12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
4272

Porady

dobry mechanik samochodowy

max 2013-03-24 13:21:22
jak w temacie, poszukuje dobrego , w miare nie drogiego mechanika samochodowego ktory wykona pare drobnych rzeczy w moim aucie typu (cos stuka, cos podsmarowac).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
1234567 2013-03-24 13:52:31
max:- a jakiej marki ten samochód? co może w nim stukać i co trzeba smarować? ; w dzisiejszych samochodach smaruje się tylko silnik i skrzynię biegów odpowiednim olejem, oraz ewentualnie przeguby specjalnym smarem przy ich wymianie, zaś stukać mogą lużne sworznie zwrotnic, końcówki drążków kierowniczych,łączniki stabilizatorów lub same stabilizatory, oraz wahacze w przypadku uszkodzenia ich tulejek, a także elementy układu wydechowego lub nadwozia - usunięcie takich "drobnostek" jest czasem bardzo pracochłonne i mało opłacalne, stąd niechęć mechaników do ich naprawy, zaś za małą kasę zrobią Ci to tylko hobbiści w dodatku emeryci.Powodzenia!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
max 2013-03-24 14:06:20
1234567-chodzi o to ze np.biegi ciezko wchodza, pedal od sprzegla skrzypi przy wciskaniu,dwa swoznie w zawieszeniu do wymiany, ustawienie zbieznosci po wymianie, itp. a samochod to renault trafic z 2008r. to chyba nie bedzie kosztowalo kosmicznej sumy chyba, to czyli co jak naprawa nie wyniesie min 1500zl to nikt tego sie nie podejmie w Limanowej z mechanikow tylko hobbisci.Paranoja i tyle musle
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
1234567 2013-03-24 16:03:04
max: - zapytaj w Sowlinach nad torami Diagnostyka-Maciuszek dojazd ul.Graniczną, powinien to bez problemu zrobić i nie zedrzeć z Ciebie skóry."Lipy" nie odstawi,znam Go bardzo długo i sam korzystam tylko z jego usług!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
Trance 2013-03-24 16:30:52
Maciuszka odradzam chyba że będziesz nad nim stał... Młody Maciuszek to już nie to co stary. I nikt mi nie powie ze jest inaczej! Byłem kiedyś na zbieżność to skasował 60zł a roboty nie skończył i wysłał mnie do innego mechanika zęby dokończył jakaś tam śrubę poluzował i ustawił. Innym razem zostawiłem auto na zbieżność gdyż kupiłem nowe opony letnie a też wymieniałem elementy zawieszenie, efekt? po sezonie jazdy dwie opony zjechane nadają się na śmietnik!!! opona z jednej strony ma 6mm bieżnika z drugiej max 3,5mm. Nie pisze tego na złość po prostu zapłaciłem za zniszczenie opon i tyle w temacie.

A co do napraw? Polecam Pana Jana Pałkę z Wilkowiska oddałem mu samochód na wymianę rzeczy eksploatacyjnych zaraz po zakupie samochodu i poprawy kilku rzeczy które mnie drażniły, odebrałem samochód w pełni zadowolony listę napraw oraz ceny dostałem na kartce a i cena robocizny nie była wygórowana.

Zbieżność? Polecam Pana Sajdaka w Laskowej. Po wizycie u Pana Maciuszka tam oddałem samochód i do tej pory jestem zadowolony, opony są równo ścięte, samochód się również lepiej prowadzi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
max 2013-03-24 17:50:04
trance- a masz jakis nr tel. do tego pana Jana Palki?/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
misiek33 2013-03-24 17:58:27
dziwne pytania jakby zapytac w warsztatach nie mozna było.a czemu odrazu psujecie opinie panu Maciuszkowi jak nie ma drugiego takiego specjalisty od zbieznosci kół jak on.i nie jestem kims postronnym ale sam tam kilka osób wysłałem i nikt nie narzeka...a warsztatów jest mnustwo wiec ruszyc tyłek i popytac...aha i mechanikiem nie jestem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
max 2013-03-24 18:04:19
misiek 33-no widocznie zapytac w warsztatach i ruszyc tylka nie mozna bo nie ma mnie w kraju i przyjezdzam tylko dwa razy w roku, a kupilem sobie takie auto i chce to porobic szybko i dobrze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
djdeejay 2013-03-24 19:00:00
Ja osobiście w Limanowej i okolicy odradzam.. Niestety gdyby któryś z mechaników się naprawdę dobrze znał, to teraz moje scorpio nie stałoby przed domem uszkodzone, z powodu rad i napraw mechaników.

