Baner Baner
7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
4272

Porady

Chip Tuning Diesla / Dti/ ??

Piotr 2011-05-30 19:15:42
Mam pytanie odnośnie jak w temacie :) czy ktoś z forumowiczów instalował chipa w dieslu i z jakim efektem ?? Jeśli ktoś zamontował to u kogo polecacie ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
psikuta19 2011-05-30 19:54:20
zakładałem polecam
np
*dynosoft Katowice
*compsport Kraków, Bielsko-biała
*goodhope Pleszew
*tune-up Gdańsk
*gto Czechowice-dziedzice
przyrosty mocy momentu zalezą od formy silnika napędu
koszt ok 800-1200zl może być drożej jeśli to cos nowego (zalezy od auta)
pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
olek 2011-05-30 21:35:34
http://vtech.pl z Krakowa.Profesjonalnie.
Pamietaj ze musisz miec silnik na wtryskach.Srednio masz przyrost w okolicach 25KM i 50Nm przy zdrowym silniku.Z reguły w cene masz wliczone strojenie oraz hamownie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
Piotr 2011-05-30 22:57:02
No tak olek ale Dti to silnik na pompie wiec to zupełnie inna sprawa niz w przypadku Hdi,Cdi,Dci,Jtd itp :) Można zwiększyć jego moc /Dti/ tak jak i reszty a wracajac do pytania raczej chciałem dowiedzieć się cos więcej o lokalnych konstruktorach :) w okolicach Limanowej niż i firmach np Gdańsk,Katowice ... Pan Hobot oferuje takie przyjemności wraz z hamownią jak i np Pan Hyclak z Poręby , czy ktoś korzystał z takich usług??o Może u innego ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
miminek 2011-05-31 23:27:05
Sławek Skorupa z Mordarki, spada spalanie paliwa. Dopasuje chipa pod twoje wymagania. Polecam mi robił między innymi dwa Dti i miały bardzo dobre osiągi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
miminek 2011-05-31 23:31:13
Piotr a tak przy okazji to ja na twoim miejscu pozbył bym się tego auta bo mają wade z elektroniką i zaworkami w pompie na ok. 180000KM spatkałem się już z 12 przypadkami. Odnośnie chipa musisz do niego podskoczyć bo nie na każdym silniku siada chip.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
sencio 2011-06-01 02:10:03
Bardzo to ciekawe, a może trochę więcej w tym temacie (wady) :?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
Piotr 2011-06-01 06:48:42
Pierwsze słyszę o tych wadach, czyli powinien zepsuć się jakies dwa lata temu :) Chodzi dokladnie o Renault Scenic 2000r 1,9 Dti a z tego co wiem cieszą sie bardzo dobra opinią niż np montowane w tym samym modelu Dci ktore własnie bywaja awaryjne i raczej chyba te miałes na mysli.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
puma23 2011-06-01 11:08:04
ja powiem tak. świetnie i w dobrej cenie zrobiono mi passata. ze 110 podrosło mi na 140 i jest bardzo efektownie. mam numer do tego zakładu 533 555 711.
to jest w Limanowej ten zakład. A jeżeli chodzi o Sławka Skorupę, to nie chce nikomu publicznie robić złej opinii ale nie polecam. tak i on jak i jego ojciec straszne cwaniaki.:|
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
miminek 2011-06-01 18:11:52
Chodzi mi o silniki opla Dti,a takie elektroniki na pompie są między innymi w audi. Co do Skorupy to ja nie mam żadnych zastrzeżeń czasami go długo schodzi bo ma dużo roboty, ale za to potrafi się dogadać z autem nie tak jak niektórzy. W sprawie chipa to prawdopodobnie nie każde silniki przyjmowały.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
Piotr 2011-06-01 18:12:41
Nom właśnie puma23 nie jestem zwolennikiem montażu "na oko" a potem zobaczymy jak bedzie bo w efekcie moze nie być nic czyli ani chipa ani silnika tak na oko.. :)więc raczej nie skorzystam z Pana S.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
miminek 2011-06-01 18:17:52
Mi Skorupa przerabiał gotowe chipy pod moje wymagania ja jestem bardzo zadowolony.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
Piotr 2011-06-01 18:31:42
Zgadza się silniki Opla Dti to tragedia czego nie można powiedzieć o Dti w Reniach :) Widziałem Audi od Pana.S no jest przyrost mocy ale... tak w sumie nie wiadomo zbyt dokładnie ile przybędzie KM i Nm, kopci jak parowóz, zbyt narowisty w wąskim przedziale obrotów itp... więc zalezy mi tez na pomiarze z hamowni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
psikuta19 2011-06-01 22:27:03
po pierwsze Pany nie ma ognia bez dymu
to taka podstawa
pan Hobot i Hyclak nie potrafią zrobić chipa (kupują je od goodhope)
co do Pana S. szkoda czasu mcgiwer normalnie coś z niczego
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
oskarczan 2011-06-01 22:41:02
dajcie spokój z takimi tjunami , diesla kupuje sie do dużych przebiegów i do jazdy a nie do tuningu , zbyt nieopłacalne i efekt marny. Potem kopcićie sadzą tymi wyżyłowanymi klekoczącymi dieslami. Gwaracji nikt ci nie da a to że spalanie zmaleje to bujda , tylko wzrośnie , chcesz zwiększyć osiągi zmień auto.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
miminek 2011-06-01 22:46:35
oskarczan mylisz się nawet mało wychulany diesel jak go przydawisz to bedzie czarna chmurkę puszczał , a co do spalania to spada nawet do 2 litrów sprawdzone , zwrasta tylko przy bęzynia a w dieslu wrecz przeciwnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
Piotr 2011-06-01 23:59:01
Hehe Nie no oskarczan efekt nie taki marny :) nowsze dieselki mają spory zapas mocy a wzrost 30-40KM i 50-70Nm w niskim zakresie obrotów daje sporo radości :) W każdym razie wracając do pytania skoro Pan Skorupa,Hyclak,Hobot...nie nie nie.. to gdzie??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
pawelku 2011-06-02 00:05:25
Zarówno Pan Hobot jak i Hyclak widnieją na liście zaufanych serwisów samochodowych znanego polskiego tunera "goodhope" http://www.dyno.pl/twoj_serwis.html

