Baner Baner
12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
4272

Porady

Dla Super "kierowców" i innych niedzielnych zawalidrogów

dionelwa 2011-03-25 13:04:01
Nie wolno używać zwykłych reflektorów przeciwmgielnych jako substytutu świateł do jazdy dziennej. W przeciwnym razie oślepiamy innych użytkowników drogi oraz narażamy się na mandat. !!!!!!

Na pobłażliwość policjantów lepiej nie liczyć. Art. 30 prawa o ruchu drogowego nakazuje włączenie przednich świateł przeciwmgielnych w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami. Z kolei art. 51 ust. 5 dopuszcza używanie przednich świateł przeciwmgielnych w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, jednak wyłącznie od zmierzchu do świtu na krętej drodze, która została oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi.

Za naruszenie warunków dopuszczalności używania przednich świateł przeciwmgielnych art. 90 lub art. 97 k.w. art. 51. ust. 5 p.r.d. przewiduje dwa punkty karne oraz mandat w wysokości 100 złotych.
Zródło onet strona: http://moto.onet.pl/1640548,2,artykul.html?node=3
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dla Super "kierowców" i innych niedzielnych zawalidrogów
crusader 2011-03-25 13:17:04
coraz wiecej kierowcow pokazuje jakie ma fajne swiatelka prawdopodobnie dlatego ze policja nie zwraca na to uwagi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dla Super "kierowców" i innych niedzielnych zawalidrogów
DXi12 2011-03-25 15:32:53
Policja powinna karać za to z GÓRNEJ PÓŁKI!!! Bo większość kierowców wie co za to grozi, ale i tak mają to gdzieś… Mojego kolegę złapali na jeździe z włączonymi halogenami i dostał mandat za iż używanie, oraz za brak włączonych świateł mijania, bo jeździł sobie na halogenkach ;) A takich buraków w naszym powiecie nie brakuje!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dla Super "kierowców" i innych niedzielnych zawalidrogów
djdeejay 2011-03-25 15:58:29
Ja jak takiemu w nocy mrugłem, żeby zgasił te światła, to mi włączył długie na złość i zadowolony
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dla Super "kierowców" i innych niedzielnych zawalidrogów
MAGNUM 2011-03-25 19:26:41
Dlatego ja założę solidne halogeny do swojego samochodu i zobaczymy próbę sił na światła:)Delikatnie mówiąc,wkurza mnie gdy ktoś z przeciwka jedzie na przeciw mgielnych,a jest dobra przejrzystość.. No,ale większość uważa,że auto wygląda "trendy":-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dla Super "kierowców" i innych niedzielnych zawalidrogów
mogielica 2011-03-25 21:53:49
Ja już ze dwa razy jechałem w korku przed takimi osłami co nawet przeciwmgielnych nie zgaszą jadąc w korku. Ale miałem CB On tez i powiedziałem mu że jak nie wyłączy to wyskoczę z młotkiem i rozbiję mu wszystkie lampy jakie ma, coś tam pomruczał ale wyłączył ;) Bo inni kierowcy też zaczęli „jechać” na Niego. Naprawdę za takie zachowanie powinny być wysokie kary, bo to nie dziki kraj tylko EU.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in