7°   dziś 10°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
2168

Wydarzenia

CUD W PRZYSZOWEJ !

PRN 2015-09-10 10:09:24
W Przyszowej w okresie od maja do września zdarzył się cud. Prawdziwy cud. Cud na który są dowody w Urzędzie Gminy w Łukowicy i Starostwie.
W maju zmieniła właściciela działka w centrum Przyszowej. Wtedy głośno mówiło się o tym , że przepisy prawa gwarantują strefę ochronną i 50 m od cmentarza . Mówiono że do budynku baru działka nie może być zabudowana. Zapewniano mieszkańców, że działka nie będzie ogrodzona i powstaną na niej, podkreślam na niej miejsca parkingowe dostępne na uroczystości parafialne.
Gdzie tu cud? Jest- znikła strefa ochronna. Według tego co w urzędzie gminy mówi Pani Wójt Inwestor złożył projekt buuuuuudynku. Sam budynek to ponad 4 tysiące metrów kwadratowych Budynek zajmie całą 30 arową działkę od granicy do granicy. Gdzie zieleń, gdzie parkingi????. Zieleń na łące u sołtysa. Parkingi dla dostawców z góry pod domem weselnym. Parking dla klientów sklepu na działce parafialnej, wzdłuż muru cmentarza. To nie żart. Kilka dni temu proboszcz z radnym Biedroniem dokonali stosownych pomiarów. Wyznaczyli parking, który dla biednych bo głupich parafian wybuduje wpływowy inwestor, wszak jak będzie wolne miejsce to nikt nie zabroni im stanąć gdy pójdą na cmentarz. Drobna „ofiara” zawsze w cenie. Sklep będzie około 1,5 metra od granicy drogi do sołtysa. Ściana kilkanaście metrów . Parking dla klientów sklepu przy murze cmentarza , kto komu każe iść do tyłu. Resztę miejsc parkingowych zapewnia GS na tej działce co miała kupić w przyszłości dla Przyszowej Pani Wójt. Już Prezes podpisał stosowne dokumenty.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
abi38 2015-09-10 10:28:12
Wałbrzych ma jakiś tam „ złoty pociąg” i cała Polska o tym mówi. Pociąg którego nikt nie widział i nie wiadomo czy jest. Przyszowa ma za to cud. Prawdziwy cud. Mówmy o tym głośno. Nie bójmy się. Mówmy i działajmy. Zawiadommy miejscowego biskupa. Zawiadommy służby- może CBA. Zainteresujmy media ale lepiej nie te miejscowe. Pytajmy przy najbliższym święcie owocobrania polityków. Pytajmy Przewodniczącą Sejmiku Małopolskiego Panią Urszulę Nowogórską, Panią Wójt, Starostę. Pytajmy Posła PIS Wiesława Janczyka, kandydata na posła z list PSL Bronisława Dutkę. Pytajmy proboszcza .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
antoni 2015-09-10 11:09:54
Haha budynku jeszcze niema a ludzie już świruja co na wiosce bedzie sie działo :D co wam to przeszkadza ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
maja56 2015-09-10 12:22:52
Jak to mówi moja babcia: to nie cud tylko teraźniejsza wersja bajki o panu wójcie i plebanie :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
heja716 2015-09-10 12:44:58
Niech proboszcz kupi dobre nagłośnienie, bo jak będzie odprawiał pogrzeb na cmentarzu to nikt go nie usłyszy. A tak mu przeszkadzał skład budowlany!!!! W sumie zrobią bramki na parkingi jak w markecie i proboszcz msze będzie przedłużał tak, np.1godzina i 1 minuta ( teraz i tak jest niecała godzina - przypomni coś o pieniądzach to prawie się przedłuży, może za każdym razem będzie chwalił też dobrodzieja inwestora hehe ). Skasują za parking za 2 godzinki i kasiorka 60% dla inwestora i 40% dla proboszcza hehe Można? Można

W sumie parkingów nigdy za wiele to może też by tak wydzierżawić cmentarz???

