7°   dziś 8°   jutro
Wtorek, 16 kwietnia Cecylian, Bernadeta, Julia, Ksenia, Erwin, Biruta
1994

Tematy archiwalne

do czego i komu są potrzebni biskupi?

skorpion 2010-09-09 18:34:03
tyle wiem że Bogu nie są potrzebni-więc komu i do czego,może ktoś odpowie...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
janko 2010-09-09 18:38:36
no jak do czego, zeby dotykac mlodych chlopców!sa w tym najlepsi!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
dionelwa 2010-09-09 19:37:31
kmieć , dyrektor , sługa, pan, klecha , ksiądz( z powołania) dureń , głupiec, obiad ,mc donald, spodnie , dres, gest, uścisk , miłość , agresja.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
konto usunięte 2010-09-09 19:43:59
Skorpion ... do wszystkiego jesteś nastawiony na NIE ....? Do czego biskupi ... np . byłeś chrzczony ? Pewnie tak .... więc ... Rodzice wybrali CI jakieś tam imię ..ksiądz ochrzcił .... a kto księdza wyświęcił .... Biskup ... To najprostszy przykład ...!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
borek 2010-09-09 21:53:22
Wszyscy darmozjady.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
Mary27 2010-09-09 21:57:37
Odezwał się Borek robol...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
konto usunięte 2010-09-09 21:59:54
Niektórzy z osób w kościele faktycznie nie spełniają takiej funkcji jakiej można by oczekiwać ale moim zdaniem kościół to dla wielu Polaków filar narodu, wystarczy popatrzeć na okres PRL, w którym duchowni(choć nie wszyscy) dodawali ludziom odwagi, a nawet tracili życie w imieniu "V"ictorii. Ale to jest tylko moje zdanie i być może nie mam racji...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
konto usunięte 2010-09-10 09:05:44
jakby nie księża i nauki moralne to ciekawe jaki byłby świat, gwałty, napaście i kradzieze i wiele innych rzeczy. Głupi jesteś skorpion i to bardzo
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
Tusik 2010-09-10 10:31:39
Cyt. "tyle wiem, że [biskupi] Bogu nie są potrzebni"... Nie rozumiem, o co z tymi biskupami znowu chodzi. Przecież oni zarządzają diecezją i są Mu potrzebni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
skorpion 2010-09-10 11:05:40
candy zapomniałaś o pedofilii....pewnie że jestem głupi jak kaczka-heeej!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
Tusik 2010-09-10 12:22:51
nie jesteś głupi, tylko za bardzo uogólniasz, a przez takie uogólniane można opluć wielu porządnych ludzi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
wiedzacy 2010-09-11 11:17:11
candy: Akurat uzywanie slowa ksiadz i moralnosc w jednym zdaniu podchodzi pod oksymoron. Prosze podaj mi przyklad jakiejkolwiek szczatkowej postawy moralnej naszych pasterzy. Jak pobieranie oplat za mozliwosc wiecznego zbawienia moze byc moralne? Kosciol przez cale wieki zerowal na ludzkiej ciemnocie i zacofaniu, obrastajac w piorka na cudzej krwawicy, kto nie zgadzal sie z ich jedynym slusznym zdaniem plonal na wolnym ogniu. Teraz przezywa powazny kryzys, swiatlo dzienne dociera do kolejnych skandali pedofilskich, wodospad pieniazkow powoli wysycha, nikt trzezwo myslacy nie liczy sie z ich zdaniem i pogladami i co najbardziej dla niego zabojcze wmieszal sie do polityki do tego stopnia ze nie ma mozliwosci odwrotu. Biskup niczym nie rozni sie od mafiosa, jezdzi dobrym samochodem ma szofera, za kazda wizytacje w parafi pobiera haracz, kazda usluga sakramentalna ma okreslona stawke do uiszczenia, dysponuje nie swoja wlasnoscia (wlasnosc koscielna, znaczy sie wszystkich ochrzczonych, ktorej beneficjentem jest jedynie on) i co najwazniejsze niczym Dona Vito Corleone trzeba go calowac po rekach...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
gryf188 2010-09-11 18:44:57
No , to całowanie to i mnie drażni . Niby to się relikwię całuje , ale chyba każdy głupi zauwazy że chodzi o pokazanie wyższości biskupa nad innymi owieczkami :(.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
konto usunięte 2010-09-13 13:44:15
popieram wypowiedź candy, ale tak naprawde to każdy z nas musi pracować nad swoją moralnością. I nie bronie duchownych za "dotykanie chłopców" (bo jak grzesznik może umoralniać grzesznika, ale to jakiś odsetek), ale żałośni są ci wszyscy katoliccy talibowie, którzy bezmyślnie wierzą w księży-ludzi a nie w Boga. Czasem warto obudzić własne sumienie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
111ksiadz 2010-09-13 16:39:22
Gryf188-chyba masz rację,ale zależy to też od okoliczności.Przed paroma laty za granicą,w bardzo kameralnym gronie spotkałem polskiego biskupa.Ja z katolickiej rodziny,więc pozdrawiam....niech będzie pochwalony....a tu ani be ani me.Witam się,chcę"buchnąć" w pierścień,a purpurat na to...niech pan przestanie,nie trzeba....Bez komentarza.Moja stara św.pamięci Babcia całowała księdza w rękę(na co,dziadek dostawał furii).Będąc ministrantem widziałem(było to nagminne)przychodzące do zakrystii starsze panie całowały księdza w rękę.Czy młody,czy starszy-żaden się nie wzbraniał.Jedynym wyjątkiem był św.pamięci ks.Rachwał,który nie dał się całować po rękach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
111ksiadz 2010-09-13 16:51:33
Tusik-zgoda,są potrzebni,są administratorami diecezji lub archi.Są naszymi Wodzami.Ale oprócz tego są osobami publicznymi(na ogół bardzo znanymi)więc powinni zwrócić troszkę więcej uwagi na to co sami robią(robili),co mówią-a nie "chlapać" byle co(zależnie jak wiatr przywieje).Nie wszystko da się wytłumaczyć nieomylnością przewielebnych,czy natchnieniem Ducha Świętego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: do czego i komu są potrzebni biskupi?
borek 2010-09-13 20:21:45
mary27 ustosunkuj się do dalszych wypowiedzi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in