10°   dziś 14°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
1994

Tematy archiwalne

brakujace firmy na terenie miasta

powazny 2011-02-06 11:33:21
Prosze o wypowiedzi jakich branż brakuje na terenie miasta.Coś czego brakuje Wam w codziennym życiu, co ułatwiało by funkcjonowanie.Jaki sklep którego nie ma lub jest ale nie spełnia Waszych oczekiwań(pomijając markety).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
szefo 2011-02-06 11:50:56
Sex Shop....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
konto usunięte 2011-02-06 11:55:13
burdel....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
odessaxxx 2011-02-06 11:56:47
...np w Swlinach sklep z obuwiem ,taki z prawdziwego zdarzenia .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
janko 2011-02-06 11:57:13
zle ci w szkole robaczek ??:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
konto usunięte 2011-02-06 11:59:12
poważny dobrze wiesz , że to trudne pytanie ...różnorodność sklepów, usług jest bardzo szeroka :) To samo dotyczy usług ..ciężko jest jednoznacznie określić co brakuje na rynku, co nie spełnia naszych oczekiwań:)To musi być "coś" co przynosi zyski , daje satysfakcję ... a nie straty :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
odessaxxx 2011-02-06 11:59:28
Robaczek,czy tobie sie udzielilo...od wiaderka?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
powazny 2011-02-06 12:09:07
pierwszych dwóch wypowiedzi mogłem sie domyśleć.Sklep z obuwiem-czy jest szansa, że sie utrzyma? Przecież wszyscy jadą na zakupy do centrum a tam już i tak jest konkurencja.Miałem coś na myśli w stylu - jest jeden sklep muzyczny, który obsługuje Pan aspołeczny i tu można to zmienić poprzez sklep z prawdziwego zdarzenia;drugi przykład to sklep z "rupieciami" rtv nad pizzeria Apollo gdzie również prowadzi go Pan na którego temat można by juz było pisać epopeje z opowiadań ludzi, którzy mieli już z nim kontakt.To tylko takie przyklady, których jest wiecej.Drugim aspektem było wyłonienie jakiejś innowacyjnej usługi której faktycznie brakuje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
Piotr 2011-02-06 12:14:52
Zapytałeś o sklep a nie innowacyjną usługę bo to troche różnica , widzisz co do sklepów to można by długo wymieniać wg indywidualnego zapotrzebowania bo każdy ma inne więc jeden potrzebuje buty drugi sex shop oraz burdel a z uslugami zwłaszcza innowacyjnymi to zupełnie inna bajka :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
powazny 2011-02-06 12:18:54
Mówiąc usługi miałem na myśli właśnie działalność poprzez prowadzenie sklepu i usług w danej branży.Przecież jedno i drugie może być śmiało powiązane. Np. sklep kosmetyczny i kosmetyczka lub w odwrotnej kolejności :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
Piotr 2011-02-06 12:23:33
Tak czy inaczej analiza potrzeb rynku na zasadzie pytania ludzisków "co wam brakuje" niestety zaprowadzi Cię do nikąd :) Chyba że masz aż tak duże zaplecze $ to ja np chcę sztuczną wyspę jak np http://www.tropical-islands.de/pl/goscie.html
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
odessaxxx 2011-02-06 12:26:21
powazny ,sklep z butami,by sie utrzymal!nie patrz na satysfakcje,tylko na ZYSKI czyli kase.Powazny...powaznie radze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
konto usunięte 2011-02-06 12:29:49
stacja benzynowa, jakaś konkurencja dla orlenu np. statoil, bp, shell
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
gazda 2011-02-06 12:40:02
Market OBI
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
powazny 2011-02-06 12:42:40
odessa, patrząc konstruktywnie po pierwsze ciężko w sowlinach z dobrą lokalizacją; po drugie powtarzam sie już drugi raz, że mieszkańcy i tak wolą jechać do centrum.Tak sie jakoś już utarło.I satysfakcja nie odgrywa tu żadnej roli - to prawo popytu.Każdy wybiera gdzie wygodniej i gdzie większa konkurencja bo wtedy taniej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
blizniak 2011-02-06 12:46:02
DETEKTYW.WYSPECJALIZOWANY W SPRAWACH DAMSKO-MĘSKICH.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
powazny 2011-02-06 12:46:21
Dobrze, podajecie ogromne inwestycje a co z małymi firmami? Np. pogotowie krawieckie.Widziałem to naprzeciwko poczty... itp.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
Piotr 2011-02-06 12:52:21
A poza tym co chcesz sprzedawać lub jakie świadczyć usługi zastanów sie dla kogo to będziesz robił , czy w Limanowej jest az tak duze grono potencjalnych klientów uwzgledniając cene , lokalizacje i konkurencje?? Acha również waznym aspektem takiej działalnosci jest potrzeba analizy spodziewanych , prawdopodobnych czyli przewidzianych zysków oraz racjonalne obliczenie kosztów prowadzenie na które składają się koszty z prowadzeniem działalnosci , wynajmem lub zakupem lokalu , adaptacją , doposażeniem , zatowarowaniem , wynagrodzeniem dla choćby jednego pracowanika , media...oraz zapas na koszty których nie mogłeś przewidzieć... To wcale nie jest plan potężnej inwestycji.. :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
powazny 2011-02-06 12:56:05
