7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
1994

Tematy archiwalne

DZIECI a Chrześcijańska Polska???

skorpion 2010-06-01 12:26:58
Polska-kraj w którym ponad 90% to katolicy,gdzie jest najwięcej kościołów i buduje się nowe,gdzie w każdej szkole są lekcje religii etc-DZIECI znajdują się w najgorszej sytuacji materialnej w Europie.Ponad 40- tysięcy dzieci w ubiegłym roku padło ofiarą przemocy domowej,106 zostało porzuconych,dokonano 28 dzieciobójstw itd,itd...--oto tylko niektóre smutne strony dzieciństwa Polaków-może i na pewno czas to zmienić-tylko jak???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
borek 2010-06-01 13:13:25
SKORPION;wreszcie coś sensownego,co do tego tematu cała Polska i oczywiście wszyscy komentatorzy dotychczasowi wpiszą swój komentarz wyrażając współczucie dzieciom.Napisałeś całą prawdę.Czy jest ktoś kto się nie zgadza?Wołajmy jednym słowem;NA POMOC DZIECIOM.Tylko kto?dlaczego? poco?Wszyscy udajemy że problemu nie ma.Ludzie dorośli,odpowiedzialni;rodzice,dziadkowie wychowankowie domów,pedagodzy wychowawcy szkół,Kapłani wychowawcy Kościołów, Rząd żywiciel dzieci przyszłości Narodu,Gminy Opieka Społeczna i. t. d.tylko to dziecko jest pośrodku każdej instytucji,bo ono wyrazić prawdy otym co ono myśli;nie może.SKORPION;jesteś Wielki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
111ksiadz 2010-06-01 13:47:13
Krótko-ciemnogród i bieda a nasz rząd daje sukienkowym(jedynej słusznej religii)majątek ponad 60miliardów-ZA FRIKO.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
borek 2010-06-01 13:53:55
Boże,coś Polskę...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Imhoteph 2010-06-01 15:32:16
zapomniałeś Skorpion dopisać że Polska to jedyny kraj na świecie gdzie klechy chodzią po "kolędzie". Buduje się (nie pamietam gdzie) pomnik jezusa - ponoć największy na świecie... za naprawde niezłą kase, za którą mogliby zrobic uzyteczniejsze rzeczy. A w kościołach marmury i złota ze az rzygac sie chce... co do dzieci to szkoda słów co to sie wyprawia... jak to napisał J.Piłsudski - "Polska to porządny naród, ale ludzie ch...wi"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
joseph9 2010-06-01 15:58:44
jak moze byc dobrze w kraju gdzie na utrzymanie wieznia przypada około 1000 zł a rodzic w ciezkiej sytuacji dostanie na dziecko 60 zł na miesiąc. Na dodatek albo to przepije albo to przepali. A jak juz dziecko przyjdzie i powie "tato daj na lizaka" to rodzic mówi ze nie mamy pieniędzy na głupoty. BOŻE WIDZISZ I..... juz nie powiem, że nie grzmisz... bo widzicie co sie dzieje za oknem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
loleklima 2010-06-01 16:08:43
bo to Polska właśnie a nie elegancja ....... no nie wiem co bo na całym świecie tak jest. człowiek człowiekowi wilkiem i tylko układy układziki... syf...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
gringo 2010-06-01 18:45:26
ależ Wy wszyscy jesteście światli, scorpion tylko to potrafi skomentować, co usłyszał góra przed godziną-co było wcześniej nie jest w stanie zapamiętać-pewnie jest nierobem bo ciągle siedzi przed compem i sili się na filozofowanie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-01 22:56:28
gringo a Ty kim jesteś wyrażając takie opinie o osobie której nie znasz ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
skorpion 2010-06-02 07:03:00
gringo Ty to chyba jesteś jakiś zakalec!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
joseph9 2010-06-02 09:40:10
fora sa po to zeby rozmawiac i wymienic poglądy. widze ze niektórym służy ono do wycinania sie szukania jakiejs zaczepki. Smieszy mnie to...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
