22°   dziś 20°   jutro
Wtorek, 30 kwietnia Marian, Katarzyna, Ludwik, Pius, Donata, Balladyna, Lilia
2168

Wydarzenia

Dzień Ojca.

blizniak 2012-06-23 12:27:53
Co najbardziej cenisz z tego czego nauczył czy wpoił Ci Ojciec. Ja najbardziej cenię poczucie wolnośći i absolutną niezależność od tzw. przełożonych. Niezależność kosztem wszystkiego. No i żagle.:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzień Ojca.
Janek64 2012-06-23 12:31:44
Wlanie przed chwila otrzymalem zyczenia od swoich coreczek Dziekuje i goraco je pozdrawiamhttps://img.limanowa.in/img/emotikony/favorite.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzień Ojca.
ABS0LLUT 2012-06-23 13:46:26
Mój śp. Ojciec powiedział kiedyś mniej-więcej tak: *Ludzie często będą się uśmiechać do ciebie, poklepywać, przytakiwać, chwalić, ale jak tylko odwrócisz się do nich plecami to nie pozostawią na tobie suchej nitki, lecz nie przejmuj się tym i rób swoje, byle dobrze".

Kiedy stoję przed Jego grobem, pomimo upływu lat i zimnej twardości brązowego marmuru, czasami BARDZO mi Go brakuje...

Było tyle słów wypowiedzianych w złości, było jeszcze więcej słów niewypowiedzianych, bo nie zdążyłem...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzień Ojca.
namoR 2012-06-23 17:19:47
@ABS0LLUT
Twoj sp. Tata przekazal Ci swiete slowa,jakze prawdziwe i odzwierciedlajace nasze zycie i spoleczenstwo, dobrze ze zapamietales i je nam tutaj przekazales. Dziekuje!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzień Ojca.
pinkfloyd 2012-06-23 18:53:55
Dzięki ABSOLLUT za ten wpis-ja mam ten sam problem,co Ty,jedynie kolor marmuru inny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzień Ojca.
ABS0LLUT 2012-06-23 19:11:11
@pinkfloyd: Myślę, że naszym Ojcom kolor jest obojętny, nam pewnie też. Problem w tym, że Ich już nie ma...
Z drugiej strony - człowiek właśnie w takich okolicznościach docenia Ludzi, których nie ma już wśród nas i uświadamia sobie własne wcześniejsze błędy, na które ktoś mu w dobrej wierze zwracał uwagę...

Niby musztarda po obiedzie, ale przed grobem często mówię w myślach: *Dziękuję Tato i przepraszam.*
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzień Ojca.
Janek64 2012-06-23 21:25:58
@ ABSOLLUT kazdy grob milczy mojego TATY tez. ALE do konca zycia slowa ktore mowil do mnie zapamietam "Staraj sie robic tak i mowic tak zebys nie musial sie za to wstydzic".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dzień Ojca.
blizniak 2012-06-24 17:52:36
Mój Ojciec powtarzał też często do nas. Pamiętajcie o tym, że kultura człowieka mieści się w w jego sercu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in