Baner
20°   dziś 23°   jutro
Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał
1994

Tematy archiwalne

Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???

skorpion 2010-05-29 11:52:19
/ludna [miejscowość i gmina] w jednym,bijąca rekordy gospodarności i nie tylko -chyba zasługuje na status miasteczka....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
miszmasz88 2010-05-29 12:30:15
ponad 1200 numerów domów mówi samo za siebie..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
ppgg1 2010-05-29 12:51:46
...i tutaj skorpion trudno sie z Toba nie zgodzic.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
goya 2010-05-29 13:25:20
ha ha ha Słopnice miastem:D Rozbawiłeś mnie do łez:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
miszmasz88 2010-05-29 18:32:56
goya mogłabyś chociaż wytłumaczyć czemu Słopnice miałyby nie być miastem? czym różnią się np. od Limanowej?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
mb3 2010-05-29 19:10:39
Według mnie nie prędko: PIĘĆ KRYTERIÓW DLA MIASTA: 1) liczba mieszkańców nie mniejsza niż 2 tys., 2) ewentualne posiadanie praw miejskich w przeszłości, 3) przynajmniej 60% mieszkańców musi utrzymywać się z działalności pozarolniczej, 4) brak zabudowy zagrodowej w części miejskiej, posiadanie wyodrębnionego centrum, 5) posiadanie niezbędnej infrastruktury technicznej - wodociągów, kanalizacji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
Janek64 2010-05-29 20:48:30
Braki mozna dorobić,był taki gdzieś koło Skrzydlnej albo Tymbarku co dorabiał wszystkie papiery.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
goya 2010-05-29 21:02:46
Miszmasz czy ty wiesz jak wygląda miasto? Czy Słopnice chociaż w jednej cząsteczce go przypominają? Moim zdaniem nie a jeżeli ty uważasz, ze jest inaczej to cóż ja ci na to poradzę. Myślę że mb3 nieco rozjaśnił twoje spojrzenie na temat "miasta Słopnice"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
Daga121 2010-05-29 22:14:39
goya marzenia nic nie kosztują,a zyje się lepiej. pozdr...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
adzik 2010-05-29 23:11:35
Hmm, nie wiedziałem, że kiedyś to powiem, ale w końcu skorpion poruszył jakiś normalny temat.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
miszmasz88 2010-05-30 04:57:56
Kryteria mówisz. Więc powiem tak. Słopnice już teraz spełniają wszystkie te 5 kryteriów :) 1) liczba mieszkańców to ponad 6 tys. 2) Prawa miejskie w przeszłości? Ale po co, dobrym przykładem jest Tymbark który takie prawa dawniej posiadał a miastem jak nie był tak i nie jest dalej.. 3) Większość a napewno więcej niż 60 % mieszkańców ma inne środki dochodu niż wspomniane rolnictwo 4) Centrum już dawno jest wyodrębnione i jest tam brak zabudowy zagrodowej.. 5) Infrastruktura techniczna? " NO PROBLEM " są już 2 wodociągi, a kanalizacja już w trakcie realizacji, dokumentacja itp już dawno jest teraz tylko realizacja inwestycji i podsumowując już teraz Słopnice mogłby być miastem :) Tylko pytanie zasadnicze :D Po co Słopnice "Miastem" ??? Czym różnią się od Limanowej która jest miastem? Więcej kiepskich sklepów i tyle... Wieś czy miasto? Jak tam wolę naturę.. A Ty goya skąd jesteś?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
mb3 2010-05-30 17:53:00