patryk 2010-06-02 11:19:16
Nieraz lepszy ateista niż zagorzały katolik co 300 razy dziennie idzie do kościoła chyba tylko po to żeby się pokazać bo po wyjściu nagle zapomina o swoich przykazaniach z tym, że Polska to katolicki kraj to straszna lipa na ulicach tego jakoś nie widać. Niestety A co do dzieci co tu owijać mamy tak masakrycznie ch..owych pedagogów, że już chyba lepiej się nie da, rodzice hymm, różnie to bywa zero jakiejkolwiek wiedzy odnośnie wychowania i mało miejsc gdzie by tą wiedze zdobyć
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-02 16:08:35
Alez sie wszzyscy swiatli i madrzy tu odezwali!!! Byliscie kiedykolwiek zagranica? Tak na dluzej, zeby troche tamtejsze srodowisko poznac? A jak wam tak w Polsce zle, to przeciezz juz teraz w niemal calej Europie granice otwarte, wiec w czym przeszkoda, zeby zmienic kraj na lepszy?! Naarzekac tylko potraficie, ale pewnie sami lepsi nie jestescie!!! Ciagle tylko: "sukienkowi" to, "klechy" tamto, na kazdym kroku na Kosciol i ksiezy narzekacie!!! A ja wam powiem, szczesliwy nasz narod,ze jeszcze religia i Kosciol maja dla nas jakies znaczenie!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
ogonek 2010-06-03 07:26:48
Brawo marysia 1985 ! W tym naszym kraju religia jest i była podporą przez te wszystkie lata. Naród nasz przeszedł straszne wojny,głód itd. Nasze dziady przelewały krew za Polske. A tu takie popaprańce piszą że źle im bo religia im przeszkadza! Wypad z tego kraju! Albo doceńcie to co macie! Obudźcie się bo będzie za pózno!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
111ksiadz 2010-06-03 14:33:08
ogonek-dzisiaj Wielkie Święto Ciała i Krwi Pańskiej a Ty od rana jeszcze przed procesją tak flugasz!Wszyscy mamy rozterki i ryzykujemy jak Abram w dzisiejszym czytani,ale on miał kapłana Melchizedeka,my natomiast nie.My mamy zachłannych facetów,moralizatorów,przekrętów i zboczków w czarnych kieckach.Marysia1985-za granicą byłem chyba tyle ile Ty masz lat i wydaje mnie się że bardzo gryzie Cię nostalgia.Mam dobra radę,sposób wypróbowany-miłość i ostry sex.Tylko uważaj na Opata-krajana.On jest w Stanach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-03 14:57:53
Skoro Bóg tak kocha Polskę, to dlaczego dopuszczał do tego, że nasz kraj był podbijany, grabiony, mordowany i palony? Po co Bogu są ciągłe składki pieniędzy, po co dotacje z budżetu, po co państowe działki? Za co my mamy dziękować Bogu? Marysia, odpowiedz, tylko bez nawiedzonej gadki, chcę rzeczowych argumentów
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 15:27:16
heee?? Co ma dzieciobójstwo do wiary, to chyba tylko to żeby tego nie robić. Wg mnie statystyki podane przez Ciebie nie są takie złe, bo tak było jest i będzie, ot po prostu. Przykładowo statystyki z przed kilkudziesięciu lat mówią że porodów też było średnio dwa razy więcej i co z tego jak spora część dzieci po prostu umierała z powodu słabej opieki lekarskiej. Cały czas mi się tylko wydaje że ktoś tutaj lubi się popultać o coś co większego sensu niema. Sram na to czy ktoś chodzi do kościoła czy nie, czy ktoś posiada jakąś wiarę, kiłę lub inne zimnioki - akurat wiara ma to do siebie że nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jeśli jednak ktoś uważa, że kościół tak strasznie na niego wpływa źle to polecam spotkać się z właściwym lekarzem gdyż psychoza może okazać się niebezpieczna dla osób trzecich. NIE CHCĘ, NIE CHODZĘ, NIE DAJĘ !!! A JAK NIE DAJĘ TO WISI MI TO CO ROBIĄ Z PIENIĘDZMI. Akurat ja nie daję bo nie mam :p