Księdzu proboszczu i tak ludzie już nie dają na składki niedzielne, a na te roczne to podobno tylko inwestor już daje hehe W sumie sam za czasów śp. Mariana Koterby zawsze dawałem 10 zł w niedzielę i co najmniej kilkaset raz do roku ale wtedy coś się działo, coś dobrego każdy dawał bo chciał a nie musiał! Nie było co niedziele wołania o kasę !!! On był dobrym człowiekiem, życzliwym i pomocnym, a także przede wszystkim BEZINTERESOWNYM!!! A Ty jakim jesteś proboszczem? On miał fiata 125 całe życie a ty jaki masz samochód???? Dobra parafia co nie???

Kończ waść wstydu oszczędź!:D:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
zenek1 2015-09-10 15:53:10
jednak KLIKA i KLIKA postawiła na swoim ,nie liczy się dobro mieszkańców ,a tylko KASA!!!!!!!!!!!!!!!..Można obejść przepisy ,wystarczy być z PSL i być zachłannym na KASĘ !!!!!!!!.Może to i ta sprawa pozwoli zrozumieć mieszkańcom Przyszowej jak zostali wykiwani przez władze U.Gminy (p WÓJT)TO BYŁA ROBOTA W BIAŁY DZIEŃ I W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
bog1991 2015-09-10 19:02:40
Wielu osobom nie podobał się skład budowlany to teraz będą mieć budynek większy niż kościół. Dziwne że na remont domu katechetycznego są wyznaczone szczególne wymagania gdyż dom ten należy do strefy zabytkowej kościoła. Już mówię o co chodzi....z tego co wiem to jednym z wymogów jest że dom ten ma zostać poddany do remontu lecz remont domu ma być tak wykonany żeby nie różnił się od kształtu pierwotnego sprzed remontu. Dziwne więc że parę metrów dalej na budowę budynku handlowego nie ma żadnych ograniczeń i wymogów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
royski 2015-09-10 20:34:02
heya716 Ksiądz Marian to przede wszystkim był dobry człowiek, nigdy nie zapomnę tego jego uśmiechu, poczucia humoru i życzliwości,,, był dobrym kapłanem ,,,, a o obecnym nawet nie będę się wypowiadać bo szkoda klawiatury :) a co do działki i planowanej inwestycji ,,, podziękujcie dbającej o wasze dobro Wójtowej, ktora zrobiła w bambuko całą wie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
konto usunięte 2015-09-11 08:22:34
Nie rozumiem tych wpisów? Przecież jest jak zwykle - u księdza wszystko załatwisz za pieniądze , a w urzędzie liczą się tylko znajomości ! No i to "święte" powiązanie ksiądz i urząd - OHYDA! Wnioski nasuwają się same . Od początku było wiadomo: 1) że proboszcz będzie z tymi, co dadzą mu więcej kasy, bo mamy takiego sprzedajnego proboszcza! Nasze pieniążki zapewniają mu wygodne i łatwe życie. Niektórym brakuje na chleb, a on zmienia samochody, odpoczywa za granicą. No cóż, ludziom dalej się wydaje, że jak dadzą kasę to będą bliżej nieba. 2) że Pani N. użyje swoich wpływów i pieniędzy do załatwienia swoich prywatnych spraw to też był pewnik. Dla niej ETYKA, to tylko coś, czym urząd mydli oczy ludziom. 3) Pewne było również i to że panująca nam od dziesięcioleci Wójtowa Czesia Rz. oszukiwanie ludzi, pozoranctwo pracy kamuflujące jej nieudolność i układy ma opanowane do perfekcji. Potwierdza to nieistniejąca już sprawa rynku w Przyszowej. I można tak mnożyć bez końca. Oni się nawet nie wstydzą, bo wiedzą jak manipulować , bo wiedzą, że mieszkańcy Gminy im się nie sprzeciwią ( chociaż mogą). Układy, powiązania, znajomości, interesiki , cóż wszystko jak za czasów, w których doświadczenia nabierała Wójtowa. Na szczęście czasy zmieniają się, może powoli, ale mimo wszystko mam nadzieję, że kiedyś mądrość ludzi ukróci wygodne życie proboszczów, zakończy karierę naszej emerytki Czesławy, a ludzie nie pozwolą sobą manipulować tandetnymi obiecywankami. Naiwne? Mocno wierzę, że nie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
czesia 2015-09-11 09:23:14
Szanowni Państwo,

