Baner
7°   dziś 10°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
1205

Hyde Park

Busy Limanowa - Kraków

lachim 2012-08-06 21:42:01
Ostatnimi czasy zdarza mi się jeździć busami na linii Limanowa - Kraków (a dokładnie "Telesforem"). I... Szczerze mówiąc jestem załamany. Busy te zupełnie nie są przystosowane do przewozu osób. Ciasnota nie do pomyślenia - przeciętny mężczyzna nie ma jak usiąść - po prostu nie mieści się między siedzeniami.
Czy ktoś z Was orientuje się, czy są jakiekolwiek wymogi co do przewozu osób? To przechodzi ludzkie pojęcie. Niestety nie ma w zasadzie żadnej alternatywy dla osób mieszkających na w Tymbarku, Wilkowisku, czy Jodłowniku - jeśli by takowa była (oczywiście przewóz w NORMALNYCH warunkach) z pewnością wiele osób by z niej skorzystało (nawet, gdyby cena takiego przewozu była o 1/2zł wyższa).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
Elizabet131 2012-08-17 10:55:25
Lachim masz przecież jeszcze PKS Limanowa-Krakow przez Tymbark, Wilkowisko,Jodłownik- więc jest czym się dostać do Krakowa.Jeżdżą autobusy wyposażone w klimatyzację,tv,wc,...(nie wszystkie).Zawsze dysponują wolnym miejscem i nie musisz jechać w ciasnocie .Napewno zadowolą wszystkich wymagających pasażerów-musisz tylko uzbroić się w cierpliwość,bo ich czas przejazdu jest znacznie dłuższy.Myślę jednak,ze to nie ma dla Ciebie większego znaczenia...pozdrawiam!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
limanek 2012-08-17 13:31:07
Ale bredzisz!!!!!! Elizabet131. busy też mają spełniać jakiś standard. To nadawałoby się na reportaż np. TOPa. Jestem studentem i z reguły jeżdżę w weekendy, to jest droga przez mękę. Wygodniej stać, niż siedzieć, dopóki nie opiera się o ciebie 15 innych stojących osób. Zgadzam się z Lachimem w 100%

Kiedyś jak jechałem z KRK do NS w dużym 50-os autobusie, stało może parę osób. Jedna z osób zaczęła robić zdjęcia, więc zapytałem. Okazało się, że jest to student transportu ze Szkocji (Polak tam mieszkający, jechał na ślub). Powiedział, że pokaże te foty swojemu promotorowi. Stwierdził, iż jest to nie do pomyślenia, żeby ktoś w ogóle stał w trakcie jazdy. Powiedziałem, żeby się naszymi busami przejechał, miałby lepszy materiał...

U nas Ludzi wozi się jak ŚWINIE !!!! niezależnie czy to PKP, PKS, MPK czy inny przewoźnik. Jeśli mam ludzi ponad stan, to trudno nie zatrzymuję się na przystanku albo kupuję większy pojazd. A nie, że wejdzie ile się da i jeszcze trochę. A co do Twego cudownego PKS, Elizabet131, to jeździ ich stosunkowo mało i jadą wieczność.

Sam z tego powodu jestem w domu raz na parę miesięcy, bo to żenada.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
MilkyWay 2012-08-17 15:42:59
Nie przesadzaj! Chyba dawno busem nie jechałeś. W maxbusie do KRK jeżdżą coraz większe autobusy i coraz częściej. Jeżdżę często do Krakowa i dawno nie jechałam w takim ścisku jaki był jeszcze kilka miesięcy temu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
Elizabet131 2012-08-17 16:06:08
Limanek czy czytasz ze zrozumieniem???przecież ja nic nie piszę na temat busów czy mają spełniać wymogi i jakie? Ja proponowałam jazdę PKS-em,bo jeżdżę i nie jest źle ... Jak Ci nie odpowiada jazda busami to nie jedź i nie narzekaj!!!Z tego co mi wiadomo to busy też obecnie podkreślam OBECNIE nie są tak przeładowane jak piszesz ponieważ bardzo często występują kontrole mające na celu wyeliminowanie przeładowań . Nie zdziw się , jeżeli będziesz stał pewnego dnia na przystanku i bus cię nie zabierze , gdyż wszystkie miejsca będą zajęte od początkowych przystanków . Wtedy będziesz miał powód do narzekania .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
limanek 2012-08-17 20:22:31
Może i się zdziwię, a może nie. Kierowcy się trochę boją, bo się prawo odnośnie przewozu osób zmieniło, ale sam byłem świadkiem jak dzięki CB kierowca został ostrzeżony o kontroli, więc najzwyczajniej zmienił trasę, żeby ominąć kontrolę. W końcu do krk jeżdżą duże busy czasem, a nie tylko do NS, to prawda. Busy przeładowane i tak się zdarzają, to się prędko nie zmieni, zobaczycie od października :)

Jak dla mnie powinno się wprowadzić rezerwację miejsc tak jak to ma miejsce w ucywilizowanych liniach.

o i może pomiary ergonomiczne w celu dopasowania siedzisk, bo nie wszyscy mamy 150 cm wzrostu.

MilkyWay
Polecam Ci jazdę, jak tylko zacznie się rok akademicki. TERAZ JAK MI SIĘ WYDAJE SĄ WAKACJE, więc logiczne, że jest mniej pasażerów.