Wracając do dzieci, NIECH SIĘ STANIE SZWECJA :D Tam każdy każdemu rodziną, a zwłaszcza geje i lesbijki. Opieka nad dziećmi jest tak wspaniale rozbudowana że każdy każdemu ojcem matką :D. Niemcy, Austria powoli to samo robią. A jak już powiedziano na samym początku, Polskie dzieci są najuboższe w europie przecież :D Taaa... Polecam zakupić sobie mapę i zobaczyć jakie kraje są w tej BOGATEJ EUROPIE, trochę przesada jeśli się mówi że Polskie dzieci są biedniejsze od tych z Albanii, Bułgarii, Rumunii czy też po ostatnim Grecji itd. To że są dzieci biedniejsze i bogatsze zależy tylko i wyłącznie od RODZICÓW - a jak ktoś robić nie chce, to samo nie przyjdzie. Przecież wiadomo że Państwo Rzeszypospspsolitej wam nie pomoże :D A to że jednak ta "wiara" jeszcze w dość znacznym stopniu się u Polaków przejawia to zgodnie z Marysią i ogonkiem powiem, że to jest plus. Bo jednak coś pożytecznego z tego płynie, a jak ktoś w tym widzi tylko nowe kościoły i pomniki, to zastanawiam się po co budujemy coraz więcej domów :D Przecież powód jest ten sam. P.S. jak miłość to nie ostry sex :D I tylko z osobnikiem pełci przeciwnej :D:D:D również polecam Perełka - odpowiedź jest prosta jak koło - po to że ludzie tego chcą, a co VOX POPULI KCE TO PAŃSTWO DAĆ MUSI BO W RYJA
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-03 15:39:21
Xull, to że nie daję na skłądkę nie znaczy że nie płacę na kościół, tworzący konkordat zadbali o to, żeby wszyscy płacili
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
111ksiadz 2010-06-03 15:50:01
Xull-miłość nie wyklucz ostrego sexu i dlaczego tylko z osobnikiem płci przeciwnej? Przecież nasi rządziciele razem z Europejczykami uczą już od małego że Jasiu kocha Krzysia itd.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 15:56:49
I co z tego. Jest tak gdyż WIĘKSZA CZĘŚĆ NARODU tego chce, lub chciała. Skoro WIĘKSZOŚĆ się temu nie sprzeciwia to po co o tym dyskutować. Ani ten ani poprzedni ani za-poprzedni rząd tym się nie zajął i raczej w to wątpię żeby w przyszłości tak się też stało. Ważniejsze są przecież sprawy eutanazji oraz WIĘKSZOŚCI orientacji nijakiej niż głód i biedota. Jakbyśmy mieli islam byłoby to samo - no może zasady byłyby fajniejsze (przynajmniej flagi na twarz nie trzeba nakładać):D A po za tym odpowiedź na pytanie "dlaczego Bóg tak nas kocha" używając "rzeczowych argumentów" jest raczej niemożliwa. To tak jakby gościu bez nóg wytłumaczył naukowo w jaki sposób swędzą go stopy :D Dlaczego nasz kraj był podbijany, palony,mordowany itd. - BO TAK. Może nasz kraj nikt nie lubi, a może mieliśmy coś czego oni nie mieli - co za różnica.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 15:59:54
111ksiądz no dobra - ale tylko w tej kolejności :D najpierw miłość :D Fakt że Europeizacja postępuje dość znacznie, ale jak do Jasia i Krzysia będą jeszcze chcieli dołożyć pieska Reksia to ja się wyprowadzam z tego kraju :p
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
111ksiadz 2010-06-03 16:12:21
Xull-absolutnie się z Tobą zgadzam.Ale z tym że dla hierarchów KK najważniejsza jest eutanazja lub in vitro-nie.Dla Nich najważniejszy jest szmal,a przekonasz się już niedługo,jak opodatkują wiernych na kościół tak jak to jest w cywilizowanej Europie.Obecnie do KK należy 96procent zobaczymy co będzie potem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-03 17:17:28
Xull, masz rację z tym, że żaden rząd nie ma zamiaru oderwać czarnej pijawki od pieniędzy. Nieważne kto wygra, będzie tak samo. A my barany znów pójdziemy na wybory i będziemy mieć nadzieję, że tym razem będzie lepiej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 17:37:56