W związku zaistniałym cudem z wrażenia musiałam założyć konto :-) Na początku nadmienię iż jestem dosyć zorientowana w temacie a dodatkowo mój mąż pochodzi z Przyszowej stąd moje zainteresowanie.

POWIEM TAK PRZYSZOWA JAK I CAŁA GMINA ŁUKOWICA TO JEST JEDEN WIELKI CIEMNOGRÓD !!!!

Tym ludziom da się wmówić wszystko a i tak uwierzą !!! Przyszowianom można obiecać złote góry a później dać kamieni kupę a i tak się ucieszą ;-) Można im obiecać parkingi a później zrobić myjnię pod samą bramą na cmentarz. Można im obiecać duuużo parkingów i później zabudować całą działkę parkingi likwidując :-) Można im obiecać sklep a zrobić już drugi dom weselny pod samą bramą cmentarza przy myjni :D:D Swoją drogą słyszałam że jak przyjdzie w nowej kadencji nowa wójtowa to moją już kandydatkę na babcię klozetową do nowego domu weselnego. To jest autentyczna wypowiedź jednej z osób mocno związanych z tą inwestycją.

Ludzie w te miejscowości są naprawdę TĘPI. Wystarczy im powiedzieć że to dla ich dobra i zapłacić proboszczowi dobrą darowiznę, on przepchnie, nie powie lub przemilczy :-) Sama bywam w święta tam w kościele i widzę co się tam dzieje. Może z zewnątrz widzę nawet lepiej ;-) Proboszcz sprzedał już wszystko co się da! A i pewnie jeżeli będzie chętny to chętnie wydzierżawi w piątki i soboty wieczorem kościół pod dyskoteki. Nie ma szacunku do wiary, do instytucji kościoła i do samych ludzi!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
czesia 2015-09-11 09:30:15
Jeszcze odbiegając od tematu mąż pożyczył ostatnio płytę z wydarzenia które miało miejsce na Łyżce " odkryj Beskid wyspowy" czy jakoś tak. Wystąpienie wójtowej Pani Czesławy Rzadkosz oglądałam aż 4 razy. Mniej więcej brzmiało to tak: "jesteśmy biedną gminą rolniczą, nie posiadamy żadnego zakładu przemysłowego na terenie całej gminy, jesteśmy biedni chociaż dzięki temu że większość ludzi wyjechało za granicę to tej biedy aż tak nie widać" SZOK!!!! NIEDOWIERZANIE!!! Co do kur... nędzy w takim razie ta osoba robiła ponad 30 lat na swoim stanowisku??? jak czymś takim można się chwalić??? w oczach wójtowej jest to jej największa zasługa - biedna gmina rolnicza, bez zakładów i bez ludzi!!!

Po co w takim razie w przyszowej takie duże powierzchnie handlowo usługowe ( ponad 4000 m2)???? Przyszowianie jesteście głupi i tyle wam powiem:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
lepszyserwis 2015-09-11 09:52:34
Od dziecka za czasów śp Księdza Koterby byłem ministrantem i lektorem, przyszedł ten, któremu non stop zależało "żeby było pięknie", na pokaz, i na bogato odechciało mi się i wielu odeszło, bo widziało prawdziwe zachowanie tego Gajdy.

