Czwartek, 29 września
Michał, Michalina, Franciszek, Rafał, Gabriel
1159

Hyde Park

do Kuby

czy mógłbyś się zainteresować sprawą anten na miejskim krzyżu?? czyje to anteny i kto wydał zgodę??ogólnie jak to wygląda kupa śmiechu z krzyża ktoś sobie przekażnik zrobił.
RE: do Kuby
krzyż był budowany za pieniądze mieszkanców i za wolne datki społeczeństwa, jakim prawem teraz wieszają po nim anteny? kto za to odpowiada? to jest symbol religijny.proboszcz Parafii w Limanowej zabierze głos w tej sprawie? Kuba napisz coś o tym!
i przy okazji zapytaj kto za to kasę wziął :D
przynajmniej jedna antena panelowa sluży do wymiany ruchu miedzy kamerami monitoringu miejskiego
2anteny na ramionach krzyża to przekaźnik służb ratunkowych
ale tych anten jest więcej....
Spróbuje ten temat rozeznać :) thx za info!
Bardzo dobrze Panie Kubo! Krzyż Milenijny, symbol Limanowej to powinien posiadać jakiś normalny wyglą.
spazniacie sie mnie :) tv 28 juz daawno o tym informowała...dawaj top bo konkurencja nie spi ,dochodza sluchy ze krzyzowcy spod palacu szykuja sie juz do wyocinania tego ,,szanatnskiego wynalazku" z milenijnego
Nie dziwi mnie to.Jedni wieszają koty na kościele a inni anteny na krzyżu.Myślę,że krzyż obwieszony antenami stanowi swoisty symbol autodestrukcyjnej działalności kościoła na rzecz tak zwanych "dóbr doczesnych"amen.
napewno ktos odpowiada za zezwolenie na zawieszenie tych anten.
pamtomimex: wiekszość kasy na budowe krzyża dała rada miasta limanowa tak gwoli ścisłosci
dunior- to moze za chwile ktos na krzyzu reklame bielizny powiesi bo rada miasta dała datki?
skoro to jest krzyż to jak wyglądają te anteny??byłem kiedyś tam z rodziną co przyjechała w odwiedziny i się mnie pytają czy to krzyż czy przekażnik.
misiek:co sie plumkasz. czy ja pisalem ze zgadzam sie z wieszaniem anten? zaznaczylem tylko fakt ze nie tylko datki ludzi wchodzą w grę

bylem dzisiaj i z tego co widzialem: 7 anten panelowych, jedna ubnt,4 anteny dookolne z tego 2 na brzydkich wysiegnikach dodatkowych i 2 na ramionach krzyza, do tego co najmniej 2 skrzynki ze sprzetem

interesuje mnie bardzo czy sa projekty techniczne na te instalacje, zgoda architekta który zaprojektował ten krzyż na ingerencje w bryłę konstrukcji oraz umowy z UM który z tego co mi wiadomo zarządza tą nieruchomoscią na korzystanie z nieruchomości.

Przy okazji warto zainteresować się czy te urządzenia pracują w dozwolonych częstotliwosciach z legalną mocą nadawania
a Kuba coś już się dowiedziałeś bądź bardziej dockliwi niż konkurencja tv.w pytaniach.
mysle ze reporterzy kroniki małopolskiej chetnie ten temar rozwina,jeden telefon zrobi ich zainteresowanie
W połowie tygodnia będę miał odpowiedzi na pytania dotyczące Krzyża.
kto potrzebuje 5 dni na odpowiedz? zdaza za te kilka dni załatwic wymagane opinie i pozwolenia?
śmieszne to wszyto.ciekawi mnie co za sieć internetowa ma tam nawet anteny.rozumiem policja lub służby ratunkowe. ale internet czy radio z krzyża??to już się robi przekażnik a nie krzyż.ciekawe jak proboszcz się na to zapatruje. Kuba czy mógłbyś Ksiedza proboszcza zapytać o to??
Kuba i co wiadomo??
połowa tygodnia za nami jakby nie było
Kuba mija już następny tydzień.co w tym temacie??
elo,
wiem, że badają umowy.
Mam nadzieję, że do piątku będę już miał odpowiedzi.
troche dlugo to trwa, przeciez pytanie bylo o stan faktyczny a nie o to aby dopasowac dokumentacje do stanu faktycznego.