bee bee :D nie wiem jak to jest ale przeczytałem sobie ten Konkordat i nic o dotacjach z budżetu państwa na "KK" nie pisze. (No oprócz szkół wyższych w nim wymienionych, ale to tyczy się wszystkich w polsce) http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19980510318
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 17:39:18
o opłatach "ukrytych" w podatku z przeznaczeniem na "KK" też nic nie ma :>
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 17:47:43
o opłatach "ukrytych" w podatku z przeznaczeniem na "KK" też nic nie ma :>
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-03 18:04:13
Tak, a tysiące księży uczących religi w szkołach? Nie robią tam za friko. Kasa na odnawianie zabytkowych kościołów? Księża w armii, więzieniach, szpitalach i Bóg wie gdzie jeszcze. Dotacje na KUL. Kościelna komisja majątkowa, fundusz kościelny. Dalej mam wymieniać? Po co Bogu to wszystko? :)))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 18:09:48
o opłatach "ukrytych" w podatku z przeznaczeniem na "KK" też nic nie ma :>
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
111ksiadz 2010-06-03 18:11:57
Xull-funkcjonariusz watykańscy KK przytulili od naszego rządu dobra i kasę na około 61miliardów-tak,miliardów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-03 18:16:41
Xull, te wszystkie wydatki to pochodna konkordatu oraz zapału polityków, ktorzy łatwą ręką rozdają nieswoje aby tylko zapewnić sobie przychylność kleru.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 18:24:58
o opłatach "ukrytych" w podatku z przeznaczeniem na "KK" też nic nie ma :>
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 18:25:57
coś mi tu się samo powtarzać zaczęło bez mojej winy :p Dotacje na KUL, są przyznawane tak samo jak i na wszystkie inne uczelnie wyższe. Księża uczący w szkołach religii też dostają kasę, ale muszą zgodnie z prawem posiadać do tego papier pedałgoga inaczej tego robić nie może. Posiada kwalifikacje do tego co zgodnie z prawem jest przedmiotem obowiązkowym to dostaje za to kasę, jak każdy normalny człowiek. Księża w armii, więzieniach i szpitalach - zwykle posiadają jakiś tytuł doktora medycyny, lub prowadzą jak w naszym przypadku kaplicę, a za to pierwsze dlaczego by kasy miał nie dostawać jak normalny lekarz. Pozatym fundusz kościelny z tego co czytałem dotyczy tylko ubezpieczenia duchownych, a komisja majątkowa dotyczy majątku będącego własnością "kościelnej osoby prawnej", czyli tego co się mu należy jak każdemu kto posiada jakieś mienie - posiada to jego. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19890290154 polecam art. 40 i 43 ust. 1 oraz http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WMP19910390279 AAAA i jeszcze kasa na odnowienie zabytkowych kościołów - to po co dawać kasę na odnawianie wszystkich innych zabytków, niech się WALĄ :D. wg mnie wielkich szkód to przynajmniej dla mnie prawo w tej kwestii nie robi - ot do czego kościół ma prawo wydaje mi się że nie powinno nikomu przeszkadzać. To że część kleru TROCHĘ nie rozumie swojej roli to jest też sprawa kościoła, bo na marketingu w ten sposób leci :P Po to są sądy kanoniczne :D I polecam ten art 43 ust. 1 :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 18:27:07
ja tylko parę artykułów przeczytałem, to co robi rząd to już wiadomo. A ty byś nie brał jakby ci dawali :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
111ksiadz 2010-06-03 18:43:39