Zaczał gadać o kasie, ludzie przestali dawać, niektórzy naiwni dają. Kasa się skończyła, to sprzedaje co może. Echh szkoda słow. Czemu nie można go po prostu wtywalić z tej parafii?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
lepszyserwis 2015-09-11 09:55:06
Co do głupich przyszowian. Tak to racja, bo mało kto się interesuje, mało kto potrafi jeszcze być "ponad" proboszczem- ciągle autorytet. A młodzi w wiekszości własnie opuszczaja to miejsce i malo ich obchodzi. Szkoda.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
lepszyserwis 2015-09-11 10:00:48
Sprawe koniecznie trzeba nagłośnić, bo znowu mafia (P. Rzadkosz, Proboszcz i "inwestor") nas okradną w biały dzień.

Podobno nasza gmina łukowica jest najbiedniejsza w PL. Ja osobiście juz nei mam sil patrzec na to ze wszystko sie ZAMYKA, nie ma nawet POCZTY w przyszowej... TRAGEDIA
Żule pija pod sklepem i zamiast ich ubywac to przybywa... ale co sie dziwiec... echh szkoda slow.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
PRN 2015-09-11 10:10:05
PRZYSZOWSKIEGO CUDU CIĄG DALSZY!!!

WCZORAJ ZNIKNĄŁ PAS OCHRONNY OD DROGI PUBLICZNEJ . KAŻDY KTO BUDUJE JAKIKOLWIEK BUDYNEK (NAWET KURNIK) ZOBOWIĄZANY JEST POSADOWIĆ GO CONAJMNIEJ 6 METRÓW OD DROGI GMINNEJ - TAK MÓWIĄ PRZEPISY. Są równi i równiejsi.

WCZORAJ NA PLEBNII ZADECYDOWANO W IMIENIU MIESZKAŃCÓW A ZARAZEM PARAFIAN ŻE PLANOWANĄ INWESTYCJĘ MOŻNA ZBUDOWAĆ PRZY SAMEJ DRODZE DO SOŁTYSA ZREZYGNOWANO Z USTAWOWEGO PASA OCHRONNEGO . W TEJ CZĘŚCI ZAKUPIONEJ DZIAŁKI BĘDZIE MYJNIA DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH A TAKŻE CIĘŻAROWYCH.JAK ZAPEWNIA INWESTOR NA CZAS POGRZEBÓW BĘDZIE WYWIESZANA KARTKA "MYJNIA NIECZYNNA" HAHAHAHA

Zebranie zwoływał proboszcz Jan Gajda . Dlaczego ?????? Jaki on ma w tym interes, bo na pewno nie obronę interesów mieszkańców Przyszowej. Zebranie odbyło się na plebani. Tak jakby Przyszowa nie miała innych miejsc publicznych. WSZYSCY radni z Przyszowej i Berdychowa zagłosowali że rezygnują z 6 metrów jakie nakłada prawo aby budować budynek przy samej drodze gminnej. Podjęli decyzję że będą to 2 metry. Jedynie sołtys i jeden z członków rady parafialnej bronili interesu Przyszowej.

Moje pytanie brzmi co o tej decyzji sądzą mieszkańcy? JA JESTEM PRZECIW. Ja proponuję - ciszej nad tymi grobami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
lepszyserwis 2015-09-11 10:17:38
Moje zdanie jest takie- jak ma tam coś stać i przynosić dochody "inwestorowi" i proboszczowi, to 50 procent z dochodow nalezy sie mieszkancom Przyszowej, bo jesli juz o kase chodzi, to czemu bogaci maja sie bogacic a biedni nie?