Tak więc sam wybieraj....
Generalnie zawsze można wrócić do oryginalnego programu, więc myślę że ktokolwiek wgra Ci program powinien pozwolić na wykonanie jazdy próbnej, jeśli Ci sie niespodoba to zwrot kasy i powrót do serii .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
olek 2011-06-02 14:06:24
wyzej podalem ci linka. nie baw sie u ludzi ktorzy robia tylko dobre wrazenie. lepiej zalac auto za 50zl i pojechac do krk i w tych samych kosztach ci zrobia profesjonalnie.ale zrobisz jak bedziesz chcial >:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
Viggen 2011-06-02 16:12:31
Taaaak, niższe spalanie o 2 litry %:-)i większa moc. Skąd niby ona ma być, z samego powietrza. Nie wierz w takie bajki. Przy normalnej jeździe spalanie nie wzrosnie, ale przy wykorzystaniu potencjału, spalanie napewno wzrośnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
psikuta19 2011-06-02 19:37:00
Hobot i Hyclak jak już pisałem wcześniej robią te same chipy czyli tylko wgrywają plik który przyśle im Goodhope
pisze je porządnie koszt bodajże ok 800zl w krak nie zrobisz na tym poziomie taniej jak 1000-1200zl
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
olek 2011-06-03 20:11:53
zgadza sie. koszt wiekszy, ALE strojenie masz pod konkretny samochod.Widzialem jak to wyglada.tutaj wgrywaja tylko gotowy program ktory nie zawsze bedzie pasowal.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
wpjo 2011-06-03 21:02:27
olek byles kiedys u hobota? wiesz jak nie znasz go nie byłeś tam nie robiłeś chipa to prosze nie opowiadaj głupot. jeżeli sie umawiasz na chip on bierze dane silnika wysyła im oni wysyłają mu spowrotem i masz pod silnik nie że byle jaki. i zawsze dzała.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
olek 2011-06-03 22:24:42
hahahaha!! ku twojemu zdziwieniu powiem ci ze bylem. wrazenie jakie zrobil? kawal cwaniaka ktoremu nie dosc ze brak kultury to jeszcze traktuje cie jak ostatniego tumana.
jak mozna brac dane silnika i na odleglosc pisac program?! I jeszcze wmawianie ze bedzie dobrze? Wez pomysl co piszesz.Owszem bedzie dzialalo, nawet z ruskiego bazaru jak kupisz soft bedzie dzialal. Nie sztuka wgrac gotowy program.Sztuka dopasowac go do konkretnego pojazdu.Czy ludzie do ktorych wysyla "zamowienie" znaja fizyczny stan silnika? Czy tylko wierza mu na slowo? Ja sie juz dawno wyleczylem z ludzi ktorzy kit wciskaja i wole doplacic i miec porzadnie zrobione.W sumie za niedlugi czas zamierzam pojechac wlasnie na strojenie.Nie reklamuje tu firmy ale usluge.Firm w wiekszym miescie pod dostatkiem. Ja wybralem wlasnie ta z mojego linka, ktora wydala mi sie najlepsza.
Poza tym drogi wpjo, nigdy bym nie zalozyl chipa.To dobre dla gowniarzy ktorzy nie maja bladego pojecia z czym to sie je i jakie sa tego konsekwencje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
psikuta19 2011-06-04 01:26:02
olek ale pier.... jak byś miał pojecie
co do firmy która polecasz to zdziercy i nic więcej i zapewne wsad u pana Hobota (Goodhope bo on je modyfikuje) będzie na wyższym poziomie i 2x a może 3x tańszy)
naczytałeś dywagacji wiejskich na forach internetowych (Polskich ) i ja kopiujesz na tym forum możesz choćby do UK lub DE jechać chipa zrobić
jedyna "lepsza alternatywa " od pana H. jest compsport lub GTO
