?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
tomasso 2011-02-05 12:44:57
Kazania księdza Natanka dużo mówią na ten Boga, Wiary , Powstania Świata http://www.piotrnatanek.pl/ http://gloria.tv/?media=126647&connection=dialup
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
SnoozE 2011-02-05 16:45:33
Frann hehe mysle, ze to forum nie jest dobrym miejscem dla mnie, abym wdawal sie w takie tematy :P Nawet gdybym cos napisal to beda to tylko slowa i moja bajka. Jak czegos nie doswiadczysz to bedziesz dlalej skazana na wiare lub jej brak.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
Frann 2011-02-05 18:10:51
Wiesz co SnoozE? Może kiedyś na jakimś spotkaniu forumowiczów pogadamy na ten temat. Bynajmniej nie proponuję tu żadnej randki-nic z tych rzeczy. Tyle, że chętnie posłucham Twoich doświadczeń i sama podzielę się moimi. Wydaje mi się, że trochę błędnie mnie zrozumiałeś. To,że w coś nie chcę wchodzić to nie znaczy, że w to nie wierzę. Po prostu uważam, że laik(a za takiego sie mam) nie powinien bawić się czymś co może obrócić się przeciw niemu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzin Dobry ja w takiej sprawie...
qwertyuiop 2011-02-07 07:44:44
mam do sprzedania telefon Lg ks365 stan super dotykowy klawiatura wysuwana qwerty cena 410,400
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in