14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
1994

Tematy archiwalne

DRUŻBA WESELNY

ogonek 2010-10-03 17:00:00
Witam! Poszukuję drużby weselnego, który poprowadzi całe wesele (błogosławieństwo, ogrywkę gości, oczepiny) Możecie kogoś polecić i dać jakieś namiary?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DRUŻBA WESELNY
wikibe 2010-10-03 18:59:28
Witam! Podaję nr do SUPER DRUŻBY, pod warunkiem, że wesele jest min. za rok:)Chyba, że wcześniejszy termin będzie wolny z powodu czyjejś rezygnacji;)Warto zadzwonić 692- 175-315. pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DRUŻBA WESELNY
konto usunięte 2010-10-03 20:27:53
Ty nie ogrywaj gości żeby wyciągnąć od nich kasę tylko zapłać orkiestrze 100% i nie dziaduj..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DRUŻBA WESELNY
gazda 2010-10-03 22:27:05
Tys prowda jak Cie stoć na zone to i muzke płoć, bo inacy mozes nimić zony, Płokas swoje honora i ni dziaduj wincy,bo mie za Ciebie wstyd wis cy ni. Ni neruj sie ino płoć i jus.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DRUŻBA WESELNY
konto usunięte 2010-10-05 10:07:20
Ogrywka to wiocha i wstyd, Daruj sobie, bo goscie beda pamietac to do konca zycia i kpic z ciebie, ze ich "oskubales" Ostatnimi czasami bylismy na weselu w mordarce i druzba tak wył i nie wiedzial co wymyslic, ze masakra, powtarzal sie, zenada
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DRUŻBA WESELNY
Misia 2010-10-06 11:20:23
nick .. kazdy uwaza inaczej np ja bylam ostatnio na weselu gdzie wlasnie byla obgrywka i byla moja rodzina znad morza i byla zachwycona obgrywka poniewaz u nich czegos takiego nie ma ... nawet przyszli panstwo mlodzi zdecydowali , ze wezmą sobie z naszych terenow wodzireja bo chcieliby miec a u nich takich osób nie ma
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DRUŻBA WESELNY
konto usunięte 2010-10-08 19:46:49
Zgadzam się z Misią :). Zwyczaj ogrywania gości (zwany też obigrawką) zależy w dużej mierze od terenu. Choć oboje z mężem jesteśmy z terenu powiatu limanowskiego, to w jego miejscowości ogrywka uznawana jest praktycznie za oblig, a u mnie nikt tego nie znał, więc i nie praktykował. Będąc na wielu imprezach weselnych w stronach męża przekonałam się i do drużby ("najstarszego") i do ogrywki, więc w tym temacie nie było większych negocjacji w kwestii naszego wesela - był i drużba, i ogrywka i... zachwyceni goście. Miło było słyszeć, że świetnie się bawili, że drużba kapitalnie ich obśpiewał, że miał świetne poczucie humoru, polot twórczy i przy tym wyczucie taktu. Więc to prawda: co kraj, to obyczaj... :). Natomiast jeśli chodzi o drużbę weselnego to ten który był u nas ma zaklepane terminy z bardzo dużym wyprzedzeniem, ale mogę polecić p. Krzyżaka (Męcina albo Pisarzowa)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DRUŻBA WESELNY
Misia 2010-10-12 22:06:54
a możesz podać namiary na tego Pana Krzyżaka????;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DRUŻBA WESELNY
konto usunięte 2010-10-15 10:58:59
jasne. podaj nr gg to ci prześle
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DRUŻBA WESELNY
kaja88 2010-11-26 20:30:42
a czy ten Pan Krzyżak jest warty polecenia ?? :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DRUŻBA WESELNY
aiwa 2011-04-24 15:51:12
zależy który
ja polecam pana Eugeniusza;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DRUŻBA WESELNY
EarlGrey 2011-04-24 19:23:46
Andrzej Matusik, bodajże z Gromnika. Jeden z najlepszych drużbów jakiego spotkałem. Punktualny, pomysłowy, zabawny, a przede wszystkim nie alkoholik =)!
Nie wiem jak z terminami, rok temu wspominał mi, że weekendy w 2011 będzie miał zajęte. Warto zapytać. O numer pisz na priv =)!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: DRUŻBA WESELNY
jak111333 2011-08-03 22:55:56
NA MOIM WESELU ŚPIEWAŁ TAKI OCIEPKA RYSZARD CHYBA Z SIEKIERCZYNY TEL 18 3329964
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in