10°   dziś 14°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
4272

Porady

cykl jajeczkowania w USG

SZAMANKA 2012-04-12 16:33:23
mam pytanie który ginekolog w Limanowej może wykonać takie badanie bo dzwoniłam do (jednego)i odniosłam wrażenie że nie rozumie co ja od niego chce
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
silva 2012-04-12 17:47:10
cykl jajeczkowania?? szczerze mówiąc ja też nie wiem o co chodzi, nazwij to inaczej bo jest źle sformułowane.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
SZAMANKA 2012-04-12 17:53:28
jest dobrze sformułowane tak to się właśnie nazywa - cykl jajeczkowania ,po skończonej miesiączce co 2 dni robi się USG do momętu aż jajeczko pęknie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
silva 2012-04-12 18:39:47
heh, mnie wydaje się , że jajeczkowanie jest częścią cyklu. Może raczej ocena, monitoring jajeczkowania w cyklu, a nie cykl jajeczkowania, ale chyba wiadomo o co chodzi.A propo pytania to nie wiem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
fiolekkk 2012-04-12 18:47:50
Zapewne chodzi o monitoring cyklu, czy monitoring jajeczkowania. To chyba nie jest aż tak skomplikowane by nie mógł zrobić tego każdy średnio rozgarnięty lekarz, który ma w gabinecie aparat do USG.
Cyklu jajeczkowania raczej nikt za Ciebie nie zrobi, stąd może zdziwienie u tamtego ginekologa! :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
SZAMANKA 2012-04-13 11:02:45
oj ludziska ja prosze o pomoc a wy sie ze mnie napiepszacie czepiacie się określenia "cykl jajeczkowania" kiedy to tak właśnie poprawnie się określa wiem bo lekarz w Krakowie zlecił mi takie badanie tylko zaproponował abym zrobiła sobie to w swoim okręgu zamieszkania bo dojeżdżać do Krakowa by zrobić to badanie jest zbyt kłopotliwe , a co do ginekologa z którym rozmawiałam to zaproponował mi jednorazowe USG i stwierdził że po sprawie i w dodatku kazał mi przyjść na wizyte w 15-tym dniu cyklu (powiedziałam mu kiedy zaczęła mi się miasiączka i że to będzie za późno) a on na to że to bez różnicy więc nie pierdzielcie mi tu że wiedział o czym ze mną rozmawia
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
ogon 2012-04-14 21:55:16
Dr Widomski - lepszego w Limanowej nie znajdziesz :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
qwerta 2012-04-14 22:08:29
według mnie - bez urazy - ale to przede wszystkim właśnie szaman/ka powinni znać odpowiedź
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
gruszka 2012-04-16 15:41:50
Szamanko, nikt się nie napieprza, tylko żeby Ci pomóc, najpierw trzeba wiedzieć, o co w ogóle Ci chodzi. Ja też skądinąd wiem, że nie ma czegoś takiego, jak cykl jajeczkowania (źródłem mojej wiedzy nie jest bynajmniej Wikipedia czy "złote rady babuni" tudzież sąsiadki, ale informacje od lekarza, który stwierdził, że to jakieś przejęzyczenie:))
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
kalla 2012-04-16 21:04:08
Jajeczkowanie występuje w którymś z dni od 12-16 dnia cyku licząc od końca. Więc najczęściej jest to dzień w środku cyklu i jeśli Twój cykl trwa np. 30 dni to jajeczkowanie jest 15 dnia. Na takie badanie najlepiej udać się właśnie w przedziale 12-16, bo w którymś z tych dni jest jajeczkowanie.Poza tym to trzeba się obserwować, tj. wiedzieć kiedy jaki się ma dzień cyklu bo każda kobieta ma inaczej.