Jak zwykle nas wydymają, nie bedzie gdzie nawet zatrzymac sie pod sklepem a ktos bedzie sie na tym ladnie bogacil...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
konto usunięte 2015-09-11 10:56:32
Niech to, co się teraz dzieje w Przyszowej, będzie nauczką na przyszłość nie tylko dla tej wsi. LUDZIE zanim kogoś wybierzecie to POMYŚLCIE SAMODZIELNIE, nie dajcie się mamić lepkimi i kłamliwymi obietnicami , bo inaczej kolejne decyzje będą zapadały u proboszcza ( ?!) , a niekompetentna emerytka będzie dalej kombinować , pomimo, że zarabia prawie tyle co Prezydent Krakowa. A może warto zawiadomić RIO do sprawdzenia tych pokrętnych decyzji dotyczących tej inwestycji?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
zenek1 2015-09-11 12:04:35
Profanacja ,brak szacunku dla zmarłych ,łamanie przepisów określonych w planach zagospodarowania ,to tylko część uwag ,a bezpieczeństwo dzieci ,mieszkanców i przyjezdnych ?.Jak można w tak bezczelny sposób forsować inwestycje ,wciągając w to Radę Parafialną ,Radnych i nocą w ciągu godziny podjąć tak ważne DLA PRZYSZOWEJ I DECYDUJĄCE POSTANOWIENIA ,NIE LICZĄC SIĘ Z OPINIĄ MIESZKAŃCÓW .TAKIE DECYZJE PODEJMUJE SIĘ NA ZEBRANIU WIEJSKIM ,GDZIE WYPOWIEDZIEC MOGĄ SIĘ WSZYSCY ,MAM NADZIEIĘ ,ŻE P .SOŁTYS W TRYBIE PILNYM ZWOŁA ZEBRANIE WIEJSKIE I NA TYM SPOTKANIU ZAPADNĄ POSTANOWIENIA MIESZKAŃCY ZOSTANĄ ZAPOZNANI Z PLANEM INWESTORA I BĘDĄ MOGLI SIĘ WYPOWIEDZIEĆ W DYSKUSJI NA TEN TEMAT. DO CZYNU PANIE SOŁTYSIE .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
abi38 2015-09-11 16:31:19
Brakło mi już słów....:-(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
zenek1 2015-09-11 19:19:07
abi 38 ,Masz rację ,brak słów , ale są jeszcze takie instytucje jak :CBA ,RiO , Starostwo i inne gdzie należy skierować pytania i przedstawić dokładnie to ,co działo się w Gminie Łukowica gdy szło o zakup działki w Przyszowej .Padają pytania :Jak mogła sprawa działki być tak MATACZONA I TAK USTAWIONY PRZETARG.JAK MOŻNA TAK OSZUKIWAĆ ,TAK KŁAMAĆ I TAK ZWODZIĆ MIESZKAŃCÓW PRZYSZOWEJ !!!!!!!!!!!!!!!.JEDNAK TA EKIPA POTRAFI I MA SIĘ DOBRZE --WSTYD.!!!!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
royski 2015-09-12 12:17:15
No i mimo upływu lat wszystko rozgrywa się między trzema osobami panem, wójtem i plebanem. Interesy Pana jeszcze jestem w stanie zrozumie, kupił działkę, chce zarobić, natomiast co do wójta to brakuje już słów krytyki wobec tej kobiety, a pleban cóż tylko potwierdza to co większość z nas sądzi o klerze
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
abi38 2015-09-14 07:34:01
No tak jak żona jest Przewodniczącą Sejmiku Małopolskiego to wiele można. Czy jeszcze żona to nie wiem, bo rozdzielność majątkowa już od dawna mają . Ogłaszam zbórkę na taczki, bo chyba kogoś niedługo wywiozą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
zenek1 2015-09-14 09:58:19
Nic dziwnego , p.przewodnicząca ma z kogo brać przykład ,a przykład idzie z góry (Bury PSL) i swoich wpływów używa gdzie tylko może i wszędzie jej pełno -DO CZASU!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
BOSS 2015-09-22 17:05:07
LUDZIE!!! czy w tej Przyszowej możecie się z solidaryzować i zrobić porządek z tym PLEBANEM!!. Moim zdaniem chory człowiek kaftan i do zakładu:https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
konto usunięte 2015-09-23 10:08:43
Ja szanuje księdza proboszcza z Przyszowej .. jestem dumny że z tej wsi chce zrobić coś nowoczesnego .. Rzal mi wieśniaków którzy komętujom a w niedziele pod bramy kościelne idą i proszą o wybacznie grzechów
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
konto usunięte 2015-09-23 10:10:27
ps . dawcy na motórach jeżdżą po nocach na komarach i spać się nie da :* a rano cza wstać krowy napaść !https://img.limanowa.in/img/emotikony/favorite.png">https://img.limanowa.in/img/emotikony/favorite.png">https://img.limanowa.in/img/emotikony/favorite.png">https://img.limanowa.in/img/emotikony/favorite.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
nkuc82 2015-09-23 14:16:26
Komentować każdy może, ale ŻAL to jest KOMENTARZY, które bolą, jak się je czyta.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
matti25 2015-09-23 18:19:24
@dawca123
>>>Ja szanuje księdza proboszcza z Przyszowej .. jestem dumny że z tej wsi chce zrobić coś nowoczesnego .. Rzal mi wieśniaków którzy komętujom a w niedziele pod bramy kościelne idą i proszą o wybacznie grzechów <<<
Jeśli szanujesz to Twoja sprawa.To , że jesteś dumny to też Twoja sprawa, tylko powiedz konkretnie, co takiego ksiądz robi wprowadzając nowoczesność w naszej wsi. na czym polega ta nowoczesność, bo ja nie zauważyłem.
"Rzal mi wieśniaków którzy komętujom " Ty wróć do szkoły poucz się i wtedy zabieraj głos w dyskusji. Jak Ci jest obca ortografia, a tym bardziej włączenie w komputerze tudzież w innym urządzeniu elektronicznym automatycznego słownika , to zwróć się do swego księdza proboszcza , aby On "wprowadził nowoczesność" do twojego życia, na pewno nie jest mu to obce.

