12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
1205

Hyde Park

Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta

berecik 2012-02-29 11:50:18
Szanowny Panie „ Tusik” na Pana ręce składam serdeczne podziękowania za podjecie tej inicjatywy. Panu jestem wdzięczny, że podjął się wyrażenie swojej opinii na tym portalu, na którym wypowiedzi ludzi o poglądach prawicowych spotykają się na ogół ze strony „ młodych wykształconych „. To bardzo dobrze niech oni komentują jak najwięcej. Pewnie nie jeden z niech nie zdaje sobie sprawy, w jakim świetle o oczach ludzi, że tak się wyrażę „normalnych”, czyli posiadających odpowiedni zakres wiedzy obywatelskiej stawiają swoją siłę przewodnią.
Dlatego dajmy im jak najwięcej do tego okazji, tak jak zrobił to tym razem Pan pod moim tekstem, grzecznie, delikatnie i spokojnie Pan wyjaśnia a oni na to zużyte slogany i TVN oskie stereotypy a jeszcze do tego niegrzecznie a nawet w niektórych przypadkach nie wąchając się użycia słów obraźliwych. Dziwi mnie bardzo głos „Doradcy”, który występuje tu incognito, ale większość czytelników Limanowa In. Dorze wie, o kogo chodzi konkretnie z nazwiska i zajmowanego stanowiska we władzach samorządowych. Tu tak na marginesie nasuwa się pytanie czy osoby „publiczne” nie powinny w mediach w mediach występować z imienia i nazwiska.
Cieszę się także, iż przy okazji weszliśmy na pole komunikacji naszych radnych z wyborcami. Mnie się marzy taka sytuacja by na stronie www.miasto.limanowa.pl , lub na tym portalu stworzona została platforma, na której my wyborcy moglibyśmy, na co dzień rozmawiać z naszymi wybrańcami w Radzie Miasta. Ideałem była by sytuacja by w dobie internetu każdy radny miał swoja stronę albo przynajmniej zakładkę na stronie miasta. Dzisiaj z Internetu korzysta wielu mieszkańców Limanowej, dlaczego radni oraz ich wyborcy nie mieli by korzystać z tej nowoczesnej technologii w uzgadnianiu stanowisk rozwiązując nasze, co dzienne sprawy jak i od czasu do czasu te bardziej ogólne. Szanowni radni pokazujcie swoje plany i zamierzenia, niech będą nam, na co dzień dostępne a my w miarę swoich umiejętności mam nadzieje wyrazimy swoje opinie. Nie czekajcie do następnej kampanii wyborczej, bo ona się zaczęła w pierwszym dniu funcjonowania obecnej Rady.
Pan Tusik zrobił właściwy krok w tym kierunku musiał przeczytać wiele nie przychylnych mu komentarzy i deklaracji, że ktoś na niego nie zagłosuje. On się tym nie zraża i nie boi się pokazać swojej prawdziwej twarzy. To tylko moim zdaniem wzbudza szacunek, tym bardziej, że występując na ty forum na pewno doskonale zdawał sobie sprawę, że będzie musiał przeczytać wiele przykrych słów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
domi919 2012-02-29 12:37:14
Haha jeszcze 10 wątków na forum zróbcie :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
Doradca 2012-02-29 13:03:43
@ berecik nie przesadzasz przypadkiem?. Ty i Ci co uważają, że są nieomylni w moim przypadku mylą się w całej rozciągłości.Traktuję Tusika z Szacunkiem, wyraziłem własną opinię którą podtrzymuję.Jestem przekonany o tym, że ta informacja z Nazwiskami Radnych była co najmniej nieprzemyślana. Uznałem jednak, że Tusik wie co robi.
Nie chcę być niegrzeczny i napiszę tylko jedno- nie oceniaj innych według własnego postępowania.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
berecik 2012-02-29 19:17:11
Doradco był bym niezmiernie wdzieczny gdybyś zechciał przeczytać z mojej wypowiedzi tylko to co było w niej zawarte. czy przypadkiem nie przesadasz pisząc:"Nie chcę być niegrzeczny i napiszę tylko jedno- nie oceniaj innych według własnego postępowania". Gdzie w mojej wypowiedzi jest zawarta ocene innych?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
berecik 2012-02-29 19:20:36
Przepraszam jednak jest:
"Pan Tusik zrobił właściwy krok w tym kierunku musiał przeczytać wiele nie przychylnych mu komentarzy i deklaracji, że ktoś na niego nie zagłosuje. On się tym nie zraża i nie boi się pokazać swojej prawdziwej twarzy. To tylko moim zdaniem wzbudza szacunek, tym bardziej, że występując na ty forum na pewno doskonale zdawał sobie sprawę, że będzie musiał przeczytać wiele przykrych słów."