Elizabet131
Busem będę jeździł bo muszę. Mówisz jak pasażer idiota, sorry.
Nie ważne jak, ważne, że się jedzie... . .
Przepraszam, że powiedziałem parę słów krytyki na busy. Zapomniałem, że nie wolno narzekać, JEŚLI WSZYSTKO BYŁOBY OK, TO PEWNIE NIE BYŁOBY TEMATU !!!! PRAWDA? A pks jest ch..wy, jest dosłownie parę kursów, dlatego to była głupia rada i jadą długo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
Elizabet131 2012-08-17 21:22:03
Limanek cytuję Cię"busem będę jeżdził,bo muszę.Mówisz jak pasażer idiota,sorry"-czy ten cytat przypadkiem nie odnosi się do Ciebie?...Wcześniej krytykujesz{masz rację}a pomimo tego dalej chcesz jeżdzić busami.Z dwojga złego polecam Twój własny samochód a będziesz zadowolony i życzę szerokości.:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
limanek 2012-08-17 21:37:51
Teraz Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
JEŻDŻĘ, BO MUSZĘ. A na samochód, póki co, nie mam kasy. Przestań się wymądrzać, tylko mnie irytujesz, Twój PKS zaraz odjedzie, a następny będzie za parę godzin. Płacę i wymagam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
exkalibur 2012-08-17 21:53:47
jeszcze sie taki nienarodzil zeby komu kolwiek dogodzil
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
konto usunięte 2012-08-18 08:52:26
Dla tych co płacą i wymagają polecam OLT EXPRESS.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
konto usunięte 2012-08-18 09:51:48
Do Krakowa jeżdżę codziennie do pracy Mabusem. Jeśli ktoś pisze, że nie ma ścisku to pisze głupoty. Polecam jazdę po godzinie 17 z Krakowa. Pełno ludzi stoi. I nie do Grybowa, czy Łapanowa, ale nawet do Starego Rybia czy Żegociny.
Rano też nie jest lepiej.
Teraz mi doradzicie - korzystaj z PKS. OK, tylko po co? Mi zależy na czasie, ponieważ dostanę się szybko do Krakowa i szybko z Krakowa, a w domu czeka mnie kolejna praca i jeszcze nauka. Także ja już wolę jechać w ścisku i to ścierpieć niż siedzieć sobie w PKSie i znacznie dłuzej jechać.

Inną sprawą jest fakt, że do Krakowa opłaca się jechać samochodem, ale nie w pojedynkę tylko w parę osób. A wtedy wszyscy będą zadowoleni ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
monument 2012-08-18 10:23:27
Limanek mówisz że "A pks jest ch..wy, jest dosłownie parę kursów" tylko zastanów sie dlaczego jest parę kursów. Ludzie zrezygnowali z jazdy autobusami wiec i liczbę kursów trzeba było zmniejszyć. Więc może daruj sobie Twoje narzekanie na PKS :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
kingkong 2012-08-18 12:01:11
a dlaczego zrezygnowali z PKS? Oto jest pytanie:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
limanek 2012-08-18 12:03:23
Nie, nie daruję sobie, widocznie PKS nie umie być konkurencyjny. Wg mnie jeszcze trochę i go w ogóle nie będzie :P, a wtedy pogadamy sobie razem na stojaka w busie. Do zobaczenia.

Zdisujcie jeszcze qq30, bo zapewne on też mówi głupoty...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
lachim 2012-08-24 20:13:28
Elizabet - uwierz, że w busach wygody nie ma - i uwierz, że nie wymagam dużych komfortów. Bodajże trzy tygodnie temu jadąc busem było tak duszno, że kobieta za Wieliczką zemdlała. Temat założyłem nie po to, żeby wymagać od właścicieli busów nie wiadomo jak wygodnej przejażdżki. Bardziej chodzi mi o to, by np. w weekendy (a już na pewno w piątki po południu) puszczać jakieś większe busy. Poza tym, jeśli chodzi o ilość miejsca między siedzeniami, to proponuje przypatrzyć się jak ludzie w nich siedzą (często na ukos!). Nie mówię oczywiście o wszystkich busach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
lachim 2012-08-24 20:13:29
Elizabet - uwierz, że w busach wygody nie ma - i uwierz, że nie wymagam dużych komfortów. Bodajże trzy tygodnie temu jadąc busem było tak duszno, że kobieta za Wieliczką zemdlała. Temat założyłem nie po to, żeby wymagać od właścicieli busów nie wiadomo jak wygodnej przejażdżki. Bardziej chodzi mi o to, by np. w weekendy (a już na pewno w piątki po południu) puszczać jakieś większe busy. Poza tym, jeśli chodzi o ilość miejsca między siedzeniami, to proponuje przypatrzyć się jak ludzie w nich siedzą (często na ukos!). Nie mówię oczywiście o wszystkich busach.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
limanek 2012-08-24 21:33:02
Dokładnie to!!!, też nie chodzi mi o to żeby sobie siedzenie rozłożyć :P, tylko tak jak piszesz jak już jadę, to żebym nie musiał nóg trzymać w przejściu czy tam na ukos albo uniesionych zgiętych w kolanach.
Mi generalnie chodzi o to, że po wakacjach w ciągu roku akademickiego nie jest za ciekawie, jeśli chodzi o powrót do domu czy do Krk z domu w weekend. Jak już nie ma tych większych busów, to niech właściciele zwiększą ilość kursów weekendowych i będę zadowolony :)
Zobaczę jak będzie w tym roku. Zdam tu relację:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Busy Limanowa - Kraków
Elizabet131 2012-10-20 12:53:17
@limanek co tam słychać z tymi busami?poprawiło się co czy dalej to samo?.Miałeś zdać tu relację ...pozdrawiam:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in