Pozdrawiam i też polecam doktora Widomskiego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
fiolekkk 2012-04-16 21:37:30
Monitoring cyklu prowadzi się jeszcze przed jajeczkowaniem. Obserwuje się jak jajeczko rośnie i czy pęka, więc nie wprowadzajcie w błąd! Lekarz ustala jak często należy robić USG, zwykle co drugi dzień.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
silva 2012-04-16 21:52:36
kalla: przeczytaj uważnie to co napisałaś. Gdzieś ty się takich rzeczy naczytała, jakieś bzdury.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
gruszka 2012-04-16 21:58:31
Silva, gdzie Kalla napisała bzdury?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
silva 2012-04-16 22:17:17
stwierdzenie, że ,,jeśli cykl trwa 30 dni to jajeczkowanie jest 15 dnia ,, nie jest prawdą . Na wystąpienie jajeczkowania ma wpływ szereg różnych czynników zewnętrznych. Nie da się chyba ot tak sobie wyliczyć dnia owulacji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
fiolekkk 2012-04-17 00:07:41
Zgodzę się z silvą. Na jajeczkowanie ma wpływ wiele rożnych czynników, u każdej kobiety przebiega inaczej i gdybym szła rozumowaniem kally to wyznaczony przez jej tok rozumowania dzień jajeczkowania miałabym w 12 dniu cyklu, a mam w 16! Za duże uproszczenie i niestety stek bzdur! Jeśli kobieta nie stosuje żadnych metod obserwacji (temperatury, szyjki, śluzu) to niestety, ale z samych skądinąd wątpliwych wyliczeń nie może tak śmiało i dobitnie stwierdzić kiedy ma jajeczkowanie. Po za tym przyjmując metodę kally i zakładając, że mam jajeczkowanie w 12 dc doliczając 3 dni ewentualnej możliwości zajścia w ciążę w 16 dc mogłabym już współżyć nie obawiając się ciąży. Jednak stosując obserwację wiem, że 16 dc jest dla mnie jednym z najbardziej płodnych dni i w ostatnim tylko roku 13 razy mogłabym zajść w ciążę! Dziewczyny błagam, albo czytajcie na ten temat, albo pytajcie, ale nie powielajcie bzdur jeśli nie macie o tym pojęcia!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
Majka100 2012-04-17 10:18:46
Odpowiedź jest dość prosta jestem z Krakowa i skończyłam promocję zdrowia więc wiem o co chodzi .Do monitorowania cyklu jest niezbędne USG z dopochwową głowicą bo tylko ono może dobrze pokazać obraz cyklu jajeczkowania inne USG tego nie wyłapią ,więc trzeba znaleźć gabinet USG z takim aparatem i oczywiście ginekologiem specjalistą z tej dziedziny.Polecałabym tylko jednego lekarza ,który jest z Nowego Sącza ale przyjmuje w Krakowie i w Nowym Sączu ,który jak widzę ma to USG i specjalizuje się w tym dane są na stronie http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/29670/Slawomir-Piwowarczyk/ginekolog_poloznik-USG_ginekologiczne/Krakow-Nowy%20Sacz-Skawina
a lekarz nazywa się Sławomir Piwowarczyk.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
gruszka 2012-04-17 15:55:01
Silva, no to przecież tak napisała Kalla - że każda kobieta ma inaczej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
kalla 2012-04-17 21:55:14
silva, ok może nie dodałam, że prawdopodobnie przy cyklu 30 dni jajeczkowanie, inaczej szczyt dni płodnych, jest 15 dnia. Ale dni 12-16 są dniami stałymi licząc od KOŃCA i w którymś z tych dni u przeciętnej kobiety( są oczywiście wyjątki i napisałam, że trzeba się obserwować)prawdopodobnie wystąpi szczyt i te dni trzeba bardzo u siebie obserwować. I tak jeśli okres zaczął się 1 maja i skończył 30 maja to, od końca licząc dni, które trzeba wziąć pod obserwację, bo w którymś może wystąpić szczyt to: 19, 18,17,16,15 maja. Silva zaobserwuj się to zobaczysz,że w którymś z tych dni masz najniższą temperaturę i najwięcej śluzu jak białko jajka czyli płodnego. Każda kobieta ma inaczej,napisałam, i dziękuje gruszko:)że to doczytałaś a nie wzięłaś się na oburzenie. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
