9°   dziś 6°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
1994

Tematy archiwalne

Czempionat Jewropy z futbołu - EURO 2012 (Polska i Ukraina)

Tusik 2010-02-09 00:01:49
W Warszawskim "Pałacu" odbyło się losowanie - które oglądałem na żywo w TVP. Wszystko podobało mi się w telewizji... fajna transmisja. UEFA zadecydowała, że Rosja i Gruzja oraz Armenia i Azerbejdżan z uwagi na konflikty polityczne, nie będą mogły grać w jednej grupie. Zresztą, jak by na to nie patrząc, to niektóre kraje jak m.in Izrael nie są w Europie, a startują w ME... zatem tych podtekstów politycznych jest cała masa w mistrzostwach sportowych - pod tym względem nic się nie zmieniło od czasu komuny... jest to oczywiście zrozumiałe... Z pierwszego koszyka losowane były: broniąca tytułu najlepszej drużyny Europy Hiszpania oraz Włochy, Anglia, Niemcy, Holandia, Włochy, Chorwacja, Portugalia, Francja i Rosja. Oczywiście, Polska i Ukraina mają zapewniony udział w turnieju Euro 2012. Wydaje mi się, że jako takich "grup śmierci" to nie ma i takich zdecydowanych na 100% faworytów do awansu raczej nie ma... na 90% - Włochy, Francja, Anglia... Oto grupy Euro 2012: Grupa A: Niemcy, Turcja, Austria, Belgia, Kazachstan, Azerbejdżan Grupa B: Rosja, Słowacja, Irlandia, Macedonia, Armenia, Andora Grupa C: Włochy, Serbia, Irlandia Północna, Słowenia, Estonia, Wyspy Owcze Grupa D: Francja, Rumunia, Bośnia i Hercegowina, Białoruś, Albania, Luksemburg Grupa E: Holandia, Szwecja, Finlandia, Węgry, Mołdawia, San Marino Grupa F: Chorwacja, Grecja, Izrael, Łotwa, Gruzja, Malta Grupa G: Anglia, Szwajcaria, Bułgaria, Walia, Czarnogóra Grupa H: Portugalia, Dania, Norwegia, Cypr, Islandia Grupa I: Hiszpania, Czechy, Szkocja, Litwa, Liechtenstein Miasta, w których będą odbywać się ME : * Kijów, Donieck, Lwów i Charków (niektóre miasta bardzo "ważne" historycznie dla Polaków...) * Warszawa, Poznań, Wrocław i Gdańsk (Kraków - niestety poza burtą!) Eliminacje do Euro 2012 rozpoczną się po Mistrzostwach Świata 2010 (gdzie nie ma Polski) we wrześniu br. Przewidywany i w tej chwili nieoficjalny termin przeprowadzenia turnieju to okres od 8 czerwca 2012 roku (mecz otwarcia w Warszawie) do 1 lipca 2012 – finał ME. NASZE SZANSE? - jako Organizatora uważam, że Polska i Ukraina mają bardzo duże szanse, że zorganizują wspaniałe i udane ME! - Drużyna "biało-czerwonych"?... jak tak dalej nasi będą grać, to Ukraina ma szansę dalej zajść od naszych piłkarzy... no ale jak ME będą udane, to będziemy szczęśliwi!...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czempionat Jewropy z futbołu - EURO 2012 (Polska i Ukraina)
HiKrush 2010-02-10 15:15:03
Czy tylko mi świeci po oczach to "Jew" z "Jewropy"? Jew ropa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czempionat Jewropy z futbołu - EURO 2012 (Polska i Ukraina)
crusader 2010-02-11 08:52:26
miał napisać yiddishropa? bez sensu..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czempionat Jewropy z futbołu - EURO 2012 (Polska i Ukraina)
HiKrush 2010-02-11 12:31:55
Ale jak to brzmi. Miozga.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czempionat Jewropy z futbołu - EURO 2012 (Polska i Ukraina)
Tusik 2010-02-19 13:09:46
Miałem napisać tak? - "Чемпіонат Європи з футболу 2012" - oryginalnie... ;))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in