a uważasz ze pan H. jest cwaniakiem to podjedz do pana S.
pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
psikuta19 2011-06-04 01:30:35
a tak pyzatym Pan H. ma hamownie i robi pomiary przed i po wiec wiesz czy jest przyrost
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
olek 2011-06-04 07:54:01
żal.pl
psikuta, pojecie mam i nie musisz sie wyrazac w taki sposob ktory ewidentnie pokazuje twoj brak kultury.Za duzo sie o tym naczytalem zeby nie dyskutowac.Mysle ze to ty wlasnie nie do konca masz pojecie co i jak i co lepsze.Wiesz jaka jest ROZNICA miedzy strojeniem a wlozeniem gotowego chipa i SPRAWDZENIU na hamowni czy jest przyrost?Jak sie dowiesz to wtedy zrozumiesz moje wypowiedzi.
Wracajac do zarzutu w ktorym mowisz ze naczytalem sie wiejskich dywagacji.Otoz daawno temu kiedy jeszcze bylem zielony uwazalem ze lepiej "zachipowac".Owszem moim zrodlem informacji byly wlasnie wiejskie dywagacje.Od tamtej pory zmienilem nastawienie o 180 stopni, gdyz poznawszy temat doglebniej twierdze, ze nie warto inwestowac w cos co rozpierdzieli moj silnik 3x szybciej niz dokladne dopasowanie map w ecu.
Oferta chip-tjuning jest dla nieznajacych sie i z regoly jest tansza niz strojenie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
olek 2011-06-04 07:57:31
aha, znam pana S. Fakt to juz ewenement...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
Piotr 2011-06-04 10:53:15
"To dobre dla gowniarzy ktorzy nie maja bladego pojecia z czym to sie je i jakie sa tego konsekwencje. " tos teraz Pan przesadził :) Choć miło mi poczuć się młodziej .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
psikuta19 2011-06-04 14:45:02
własnie tym ze piszesz ze chip tuning przyspiesza zużycie silnika to pokazujesz ze nie masz pojęcia oczywiście są wyjątki jeśli właścicielem jest oszołom przy prawidłowym użytkowaniu niema żadnej różnicy chyba ze robimy na oryginalnych podzespołach powyżej granicy bezpieczeństwa
tak się znasz ze pewno nawet w życiu nie widziałeś jakiej kolwiek mapki z wsadu ecu nie mówiąc już o zasadzie działania.
a tak na marginesie to "strojenie " jest tylko wtedy jeśli masz zmiany mechaniczne tzn wymiana wtrysków na większe wydajniejsza pompa większe turbo ale to koszt dużo większy niżeli standardowy wsad. Chętnie się dowiem kto stroi a nie wgrywa wsadów. adresy firm które robią to na najwyższym poziomie podałem na samym początku plus mrmotors z Warszawy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
pawelku 2011-06-06 01:04:29
Oj tam,oj tam :)

Myślę, że nasz kolega Piotr ma wystarczająco namieszane w głowie, a wielka w tym zasługa olka, który lawiną słów zaczerpniętych z forum internetowych próbuje wytłumaczyć jak to trzeba stroić samochód.
Swoją drogą olek pisze, że "nie chce chipa" bo to dla gówniarzy, ale za to wybiera się na strojenie auta... chyba będzie stroił seryjny program... morał- "lepsze strojenie od naprawy"

Piotrze tak jak pisałem Ci wyżej, sam musisz się zastanowić czy potrzebujesz wiecej mocy... wszystko niesie ze sobą pewne konsekwencje.

Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Chip Tuning Diesla / Dti/ ??
oskarczan 2011-06-11 01:35:24
diesle do ciągników i autobusów!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in