2°   dziś 3°   jutro
Wtorek, 19 marca Józef, Bogdan, Aleksandryna
1203

Hyde Park

Czujnik czadu - jaki model?

konto usunięte 2015-02-12 06:17:19
Czy ma znaczenie jaki czujnik czadu wybiorę? Zasada ich działania w każdym przypadku jest chyba podobna?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czujnik czadu - jaki model?
djdeejay 2015-02-12 09:41:27
Mi tłumaczyli, żeby nie brać tanich chińszczyzn, tylko zapłacić więcej i czuć się lepiej i mieć nadzieję, że mimo wszystko czujnik nie zawyje, bo nie będzie miał takiej potrzeby.

Koło policji jest jakiś sklep, gdzie są takie czujniki, nie powiem dokładnie jak się nazywa, bo ja tam szybko wparowałem, doradzili bardzo fajnie i jestem zadowolony i nie zastanawiałem się nad nazwą sklepu, ale chyba tam jest tylko ton jeden w okolicy Policji. wypowiadałem się już na ten temat w innym temacie i inni użytkownicy też polecali ten sklep
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czujnik czadu - jaki model?
sweetfocia 2015-02-12 13:39:26 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czujnik czadu - jaki model?
konto usunięte 2015-02-12 16:17:22
Zgadza się, nie ma co kupować chińskich wynalazków - to jest zbyt delikatna sprawa. A co będzie gdy nie wykryje tych niewielkich stężeń czadu które w długim okresie również są szkodliwe.
Niezawodnymi czujkami są np DG-1 CO z Satel która jest w stanie wykryć nawet te minimalne ilości czadu (przez ponad 75 min będzie wynosić więcej niż 50 ppm - cząstek na milion). Tu masz pełną specyfikację tego urządzenia: https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/117,czujka-czadu-skuteczna-obrona-przed-cichym-zabojca/
Masz tam też trochę statystyk na temat zatruć czadem na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czujnik czadu - jaki model?
konto usunięte 2016-08-30 17:47:01
Ja w swoim domu zamontowałam czujnik marki Ospel - dobra marka, więc liczę, że czujnik też porządny. Nie chciałam kupować żadnej chińszczyzny bo to trochę strach…
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czujnik czadu - jaki model?
gawr0n 2016-10-09 15:54:05
Podpinam sie pod pytaniem. Sezon grzewczy coraz blizej i zorientowalem sie, ze u mnie czujnik jest juz po terminie. Kupilem go kilka lat temu na allegro za bodajze 50pln. Chcialbym teraz nabyc cos co wytrzyma troche dluzej. Od czego zalezy gwarancja, tzn. jeden producent daje 2 lata a inny 10? Przegladalem oferte na http://www.eltrox.pl/systemy-alarmowe/czujniki/czujniki-czadu.html i widze dosyc duza rozbieznosc cenowa. Powiedzcie mi czy brac jakis najtanszy z najdluzsza gwarancja, czy moze odwrotnie. Az tak bardzo one roznia sie jakoscia?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czujnik czadu - jaki model?
oferty 2016-11-20 20:28:09
Każdy czujnik tlenku węgla jest dobry,
ważne tez żeby wykonać kontrole szczelności instalacji gazowej oraz sprawdzenie stanu technicznego urządzeń.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czujnik czadu - jaki model?
oferty 2020-09-13 09:42:59
Roczne przeglądy szczelności instalacji gazowych: 2020/2021
http://prospekt-bhp.pl/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in