1. Spełnia 2. Nie spełnia 3. Działalność pozarolnicza to nie praca na lewo w zachodniej Europie. Działalność pozarolnicza to opłacanie składek w ZUS, a nie w KRUS - Nie spełnia 4. kilkaset metrów od centrum w każdą stronę patrząc występuje zabudowa zagrodowa. 5. Dwa wodociągi oraz plany to nie jest niezbędna infrastruktura. Co do Tymbarku, to jest On wsią ponieważ dla zakładu, w którym pracuje większość mieszkańców nie jest opłacalnym aby stał w mieście, to bardzo ważne. Czym różną się Słopnice od Limanowej? Prosty przykład Dziś bydło jest kolczykowane, dowiedz się ile takiego bydła występuje w Limanowej, a ile w Słopnicach i zapewne gdy przeliczysz to na ilość mieszkańców dostrzeżesz ewidentną różnice.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
goya 2010-05-30 20:50:19
Ja też wolę naturę, a jakże;)A w Słopnicach jestem od czasu do czasu i prawdę mówiąc wcale nie jestem zachwycona tą zapyziałą wsią jak to lubią czynić co niektórzy.Miszmasz pozdrawiam i życzę wytrwałości w rozsławianiu własnej wsi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
lala 2010-05-31 00:28:02
nie sądzę, żeby mieszkańcy-rolnicy chcieli praw miejskich dla Słopnic-co z ich dotacjami?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
skorpion 2010-05-31 06:25:02
;misz masz88-trzeba dodać ,4 szkoły,3 kościoły-czwarty w budowie,2 straże pożarne-itd.itd a rolnicy to chyba tylko z nazwy-dodam jeszcze-infrastruktura np.ponad 200km dróg-miasteczko jak się patrzy,lecz ja tam wolę wioskę-jest weselej i ciekawiej no i są sołtysi...aha są 2 cmentarze-ciasne ale własne no i sakramencki wpływ kleru...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
skorpion 2010-05-31 06:31:24
/zapomniałem o najważniejszym-NIETOPERZE,NIETOPERZE I do tego w kościele św.Andrzeja...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
dionelwa 2010-05-31 13:27:33
A propo słopnic - To trochę zazdroszczę i gospodarności i zaradności i współpracy ludzi razem.Biorąc procentowo co się tam robi a co w mieście w L-wa to tak jaby Limanowa nic nie robiła.Jak dawniej mówiło sie kawały o słopnicach to tak na chwilę obecną Limanową można właśnie porównać do przysłowiowego wąchącka. Dlaczego w Limanowej są gumowe znaki drogowe bo - Nauka jazdy jeżdzi pijana , córka prezesa robi prawo jazdy a policja nadużywa prędkości. Tu ludzie w Limanowej wilkiem patrzą na siebie i jak pies ogrodnika . Tam jeszcze sąsiad sąsiadowi pomaga. można wyliczać tak czy tak jak dawniej się śmiałem ze słopnic tak teraz to wam zazdroszczę ....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
skorpion 2010-05-31 14:28:57
/w Limanowej też jest o,key!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
miszmasz88 2010-06-06 11:47:52
Tak w Limanowej też jest ok :) Każdy wie czemu powstają takie kawały o Słopnicach. Poprostu inni zazdroszczą gospodarności, pracowitości mieszkańców, a szczególnie bardzo dobrej współpracy Urzędu Gminy z mieszkańcami Słopnic. Pamiętam jak w Słopnicach powstało jako jedne z pierwszych w małopolsce i powiecie boisko sportowe obok gimnazjum ze sztuczną trawą, pełnowymiarowe. Na otwarciu byli urzędnicy z województwa, powiatu, sąsiędnich gmin a nawet z rządu. Zaraz po tym powstawały pierwsze takie boiska ze sztuczną trawą w sąsiednich gminach. Ale jakby nie patrzeć to Słopnice były pierwsze ;) Widać jedna z mniejszych Gmin w Polsce, powiecie, a jednak widać efekty, czyli "da się" pzdr
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
miszmasz88 2010-06-06 11:48:21
PS: Też wolę żeby nadal i na zawsze Słopnice pozostały Wsią a nie Miastem :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy i kiedy SŁOPNICE będzie miastem???
elka86 2010-06-10 17:54:19
słopnice będą zawsze "słopnicami" :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in