10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
4270

Porady

Czy u Was też kominiarze wystawiają paragony fiskalne ?

amazonka56 2018-01-19 20:20:27
Na Limanowa.in forum pojawił się miesiąc temu artykuł o firmie TERMO KOMIN ul. M.B. Bolesnej 10B "FAŁSZYWI KOMINIARZE"

Zostałam mile zaskoczona, ponieważ niedawno chodził Kominiarz z tej firmy po miejscowości w której mieszkam. Bardzo dobrze wykonał swoją usługę. Nie dość, że wyczyścił solidnie przewód kominowy to jeszcze dostałam paragon fiskalny i książeczkę kontroli. Nigdy od Kominiarza nie dostałam paragonu fiskalnego ani książeczki kontroli tylko rachunek bez numeru! Teraz jestem pewna, że to nie są fałszywi kominiarze, bo wszystko jest udokumentowane.

Tak samo można się zastanawiać czy Kominiarze, którzy chodzą bez kasy fiskalnej są prawdziwymi kominiarzami ?

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy sprzedają swoje produkty lub usługi klientom indywidualnym (konsumentom) muszą posiadać kasę fiskalną od 1 stycznia 2018r., bez żadnych wyjątków. Do końca 2016r. obowiązywał okres przejściowy, gdzie zwolnione z rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej są działalności gospodarcze nieosiągające 20 000,00 zł obrotu rocznego. Jednak to zwolnienie zostało przedłużone do stycznia 2018r.


Ustawa zwalnia od obowiązku tylko do końca 2017r.

Ogólna zasada mówi o tym, że klient indywidualny płacąc za towar lub usługę musi otrzymać paragon fiskalny, a sprzedawca powinien prowadzić ewidencję swojego obrotu na kasie lub drukarce fiskalnej.

Minister Finansów w § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących z dnia 4 listopada 2014 r. zarządził, że zwolnienie to dotyczy tylko i wyłącznie przedsiębiorców z obrotem poniżej 20 tyś. w roku poprzedzającym. W tym samym rozporządzeniu minister zaznacza, że zwolnienie to obowiązuje nie dłużej niż do 31 grudnia 2017r.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy u Was też kominiarze wystawiają paragony fiskalne ?
konto usunięte 2018-01-23 09:48:15
Każdy kto oferuje usługę powinien wystawić paragon. No ale ja niestety się jeszcze nie spotkałam z takim kominiarzem :(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in