Czwartek, 09 lutego
Eryka, Cyryl, Apolonia, Marian, Rajmund, Bernard
4250

Porady

dofinansowanie do solarów!

witam ,gdzie sklada sie wniosek o takowe dofinansowanie,w gminie czy w powiecie?ilemozna uzyskac srodków.jaki jest koszt calkowity? dlugo sie czeka na rozpatrznie wniosku?napiszcie wszystki info na ten temat.moze Ci ktorzy juz maja albo sa w trakcie podziela sie swoja wiedza.jak wyglada cala procedura zwizana z dofinansowaniem ,jakie warunki trzeba spelnic.z gory dziekuje.
RE: dofinansowanie do solarów!
nikt nic nie wie ?
Zasadniczo nie powinieneś się zajmować niczym. Musisz sobie znaleźć firmę która Ci to zrobi i bank który udzieli kredytu. Te dwie firmy powinny załatwić wszystko.
west, raczej odwrotnie.
Bank nie udzieli pożyczki na instalację solarną "no name" montowaną przez przysłowiowego "kowalskiego". Najpierw wizyta w banku, bo dotacje są realizowane wyłącznie poprzez banki. Tam powinien dostać listę "solarów" i instalatorów "do których" można uzyskać dotację. Jeśli 12lp jesteś z Limanowej to wybierz się np do BS na Rynku lub do Hydrometu na J.Pawła. Tam się wszystkiego dowiesz.
mari przechodziłem procedurę. Oczywiście firma instalatorska musi być zarejestrowana bo musi wystawić fakturę. Pewnie że lepiej znaleźć firmę która się tym zajmuje bo wszystko wie co i jak trzeba załatwić.
sadzilem ze moze jest tak;skladam wniosek ,ktos go rozpatruje,jezeli jest o,k daje kase ,iles tam procent z calosci ja daje reszte i po sprawie. a jezeli np mam gotowke na ten cel to kiego grzyba mam isc do banku po kredyt????
Tak to właśnie jest skonstruowane że nie musisz mieć ani grosza tylko zdolność kredytową. Inaczej dofinansowania nie dostaniesz. Jeśli masz gotówkę to załóż w tym samym banku lokatę która pokryje Ci koszty kredytu i przy okazji będzie jego zabezpieczeniem. Jeśli zrobisz instalację za gotówkę nachodzisz się za tym i dołożysz ok. 2000. Jeśli zrobisz na kredyt zarobi bank a ty się tylko pod tym podpiszesz i taniej Ci wyjdzie. Jedna uwaga dotacja jest opodatkowana a więc jest dochodem w rozumieniu Urzędu Skarbowego, jeśli korzystasz z jakiejś pomocy socjalnej, lub dzieci stypendiów to dotacja podniesie Ci dochód.
o,k.juz powoli rozjasnia mi sie temat.troche glupie te przpisy,mozna bylo by prosciej.soryy ze moze zadaje takie banalne dlaniektorych pytania ale jestem w tej kwestii zielony a mysle nad takainwestycja ,niestety nikt z sasiadow blizszych ani dlaszych nie posiada owego wynalazku azeby sie popytac.czyli najpierw musze znalezc firme ktora takowe konstrukcje stworzy? najwczesniej firma zeby podac ja w banku ?jestem z gminy limanowa ,kto bedzie rozpartywal dofinansowanie ,gmina czy powiat? ile kosztuje takie cos powiedzmy usredniajac na domek jdnorodzinny .i ile przwaznie wynosi dofinansowanie?mozna liczyc na pokrycie polowy kosztów?
Przede wszystkim żaden urząd nie musi, nie powinien wiedzieć o Twojej inwestycji. Po pierwsze poszukaj sobie w Limanowej firmy instalatorskiej, hydraulicznej która zajmuje się sprawą i powinni załatwić Ci wszystko. Jak chcesz mogę Ci dać namiar na taką ale w Wiśniowej bo dla mnie to blisko. Kredytu udzielają banki spółdzielcze. Nikt nie rozpatruje żadnego wniosku. Jeśli bank udzieli Ci kredytu to zajmuje się automatycznie Twoją dotacją. Spłacasz miesięczne raty i w pewnym momencie po 2-4 miesiącach zasadniczo spada Ci wysokość odsetek to znaczy że przyszła dotacja. W styczniu następnego roku dostajesz PIT 8C że uzyskałeś dochód do opodatkowania. Taka instalacja kosztuje 11-18 tys. dotacja wynosi 45% wartości kredytu. Dlatego najlepiej zaciągnąć kredyt wartości instalacji (bo wyższa dotacja).
12lp, napisałam żebyś poszedł do Hydrometu na J.Pawła w Limanowej. Oni współpracują i z firmą, której solary uzyskują dotację i z instalatorami z uprawnieniami.
Kilka lat temu można było wziąć wziąć kredyt i go szybko spłacić. Wówczas Twój koszt to "prowizje" bankowe ale bez odsetek- jeśli masz gotówkę to zaoszczędziłbyś jakieś 10%. Nie wiem czy nadal jest taka możliwość.
A koszt dla małego domku jest taki jak pisał West: 11-18 tys.
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in