Pozrawiam-dobrej nocy!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
forfiter 2012-02-29 19:24:35
Żebyście się tak k...a modlić chcieli chociaż w połowie tego ile szalejecie za tą rozgłośnią to byłoby znacznie lepiej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
Tusik 2012-02-29 19:46:52
Dzięki Berecik, ale nie musisz mnie chwalić. Jestem słuchaczem Radia Maryja od 15 lat i wiem jak to radio jest w perfidny sposób wyśmiewane, "umniejszane" i zwalczane. Sam zorganizowałem blisko 10 młodzieżowych pielgrzymek słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę - i widziałem te piękne owoce z tych pielgrzymek, tam była wspaniała młodzież. Nikt mnie nie musi przekonywać o dobru, które tam jest. Natomiast, człowiek, który ufa Bogu, świadcząc o Nim słowem i czynem, nigdy nie ma łatwego życia i często właśnie jest obrzucany inwektywami, oskarżeniami... Kiedyś pewna siostra zakonna powiedziała mi: "Jeśli robisz coś dobrego i wszyscy cię za to chwalą, to zastanów się co źle robisz!" - to jest najkrótsza tego puenta.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
limman 2012-02-29 20:26:15
"Jeśli robisz coś dobrego i wszyscy cię za to chwalą, to zastanów się co źle robisz!" niestety dużo w tym prawdy... o nas Polakach:?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
berecik 2012-03-01 05:56:12
Szanowny Tusiku, pozostało mi tylko pogratulować tego, że od 15 lat jesteś słuchaczem tego radia, o którym nasz wielki i błogosławiony rodak powiedział: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja”, a obecny Papież w treści listu na obchody jubileuszu XX lecia RM pisze: •„Tak myślał Błogosławiony Papież Jan Paweł II, który zwracając się do Was, powiedział: "Wielka jest dzisiaj potrzeba przepowiadania Ewangelii w naszej Ojczyźnie. Potrzebne jest ludziom autentyczne słowo. Słowo, które buduje, a nie dzieli, które wlewa otuchę w zalęknione serca; słowo czyste, proste, głoszące miłość i prawdę. Takim słowem jest orędzie zbawienia. Jest nim sam Chrystus. Tego właśnie słowa wy jesteście głosicielami" (Audiencja Generalna, 23.03.1994).”
Ja stałem się nim dopiero po przejściu na emeryturę, wcześniej praca tak mnie zajmowała, że na słuchanie Radia Maryja brakowało czasu, z co gorsze byłem zainfekowanym tym wirusem, z którego tak wielu Polaków do dziś dnia nie jest w stanie się wyleczyć. Ja zostałem uzdrowiony ostatecznie po 10 kwietnia 2010r. Nic mi dziś nie pozostaje, jak co dziennie powtarzać za Janem Pawłem II „ Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja”
Miłego dnia życzę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
domi919 2012-03-01 09:45:01
Po 1 nie ma sie czym chwalić, a po 2 nie trzeba być słuchaczem radia jakiegoś, żeby organizować (brać udział) w pielgrzymce. Jak ktoś chce, niech sobie słucha. Tylko nie trzeba się z tym tak obnosić. Tylko dla niektórych ważniejsze jest słowo siebie samego, niż innych - mniej "znanych". Radio słyszałem i jedyne co dobre to modlenie się, a to można robić samemu, lub w miejscach do tego odpowiednich. Najgorszym momentem było, jak dzieci wręcz zmuszane przez rodziców musiały mówić do radia, za co się modlić teraz i dlaczego i za Ojca Dyrektora oczywiście i słuchaczy wszystkich. A ja się pytam po co jakieś dzieci co nie wiedzą nawet co to jest mają publicznie się wypowiadać dla czegoś, lub kogoś. Ja swoich nie będę na pewno w ten sposób wychowywał. Amen.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
terorist 2012-03-01 11:01:41