A to wszystko nie jest takie piękne jakby się wydawało.Większość księży nie posiada takiego glejtu jak piszesz,a kasa jak nauczyciel dyplomowany.Kapelani w wojsku to w większości majorzy,pułkownicy i generałowie-kasa od stopnia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 19:03:41
Z tego co zaczytałem ksiądz może uczyć jeśli zgodnie z Konkordatem dostanie papier chyba od diecezji, a zgodnie z prawem polskim ukończy kurs pedałgogiczny (3 miesięczny bodajże). Tak że wiele umić nie musi, jak chodzi o nauczanie. Byle by był księdzem, a z latami jak każdy nauczyciel osiąga pewne stopnie awansu (chyba) to i kasa większa. Jak chodzi o kapelanów w wojsku to samo. Nie żebym był za nimi, ale bardzo często się zdarza że ksiudz posiada więcej niż tylko święcenia po seminarium, i zdarzają się goście z naprawdę ogromną wiedzą. Sam miałem jednego na studiach w mojej grupie który drugi kierunek sobie dorabiał. Jak zapracował na odpowiedni stopień niech ma. A że większość z nich w wojsku jest tak wysoko, to równie dobrze może świadczyć o tym że dobrze wykonują swoje obowiązki nie tylko jako kapelan ale również inne jakie ciążą na nim w związku ze stopniem. To że ktoś może dostać się dzięki czemuś/komuś na wyższe szczebelki to jest powszechnie wiadome ale to się tyczy tak samo nie-black-manów którzy posiadają inne dojścia wazelinowe lub rodzinne. Taki kraj i już :D P.S. Trochę od tematu ZBOCZYLIŚMY - ja chce dalej o miłości i ostrym seksie :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
zdrajca 2010-06-03 19:05:12
Oj oczym wy mówicie-przecież nic się nie zmieniło nawet na oko, za niboszczki PZPR Wierchuszka chodziła w czarnych garniturach, motłoch nosił czerwone szturmówki, dziś Wierchuszka Partii Watykańskiej przyodziana jest w czerwone kiecki motłoch czarnr garnitury i narzekacie narzekacie.Nie chrzcijcie dzieci, zawierajcie cywilne związki małżeńskie,posylajcie dzieci na lkcje etyki,nie dajcie na tace,po koplędzie chodzici sami,wybierajcien ludzi takich by wasze interesy reprezentowali a nie tych których przewielebny wskaże wówczas pomalęńku przypomną sobie o ich prawdziwej misji
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-03 19:05:39
Xull, pisałeś że jak ktoś nie daje na składkę to nie finansuje koscioła. Potem sam przyznałeś, że jednak z budżetu idzie kasa na duchownych, więc mimo że ja nie daję na kościół, to na ten kościół w sumie jednak daję płacąc podatki :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 19:27:54
Zgadza się :D Ale zauważ jaki procent z tego co oddajesz do WORA państwowego idzie na kościół. Bo ubezpieczenie kleru to straszne pieniądze muszą być w porównaniu np ze Składką Zdrowotną za którą w sumie nie mamy NIC a działanie prawdopodobnie mniejsze niż kościół :D Nie mówię też o pozostałej części z której też wiele pożytku nie ma. Niech z tych 40 % które państwo nam zabiera idzie 1 % na kościół, to mi się wydaje że cudów nie ma. Pewnie jest tego mniej (oczywiście jeśli by to było zgodne z prawem - chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej :p). I tak będę mówił że JAK NIE CHCE NIE MUSZĘ - a co prawo stanowi jest święte i już. Zdrajca masz całkowitą rację - jak Cię spotkam dam Ci WÓDKI :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-03 19:34:00
Amen :)))))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 19:42:06
..........:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
111ksiadz 2010-06-03 19:49:49
Fajnie się z Tobą dyskutuje,ale nie można tak..."taki kraj i już"...Pedagogika i awanse tych drugich są takie same jak awanse śp.Błasika(w ciągu 2lat o trzy stopnie generalskie)-i co? Przepraszam,o miłości i ostrym sexie chciałem pogawędzić z Marysią.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
