Baner Baner
12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
4272

Porady

Domy energooszczedne

adamskirr 2012-11-26 19:30:27
Witam wszystkich.Mam zamiar wybudowac dom energooszczedny na terenie pow.limanowskiego i chetnie dowiem sie wiecej na ten temat.Ktos moze wybudował,buduje lub ma zamiar wybudowac taki dom na naszym terenie ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Domy energooszczedne
adamskirr 2012-11-26 19:45:36
zasada domu energooszczednego jest prosta.Mieszkac w domu 150mk a placic za ogrzewanie jak za mieszkanie 50mk.Jest to mozliwe ?:?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Domy energooszczedne
cheffos 2012-11-26 21:01:21
Jest to możliwe. Kwestia tylko zastosowanych systemów (pasywne, aktywne) i związanej z tym ceny na start.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Domy energooszczedne
adamskirr 2012-11-26 21:26:06
Według Lipinskich(biuro projektowe Lipinscy)roznica kosztow miedzy domem energooszczednym a tradycyjnym to 5%.Osobiscie uwazam,ze około 15% trzeba wydac wiecej.Cena energi wzrasta bardzo szybko wiec moze sie opłacic
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Domy energooszczedne
fiolekkk 2012-12-01 10:06:05
My mamy zamiar budować taki dom. Na razie jesteśmy na etapie załatwiania formalności z działkami, ale w przyszłym roku chcielibyśmy ruszyć z budową. Najbardziej sensowne projekty mają Lipińscy i Atrium. Aczkolwiek nie wiem czy nie będziemy szukać architekta, który zrobi nam indywidualny projekt. W przyszłym roku ruszają dofinansowania na takie domy i jeśli spełni się warunki energooszczędnego domu to można dostać 50.000 - zwróci się pompa ciepła i coś tam jeszcze :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Domy energooszczedne
adamskirr 2012-12-01 19:16:56
Jestem ciekawy czy taka dotacja bedzie w Limanowej i jak ewentualnie bedzie wygladac.Pewnie bedzie jak z dotacjami na solary..wszystko bedzie przez bank i zostanie 30 procent.Ja zaczynam na wiosne :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in