silva 2012-04-17 21:56:30
a wyliczajcie sobie już jak chcecie te dni płodne, tylko nie powielajcie bzdur, jak pisze fiolekkk. Przydałyby się lekcje naturalnych metod planowania rodziny :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
silva 2012-04-17 21:56:59
a wyliczajcie sobie już jak chcecie te dni płodne, tylko nie powielajcie bzdur, jak pisze fiolekkk. Przydałyby się lekcje naturalnych metod planowania rodziny :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
kalla 2012-04-17 22:01:10
A i czytajcie uważnie co napisałam, że najczęściej jest to dzień w środku cyklu a nie, że jest to regułą:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
silva 2012-04-17 22:01:17
kalla, prowadzę obserwacje od 10 lat, niestety nie zawsze jest jak piszesz. Ale dyskusja uważam potrzebna, pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
kalla 2012-04-17 22:03:52
I to jest właśnie z tych lekcji. metoda według dra. med. Rotzera. Na pdżwr było:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
kalla 2012-04-17 22:11:30
Ok, napisałam tylko to, czego mnie nauczono i co od lat mi się sprawdza:P Ale zachęcam do samoobserwacji bo każda kobieta jest inna, ale pewna wiedza jest potrzebna. Ja nikogo nie zachęcam do stosowania się do "mojej" reguły, nie che mieć na sumieniu niechcianych dzieci:)P Proponuję tylko zgłębić wiedzę na temat swojej własnej płodności i wszystko będzie ok.:) Pozdrawiam Cię Silva:) i inne Panie:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
ogon 2012-04-18 18:53:47
@Majka100-skąd żeś Ty się taka mądra wytrzasnęła ? Ble , ble , ble - chodzę od kilkunastu lat do ginekologa i zapewniam Cię ,że USG dopochwowe nie jest nowością , a dr Widomski przy takim badaniu zawsze mówi mi w którym momencie cyklu jestem . Jest to jeden z najlepszych lekarzy w Limanowej , ale nie opwiadaj , że tylko w Sączu , czy w Krakowie !!! Jak nie jesteś zbyt dobrze zorientowana to nie wprowadzaj innych w błąd !!!https://img.limanowa.in/img/emotikony/error.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: cykl jajeczkowania w USG
SZAMANKA 2012-04-19 23:31:26
widzę że okropnie żeście się rozgadały ale już po czasie bo mi zależało na info parę dni temu ale na szczęście poradziłam sobie obdzwaniając "pół świata" naprawdę nie każdy ginekolog w okolicy Limanowej wie o co chodzi (po naprawde dokładnym wytłumaczeniu co naprawde chce) bo albo kompletnie nie jaży tematu albo nie ma do tego sprzętu albo poprostu przyjmuje dwa razy w tygodniu a to niestety w takim badaniu nie wystarczy (Majka100 miała dużo racji pisząc że najlepiej jechać do Krakowa lub Sącza więc jej za to nie napadajcie ja właśnie tak miałam robić poprostu jechać do Krakowa bo tam mam lekarza ale przecież to nie jest sredniowiecze więc takie badanie można zrobić też w Limanowej lecz to nie okazało sie tak proste jak myślałam ale na szczęćsie udało mi sie w odpowiednim czasie skontaktować z lekarzem którego interesowało to co mówię bo przypuszczam że potrzebny sprzęt do tego badania ma już każdy ginekolog w obrębie Limanowej który ma prywatny gabinet tylko nie każdemu chce sie przyjąć pacjętkę co drugi dzień mimo że ona za wizytę przywatną zapłaci bo on łaskawie przyjmuje raz lub dwa razy w tygodniu ( a niestety takiego badania nie możan zrobić na skierowanie a przyznajcie mi rację że ciężko by było szukać wizyt u paru lekarzy tak aby je ustawić co dwa dni to była by totalna paranoja . Podsumowywując -- dzięki za wpisy - niektóre ze świata fantazy - ale jest możliwe uzyskać fachowa pomoc ginekologa w Limanowej oczywiście przywatnie a jest to mimo wszystko jednak pokręcone
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in