10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
4272

Porady

celiaka

eintracht 2015-12-13 12:30:08
poszperaj w internecie, sa sklepy ktore wysylaja produkty do domu .
Masz mozliwosc porownania cen.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: celiaka
Justyna 2015-12-13 13:46:36
W dobrej cenie nie kupi się produktów bezglutenowych w Limanowej, z reguły są bardzo drogie. W internecie poszukaj bezgluten, bezglutek i podobne. Przy dużej ilości zamówienia odchodzą koszty wysyłki i ceny są konkurencyjne. W Limanowej poszperaj w Rossmanie, Spar, Tesco, makarony bezglutenowe są w Biedronce, Delikatesach w rynku, sklep Wiesiołek na MBB, Bobas, Juhas. Chleby z nazwy bezglutenowe widzieliśmy w Steskal. Ważne są enzymy trawienne.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: celiaka
mik 2015-12-13 14:24:14

U mojej córki wykryto celiakię mogę prosić o dodatkowe informacje gdzie można kupić na terenie limonowej produkty bezglutenowe w dobrej cenie.

Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: celiaka
mari 2015-12-13 16:34:18
A może zamiast szukać bezglutenowego badziewia poczytaj o kaszy gryczanej, jaglanej. W tej chwili jest mnóstwo przepisów na chleby z kaszy gryczanej, siemienia lnianego, mąki ryżowej, ziaren słonecznika i dyni a jako "lepiszcze" używane jest zmielone siemie lniane i nasiona babki płesznik
A czy musicie jeść makarony, pierogi i naleśniki?
Problem polega na tym, że te wszystkie bezglutenowe chleby, mąki i makarony (tradycyjne) nie dość, że drogie to na dodatek zawierają duże ilości chemii.
Dieta bezglutenowa jest modna więc mając internet znajdziecie znajdziecie mnóstwo przepisów na chleby, ciasta, obiady, kolacje z wykorzystaniem kaszy gryczanej, jaglanej (są niedrogie), warzyw i mięsa (http://www.jadlonomia.com/dieta/bezglutenowa/, http://www.olgasmile.com/przepisy/diety/dieta-bezglutenowa).
I nie musisz dodawać ziaren amarantusa czy innych drogich wynalazków. A mąkę ryżową czy gryczaną robisz samodzielnie (młynek do kawy czy żarnowy jako przystawka maszynki zelmera).
Uważaj na wędliny, wszelakie "puszki" i "słoiki" (konserwy, majonezy, sosy itp) bo tam bardzo często jest dodawany gluten.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: celiaka
juditha 2015-12-14 13:13:48
w "mili" widziałam makarony bezglutenowe w przyzwoitych cenach...
i są też płatki kukurydziane.
z chlebem raczej ciężko - mam w rodzinie też dziecko z tą chorobą i wiem że chleb kupują u jakiejś Pani która taki piecze samodzielnie.
poza tym raczej internet i zdrowe gotowanie w domu...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in