Baner Baner
6°   dziś 7°   jutro
Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława
1994

Tematy archiwalne

Cyganie w Limanowej to problem czy różnorodność kulturowa...

atosek 2010-01-02 12:03:22
Witam zastanawiam się nad tym skąd wzieli się cyganie w limanowej i kto jest za to odpowiedzialny.Może ktoś wie ? Jakie macie doświadczenia z "cyganami" bo ja prawdę mówiąc złe.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cyganie w Limanowej to problem czy różnorodność kulturowa...
rybak 2010-01-02 13:10:43
Dajcie spokój wszystkim Romom , wśród nich są naprawdę porządni ludzie. Niech służby do zwalczania chamstwa, huligaństwa wezmą się ostro za tych co na to zasługują. Im nie wolno pobłażać, natomiast wszystkim Romom ubliżać też nie można , bo w ten sposób wyrabia się agresję. Monitujmy do władz aby ostro wzięli się za Romskich zbójów i wtedy będą się bali i nie będą bezkarni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cyganie w Limanowej to problem czy różnorodność kulturowa...
atosek 2010-01-02 13:38:37
w cześci zgadzam sie z toba rybak.Ja oceniam ze wśród cyganów jest ok 1% naprawde porzadnych ludzi.Zwróc uwage ze cyganie nie chca sie integrowac i rozumieja tylko język siły.Ale z skad wzieli sie w limanowej jaka jest geneza.To jest dobre pytanie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cyganie w Limanowej to problem czy różnorodność kulturowa...
gofer 2010-01-02 17:20:20
Ja jeszcze nie widziałem porządnego roma. Każdy jest zaczepny jak to się mówi. Ale bójkami ich raczej nie da się wytępić. Już dawno miał powstać "mur" przeciwko oddzielający romów od limanowianów. Ja tam do nich nic nie mam ale jak sie przyczepiają do przechodniów o byle co to chyba nie jest wporządku.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cyganie w Limanowej to problem czy różnorodność kulturowa...
galanonim 2010-01-02 17:40:11
Ks. Opocki i TV Roma wymiata..... Dzisiaj tj 02.01.2010 chodził z kolędą (wizytą duszpasterską) po osiedlu cygańskim na Koszarach. Wszystko (łącznie z dublami i tzw. przebitkami) filmowała TV Roma (czyt. TVP Kraków). To kolejny przejaw obłudy w wykonaniu w/wym. księdza. Ciekaw jestem jak na wszystkie "działania integrujące" z Cyganami zapatruje się proboszcz tutejszej parafii????? Jeżeli kolędę u Was też filmowali to napiszcie!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cyganie w Limanowej to problem czy różnorodność kulturowa...
atosek 2010-01-02 18:10:00
kto to ks Opocki jest ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cyganie w Limanowej to problem czy różnorodność kulturowa...
galanonim 2010-01-02 18:57:53
tzw. Krajowy Duszpasterz Romów. A tak swoją drogą zamiast gwiazdorzyć w tv wziąłby się uczciwie do swojej księżowskiej roboty, bo w niedzielę i święta Cyganów w kościele jak na lekarstwo (moim zdaniem w porywach to 10%), ale jak dary w parafii rozdają to 150% (bo niektórzy 2 razy idą).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cyganie w Limanowej to problem czy różnorodność kulturowa...
atosek 2010-01-02 19:39:38
ok dzieki juz wiem.Tez dziwne ze akurat w łososinie jest krajowy duszpasterz cyganów.Nie ma ich na naszym terenie az tak duzo.Np w bukowinie tatrzanskiej to zatrzesienie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cyganie w Limanowej to problem czy różnorodność kulturowa...
BogumilaLysak 2010-01-04 12:09:49 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Cyganie w Limanowej to problem czy różnorodność kulturowa...
konto usunięte 2010-01-06 18:08:22
Nie narzucisz mi naszczacie --atosek -- rasizmu mam swoje zdanie na ten temat chociaż tez doznałem wiele krzywd ze strony Romów, ale to ludzie żyjący i walka nic nie da trzeba im pokazać jak należy żyć rozmawiać a nie zrażać do siebie izolować. Nie tedy droga zło zawsze będzie przyciągało zło należy to przerwać dać im żyć. Ja mam takie zdanie przykro mi ze ty masz inne. pozdrawiam atosek.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in