wieśniak ze wsi przyszowa

p.s.
Jaki nauczyciel wypuścił cię ze szkoły podstawowej, kiedy Ty pisać nie potrafisz po polsku.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
royski 2015-09-23 20:22:33
dawca123 poproś księdza proboszcza, zeby pomodlił się za dysgrafików,dysortografików, dyslektyktów i innych dys,,, może zdarzy się cud i kolejny komentarz napiszesz bez błędów... a i przygotuj 50 zeta za fatygę , wszak za darmo nowoczesny proboszcz nie wspomni Panu Bogu ani słowa o Twojej przypadłości
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
ZdzisiuKrecina 2015-09-24 08:05:36
50 zeta hahaha Janek 100 chce żeby dawać zakonnicą za byle pierdołę:D Także wiesz za 500 zeta to może by i mszę odprawił. Wiesz koszta utrzymania rodziny ma wysokie https://img.limanowa.in/img/emotikony/favorite.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: CUD W PRZYSZOWEJ !
konto usunięte 2015-09-24 12:30:17
za 50 zł to co najwyżej można liczyć na wzmiankę w czasie modlitwy wiernych ,,,, jednak za dodatkową opłatą można sobie zafundować wspomnienie na początku mszy i mała wzmiankę w homilii,,,,dodatkowo pieśn błagalna ale to też ma swoją cenę ( niedługo stawka wzrośnie , wszak będą nowe organy) ,,, no i zakonnica ,,,, ustrojenie ołtarza kwiatami , przygotowanie całej oprawy mszy itd,,, tutaj koszty idą w setki złotych, tym bardziej, że na zimę trzeba zmienić opony w łowerze Kościelnej ( podobnie jak Tusk Kościelna ma problem z "r")
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in