Ja z racji tego, że jestem empirykiem i osobą niewierzącą stwierdzam, iż Radio Maryja jest dowodem nieistnienia Boga. Gość robi dobry biznes na emerytach i rencistach oraz ludziach i skrajnych poglądach, a gdy mówi się o nim coś źle, jest to od razu atak na Kościół (co oczywiście jest nieprawdą). Rydzyk czuje się silny i spełniany bo dzięki swemu mediom ma jakąś władzę nad ludźmi. A teraz gdy jej nie może zwiększyć to cierpi na niezaspokojone ambicje i wciska kit ludziom do głowy, a oni pójdą za nim w ogień. A ja jeszcze raz się spytam, co zmieni fakt, że TRWAM nie będzie na multipleksie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
Sniper 2012-03-01 14:41:19
Ja to pytanie podkreślam bo również usiłuję się tego dowiedzieć, ale Tusik i berecik jakby nie potrafią się owego pytania doczytać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
Tusik 2012-03-01 23:45:13
Po pierwsze, pokrycie dystrybucją cyfrową daje możliwość dotarcia do znacznie większej liczby odbiorców niż w tej chwili. Brak obecności stacji na multipleksie powoduje, że w szerszym odbiorze ona nie istnieje. Po drugie, tu nie o to chodzi, że proces cyfryzacji jest zagrożeniem dla Telewizji Trwam, tylko co Telewizja Trwam może wnieść do procesu cyfryzacji. Poczynania ze strony KRRiT to ewidentne działanie polityczne - niestety... obecność Telewizji Trwam na multipleksie odrzucono ze względów ideologicznych, w imię świętej wojny z o. Tadeuszem Rydzykiem. Zamiast tej telewizji, oferuje się jakieś kanały z muzyką disco polo czy inne drugo- i trzeciorzędne propozycje, a tu przecież ludzie domagają się tylko i wyłącznie swoich praw do możliwości oglądania swojej telewizji na multipleksie. ZEBRANO JUŻ 1 MILION i 700 TYSIĘCY PODPISÓW Z PROTESTAMI. https://img.limanowa.in/img/emotikony/important.png"> Jeśli przyczyną odmowy koncesji jest brak gwarancji finansowych, to Rada powinna wyjaśnić, o jakie gwarancje finansowe chodzi, bo ta Fundacja jest w dobrej kondycji finansowej. Telewizja Trwam powinna mieć swoje miejsce na multipleksie i bez łaski KRRiT na pewno w końcu tam się znajdzie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
terorist 2012-03-02 00:27:09
No, czyli chodzi o zwykły biznes. Rydzyk chce trafić do większej liczby klientów. Ac o może wnieść TRWAM do multipleksu? To samo co disco polo biorąc pod uwagę fakt, że ta muzyka na tej stacji dość często jest grana.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Do Tusik na marginesie dyskusji pod moim listem do Radnych Rady Miasta
Sniper 2012-03-02 10:12:44
Haha, dokładnie. Tusik, już nie opowiadaj głupot jak to się zwiększy ilość odbiorców TV Trwam. Każdy wyznawca tej stacji ma UPC i nie wierzę, że jest inaczej. A innym ludziom dekoderów nie zatruwajcie. 1,7 mln podpisów... Chłopie, rydzyk nie rządzi mediami w PL (na szczęście) i sam sobie trwamu na multipleks nie wsadzi więc jak to nazwałeś "łaska" KRRiT jest wam niezbędna.
Swoją drogą gdyby zbierać podpisy przeciwników TV Trwam to liczba 1,7 mln pewnie wydałaby się śmieszna.
Kurde, chciałbym się wyrazić kulturalniej, ale po prostu mnie szlag trafia jak widzę czym się zajmuje limanowska władza za nasze pieniądze!
Radny powinien być głosem ludu, a ciekaw jestem czy jakby się radni swoimi okręgami zasugerowali to na pewno więcej osób by było przeciw. To jest zwyczajne wykorzystywanie pozycji do spełnienia swoich chorych ambicji. Tyle mam do powiedzenia bo się nerwicy nabawię i będę musiał znaleźć "lekarstwo na nerwicę".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in