zdrajca 2010-06-03 20:02:15
Perełka - Tylko jeśli się ich po kieszeni trzepnie to będą inaczej taczyć, dlatego boją sie wprowadzenia takiego systemu jaki jest w Niemczech a jest prosty i przejrzysty najczęściej jest jeden ksiądz na parafi, niema blebani,mieszkanie dostaje od miasta ale musi za jego wynaj zapłacic lub może sobie kupić za swoje pieniądze właśnosciowe,gosposię jak chce mieć to musi sam za to zapłacić,otrzymuje miesięczne pobory i wszystkie swiadczenia z własnej kieszeni musi zapłacić, masza z zmarłego 20- EURO, i otrzymujesz pokwitowanie, dasz jakiś wiekszy datek pokwitowanie, chcesz by twój dzieciak chodził na religię to go posylasz do kościola nie to twoja sprawa nit cię nie wyczyta z ambony,chcesz mieć księdza po kolędzie (nie ma czegoś takiego) to musisz sobie go zaprosić to twoja sprawa,jest taca w niedzielę na potrzeby kościoła to rada parafialna decyduje co za to będzie nie przewielebny ect.ect. to jest jasny i czytelny przpływ pieniędz i wiem to nie z opowiadań tylko z autopsji. Dlatego w Polsce oni sie tego boja jak diabeł święconej wody. A kielicha to chętnie kiedyś chlapnę i z góry za niego dziękuję
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 20:03:45
no niestety "taki kraj i już" - komuna dalej tkwi w nas i "załatwianie" sobie stołków pod tyłek to jest u nas chleb powszedni i niestety nikt tego nie weryfikuje. Czasem się zastanawiam po co jest u nas prawo w ogóle, skoro tej bardziej wpływowej części ludu ono nie obowiązuje, albo obowiązuje ale "znają" kogoś kogo nie obowiązuje :P Zgadzam się z tym, że tak nie powinno być, ale nie my MALI mamy do tego władzę by móc karać tych na górze(no chyba że...:>) A właśnie - ciekawe dlaczego Marysia się nie odezwała na temat o miłości i ostrym seksie - ee może się zawstydziła, a przecież kolejność prawidłowa :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
zdrajca 2010-06-03 20:05:31
przepraszam Xull pisałem do Ciebie nie do perełki, poniosły mnie trochę nerwy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-03 20:21:40
Brak opodatkowania kościoła to też jawna dyskryminacja innych. Nawet w taksówkach są kasy fiskalne. Niedługo pewnie każą zakładać kasy na bazarach. No nic, kiedyś pisałam, że Bogiem księzy jest pieniądz i zdania nie zmieniłam :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
zdrajca 2010-06-03 20:25:23
Tak Było Jest i Będzie Amen!!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 20:57:24
hehe i wiara upadła :P Ja jednak nie byłbym aż tak bardzo przeciw. Wiadomo są owce białe i czarne, a obie tak samo kupy robią. Nie wierze że nie znacie księży innych niż np limanowski k. S wożący się swego czasu Leksusem, albo hulający w kasynie na Słowacji. Ja znam kilku osobiście całkiem w porządku i powołanie jest u nich uwidocznione. Mi się tylko wydaje że to po prostu jest wina systemu prawnego i władzy państwowej i kościelnej, tak jak zdrajca mówi, bo perełka zauważ że kościół jest zgodnie z prawem instytucją charytatywno-opiekuńczą i raczej wątpię by jakakolwiek inna instytucja działająca w tej samej działce była dyskryminowana. Raczej nie słyszałem żeby Annę Dymną czy Jurka Owsiaka gonił Urząd Skarbowy. To że zdarzają się odchyły od normy to jest też prawda, ale nie można generalizować i mówić że to tylko w kościele się dzieje, bo dzieje się wszędzie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-03 21:06:49