Jeden zrobił jedną rzecz i kolejnej nie naprawi, więc jadę do następnego, który znów coś poprawił, ale zrobił kolejną usterkę. skoczyło się że wysłano mnie do domu z przegrzaniem silnikiem i bez płynu chłodniczego do domu... Jedyny, który podjął się naprawy, to mechanik w Wojakowej, niestety do niego już nie zdążyłem dojechać na ustalony termin, bo samochód został załatwiony...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
misiek33 2013-03-24 19:58:44
max- a swoja droga to czemu nie naprawiasz auta za granica?bo tam za 1500 minimum go naprawia ale nie złotych tylko euro.tacy juz sa niektórzy co chca szkłem tyłek utrzec...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
djdeejay 2013-03-24 20:24:12
misiek, ja nikogo nie obraziłem, więc proszę też, abyś Ty nie obrażał mnie, bo to nie jest miłe..

Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
max 2013-03-24 20:28:32
MISIEK, jezeli masz madrowac nie do tematu to lepiej sie zamnknij
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
gregor 2013-03-24 20:30:21
zdecydowanie polecam Maciuszka. jeżdżę do niego od kilkunastu lat, różnymi markami samochodów, robi to również wielu moich znajomych i nigdy jeszcze nie zdarzyło się żeby ktokolwiek był niezadowolony z jego usług. oprócz zapewne konkurencji :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
max 2013-03-24 20:33:08
a masz jakis nr tel. to zadzwonie moze znajdzie czas kolo polowy kwietnia
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
djdeejay 2013-03-24 20:36:25
Na tym portalu naprawdę lepiej się nie wypowiadać. Napiszę się spokojnie SWOJE zdanie, nie narzucając go nikomu, to zaraz ktoś napisze, że "udowadnia się swoją głupotę", a sam nie pomoże. Gdzie ta kultura? Czy prosto w oczy też bo tak ktoś mi powiedział? Czy ja obraziłem kogoś? Czy to było moją głupotą, że mechanik otworzył zbiornik chłodnicy na gorącym silniku i zalał mi rozbebeszoną elektronikę w komorze silnika? Albo nie podpiął skrzyni prawidłowo, po czym stwierdził, że skrzynia do wymiany, chociaż wystarczyło 1 kabelek podpiąć?

Kurczę ludzie, gdzie obraziłem kogoś? Czemu moja głupota? Naprawdę czasami pisząc swoją kulturalną opinię można zostać obrażony, bo komuś nie to osobiście nie podoba...

MAX, jedyny słuszny mechanik, którego jeszcze mógłbym polecić tutaj niedaleko to pan Andrzej Kawula z Jurkowa, może o nim słyszałeś? Nie masz wymyślnych usterek, więc może załatwi to szybko i bezboleśnie dla kieszeni, mogę podać Ci numer na PW, odezwij się w razie czego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
max 2013-03-24 20:47:41
djdeejay- to wysij ten nr do pana z Jurkowa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
djdeejay 2013-03-24 20:58:43
Poszło na PW, mniej więcej napisałem gdzie to się znajduje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
misiek33 2013-03-24 20:59:59
djdeejay- to co napisales o mechanikach to swiadczy dopiero o twojej glupocie bo nikt by nie odebral z zadnego warsztatu samochodu bardziej uszkodzonego niz tam oddal...no chyba ze robili to stodolnicy na fuche bo kazdy warsztat ma cos takiego jak ubezpieczenie i nie dokladajac grosza do tego powinni oddac ci naprawiony samochod albo innemu warsztatowi zapłaci ubezpieczyciel za naprawe...ale ty byles najmadrzejszy i nie wiedziales tego a teraz tutaj DUPE INNYM NIESŁUSZNIE OBRABIASZ.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
misiek33 2013-03-24 21:00:55
max- co to zabolała prawda...:-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
max 2013-03-24 21:25:49
wacale nie boli, ale to nie do tematu prostaku,a jak chcesz tak wypisywac to zaloguj sie na dowalmu.pl
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
Trance 2013-03-24 21:48:22
max nie było mnie przy kompie wybacz tu masz numer do Pana Pałki 12 334 32 49. Naprawdę szczerze polecam. Może wam Maciuszek pomógł co niektórym ale ja już nie pojadę tam chyba ze do ojca bo młody to najwyżej powinien koła centrować w rowerach to tyle.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
djdeejay 2013-03-24 21:53:27
Trance, to dobry numer? Bo kierunkowy 12 jest z przodu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: dobry mechanik samochodowy
jola89 2013-03-25 07:08:41
Jest jeszcze mechanik w okolicach Wysokiego na trasie limanowa- nowy sącz. Jak będziesz chciał to podam nr tel.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in