Ktos byl w tym tygodniu na krzyzu? nie byly podjete jakies prace na tych nadajnikach?
kolejny tydzien nam mija a odpowiedzi nie widac
ciekawe rzeczy dzisiaj burmistrz powiedzial na sesji: nie wie ile jest w tej chwili anten na krzyzu, niezle swiadczy to o pilnowaniu wlasnosci miasta.
a za prad ktory te urzadzenia zuzywaja to kto zaplaci?
wyglada ze miasto sponsoruje prywatne firmy wifi

i to wszystko podobno monitoruje kamera systemu miejskiego, zalosne to jest
Ja bym to tak nazwała:księża przekładają dobra materialne i cielesne ponad duchowe,społeczeństo również, bo nie ma wzorcow szlachetnuch do naśladowania, liczy się kasa, kasa, kasa i wygoda tylko w tym życiu, czego pomnikiem stał się ten krzyż, symbol naszej wiary i mamony.Takie jest moje zdanie, inni mogą mieć inne.
a a a jeszcze w Piśmie Św. jest napisane:nie będziesz służył jednocześnie Bogu i Mamonie.Amen.
O widzę że od styczniowego złazu coś przybyło?
własnie dowiedziałem sie jaka firma montowała anteny dla naszych słuzb. mam nadzieje że pod koniec tygodnia bedę miał wiecej informacji od instalatorów.
Dzięki Dunior, wczoraj na sesji Rady Miasta w interpelacjach/zapytaniach, zapytałem szczegółowo Pana Burmistrza o te anteny na krzyżu. Za kadencji obecnego Burmistrza nie było podpisywanych żadnych umów, pracownicy miasta nie umieli powiedzieć ile ich tam się znajduje (legalnych). Dałem to zapytanie na piśmie, z wypisanymi dokładnie miejscami (wg. wytycznych Duniora) gdzie one znajdują się na krzyżu (ponieważ kilka dni temu był pracownik UM na Miejskiej Górze i sprawdzał, ale nie dopatrzył się tylu anten, o których mowa), obiecując, ze dostarczę dzisiaj te fotki... fotki już są. Zatem, wkrótce będę w UM. Dla mnie to dziwna sprawa... wygląda na to, że wcześniej (poza potrzebnymi antenami, jak np. anteny systemu ratunkowego), była tam samowolka wieszania czego się chce (po znajomości?).
Tusik, coraz bardziej sklaniam sie do pogladu ze te anteny dla policji i systemu ratunkowego czy czego tam jeszcze powinny wisiec nie na krzyzu a na latarniach obok.
albo na zupelnie innym slupie/maszcie
Zdjęcia poszły właśnie do UM. Zgadzam się z Tobą, Dunior.
masakra jak to wygląda przekażnik a nie krzyż. tak jak tu wcześniej pisał na lampach dla służb a nie na krzyżu.
pozostalo uzupelnic jeszcze droge krzyzowa, przy kazdej stacji antenka lub dwie
mitra z antenką tez byłaby cool
a na ornacie logo np. "Orlen Team"
Kuba kiedy będziesz coś wiedział to już miesiąc prawie.:D
brak odpowiedzi to tez odpowiedź. wladzom swieckim sie nie dziwie ale ze koscielne nie protestują ? najwyraźniej jest jakis powód o którym my baranki pojecia nie mamy ;)
proponuje antenki poświęcić i po sprawie. przy okazji mozna by ogłosić składke na kropidło
Właśnie jadę do UM, mam nadzieję, że w końcu będzie konkretna odpowiedź.
Kuba i dalej nic nie wiesz?? co oni w tym UM robią że nie wiedzą. ciekawe czy choć wiedzą że żyją.hmmmmmmm
podobno maja przeniesc do rynku na nowo powstaly maszt obok buzodromu. rozmowy trwaja miedzy dwoma ugrupowaniami. spor idzie o palme pierwszenstwa
wiem, jutro bedzie tekst :)
i co z tym tekstem? czekamy do kolejnego iutra i dalej...?
no chyba się nie dowiemy.
artykuł niby jest ale jakis taki niepelny :?
moze cos mi umknelo ale czy kancelaria parafialna zajela w tej kwestii jakies stanowisko czy zamiata sprawe pod dywan. tak mi sie wydaje ze powinni w pierwszej kolejnosci wyrazac sprzeciw i powinni to robic glosno chociazby po to zeby nie byc posadzonym o jak to ktos
wyzej okreslil autodestrukcyjną działalnosc kosciola na rzecz tak zwanych dóbr doczesnych. brak reakcji ze strony proboszcza niestety sklania do takiej spekulacji:|
a gdzie do tej pory byli nasi "dobrodzieje" że do tego dopuscili ? przecież problem nie istnieje od wczoraj. najwyraźniej zapomnieli na czym polega ich posluga. dzisiaj przeczytalismy kilka nic nie wyjasniajacych artykulów, jutro wszystko przycichnie, pojutrze przyschnie a za tydzien zobaczymy na bazylice banery reklamowe. Jerzy Urban juz kiedyś wyczuł trendy i miał pomysl na obiekty sakralne ale on przynajmniej nie byl obludny. mowil o tym otwarcie.
nawiasem - na Giewoncie krzyz jest czysty, tylko ze tam krzyża bronią śpiacy rycerze. nasi ksieza to takie spiące dobrze oplacane puste zbroje. amen.
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in