Zbiegliscie troche z tematu! Niewiele sie maja do spraw dzieci w Polsce sprawy utrzymania Kosciola, a tym bardziej milosc i ostry sex, o ktorym coponiektorzy mieliby ochote tu podyskutowac - troche sie wam z tym tematem portal pomylil! Ja go tu napewno ciagnac nie mam zamiaru. W sprawie powyzszych statystyk, ktore skorpion raczyl nam podac, to coz, ja nie widze winy Kosciola, w tym ze ludzie nie potrafia wlasciwie sie dziecmi zajac. To jest przedewszystkim obowiazek rodzicow, by zapewnic dzieciom nalezyte utrzymanie. Ciekawe ktory kraj naklada az takie sumy na utrzymanie dzieci, ze rodzice moga byc spokojni, ze im nie zabraknie niczego? A to teraz podaj skorpion statystyki, w ktorych pokazesz, jaki jest odsetek dzieciobojcow, rodzicow katujacych dzieci i porzucajacych je, ktorzy reguralnie chodza do Kosciola i sa ludzmi mocno wierzacymi. Pewnie takowy procent jest bliski zeru lub wynosi zero! A na temat finansowania Kosciola to rozpocznijcie nowy temat na forum - tam sie ewentualnie wypowiem. Na pozostaly temat. no coz, jesli kogos az tak interesuje moje zdanie na ten temat, to rowniez- ale juz na innym portalu - mozemy podyskutowac (tylko dajcie znac jaki to portal, bo ja sie w nich niezbyt orientuje)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-03 21:07:43
Może i kościół ma charakter charytatywno opiekuńczy, ale głównie opiekuje się chyba sam sobą :) Księzy kilku znam bardzo fajnych, np ksiądz Boguś ze szpitala w Limanowej. Gdy widzę miny chorych ludzi kiedy z nimi rozmawia i dodaje otuchy, to wraca mi wiara w ludzi. Ale to niestety jeden z nielicznych wyjątków. Ludzie, którzy rządzą kosciołem ostro pracują na to, żeby ich nie lubić. No ale zapewne ich zadaniem jest utrzymanie trwania kościoła, nawet po trupach. Amen :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
Xull 2010-06-03 21:17:00
:D masz racje Marysiu deczko ZBOCZYLIŚMY z tematu. A o tym seksie pomyślimy :D:p. W pozostałej kwestii (oprócz finansów kościoła) zdecydowanie się zgadzam z tym co mówisz. Skorpion też dobrze czyni - jakiś temat równie ważki dla niektórych został poruszony. Pogadalim, pobiadolim a nawet na wódkę się umówilim (o seksie niekoniecznie :p) Aczkolwiek jeden raz się tylko odezwał, co może świadczyć u jakichś chęciach manipulacji ludem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
zdrajca 2010-06-04 19:49:09
Coś mi się wydaje że Marysia was zdominowała i chce brylowć można i w ten sposób zabłysnąć jeąśli nie ma się sił ineczej to zrobić ?!?!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-05 20:17:56
A bo co, zdrajca? Bo nie wykrzykuje wszem i wobec, jaki to kosciol i ksieaza ble, jaka nasza wladza beznadziejna itd? Zablysnac mozna n jakims tam talent show, a na forum, to chyba jednak nie! Kazdy ma tu prawo sie wypowiedziec i bynajmniej nie musi sie zgadzac z cala reszta... Tylko jeden warunek jest - trzeba sie jeszcze umiec wypowiedziec na dany temat, a nie tylko "to wszystko wina sukienkowych" i tym podobne!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
piotrlimano 2010-06-05 22:16:04
Ty też jesteś sukienkowa i nie truj d.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DZIECI a Chrześcijańska Polska???
konto usunięte 2010-06-07 03:59:01
O jak to sie piotrlimano umie ladnie wypowiedziec. Nie wiesz co odpisac, to przeciez trzeba cos obrazliwego, prawda? Ot i tu potwierdza sie moja powyzsza opinia, ze poprostu nie macie w temacie zawiele do powiedzenia i potraficie tylko na Kosciol i ksiezy nazekac. Ja sie nie wstydze przyznac otwarcie, ze jestem katoliczka, wierzaca, praktykujaca i staje w obronie Kosciola Katolickiego, gdyz nie moge patrzec i czytac jak to niektorzy z was potrafia szydzic!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in