Na to przyjdzie jeszcze pora.Pierwszym etapem jest właśnie rozeznanie środowiska i to jest najważniejsze, cała reszta przyjdzie już łatwiej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
odessaxxx 2011-02-06 13:13:31
okey !powaznie zycze powodzenia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
Piotr 2011-02-06 13:16:18
No tak ... z tym że skoro reszta przyjdzie łatwiej znaczy że masz dużo $ skoro masz dużo $ to po co rozpoznawać rynek zleć to firmie... a gdybyś miał już dużo $ nie pytałbys na publicznym forum co z nimi zrobić bo sam bys dobrze wiedział jak $ zainwestować :)... Wniosek ..chciałbyś mieć $ ale nie masz własnego pomysłu jak zarobić $ :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
powazny 2011-02-06 13:23:31
to się nazywa wstęp do działań na pomysł na własną firmę. Po drugie gdzie mam się pytać jak nie na ogóle?Po co zatrudniać firmę skoro mogę sam to zrobić? Nie jestem za rozrzutnością :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
Margaretka23 2011-02-06 13:24:01
Piotr za bardzo wnikasz w intencje "poważnego" Pytanie jest proste :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
Piotr 2011-02-06 13:34:14
No wiem ze pytanie samo w sobie jest proste:).. tym bardziej nie smieje się ani nie jestem złośliwy co do "powaznego" bo sam kiedyś zadałem sobie to pytanie ale teraz po kilku latach wiem że to nie było dobre rozwiązanie i dobrze że nie skorzystałem z niego:) znalazłem inną drogę i jestem z niej zadowolony ... A co wnikania :) to jak mozna komuś cos poradzić skoro nie zna sie jego potencjału wiedzy ani $..??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
powazny 2011-02-06 13:46:18
Nie pytam o porady, Piotr. Badam rynek, nie potrzeba porad na tym etapie.Oczywiście skoro masz doświadczenie i to pewnie się kiedyś zwrocę z pytaniem o porady:) Poza tym trzeba mieć bardzo dużo szcześcia na otwarciu firmy.Tobie sie udało, gratuluje:) Prosiłbym jednak o kontynuowanie tematu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
Margaretka23 2011-02-06 13:56:18
Ojjj Piotruś :) A tak poważnie, hmmm ciężko jest doradzić czego potrzeba w Limanowej...w dzisiejszych czasach tego nikt nie wie :) ale janko ma racje przydałby sie jakis fajny sklep z obuwiem w sowlinach .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
Qamil 2011-02-06 19:41:08
dobrych stolarzy i firm trudniacych sie w wykonywaniu mebli na wymiar brakuje
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
konto usunięte 2011-02-06 19:42:33
W Limanowej to juz chyba niczego nie brakuje... Zeby tylko kasa byla, to raczej mozna wszystko kupic. Jesli chodzi o sklep obuwniczy.Moze to dobry pomysl, tyle, ze lokalizacja nie jest zbyt ciekawa, bo jak juz ktos wspomnial, kazdy jedzie do centrum. Jezeli chcesz przyciagnac klientow, to musisz miec cos innego, lepszego od tych wszystkich kapci po kilkadziesiat zlotych....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
crusader 2011-02-06 19:49:01
na pewno brakuje sklepow, jest ich stanowczo za malo, a kobiety chca wciaz kupowac..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
konto usunięte 2011-02-06 19:51:39
ehh crusader.. zawsze kobiet... a Ty co goly chodzisz?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
Gedarity 2011-02-06 20:22:31
Kręgle i bilard :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
Mary27 2011-02-06 21:00:33
Porządny sklep z okularami plus możliwość wizyty lekarskiej u porządnego okulisty...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
matylda 2011-02-06 21:01:12
A ja bym chciała LEE, WRANGLER i BIG STAR:) Tylko taki, w którym spodnie będą z nowej kolekcji i ceny takie jak powinny a nie tak ja w tych wszystkich podróbach gdzie "próbują sprzedawać markowe" spodnie z 3 GATUNKU i z przed 3 lat po cenie 1 gatunku .....tak jak na M.B.B.. i na Krótkiej śmiechu warte...zamknijcie lepiej te rudery a róbcie z siebie pośmiewisk!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
crusader 2011-02-07 07:47:11
sklep z akcesoriami do plywania, z mojej kaczuszki zaczyna uchodzic powietrze
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
konto usunięte 2011-02-07 08:41:36
jeżeli chodzi o branze to w limanowej jest chyba wszystko brakuje za to odpowiedniego poziomu usług. otwórz nawet ten sklep z butami tylko niech w nim bedzie szeroki wybór w dobrej jakosci i rozsądnej cenie a gwarantuje sukces. większosc limanowskich przedsiebiorców tego sektora stawia na jednorazowego klienta proponując mu byle co za nie byle jaką cene. to dotyczy zresztą nie tylko tej branży. tak że rób cokolwiek byle byś to robił dobrze
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
konto usunięte 2011-02-07 08:53:54
crusader, wystarczy wizyta na kapciowni tam chętnie obsłużą twoją kaczuszke ;]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
annskar 2011-02-07 10:19:06
Restauracji! Albo chociaż jakiejś PORZĄDNEJ knajpki, pubu gdzie można miło spędzić czas i zjeść coś poza pizzą i hotdogiem...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
MAGNUM 2011-02-07 10:51:16
a stacja benzynowa w Słopnicach??duża miejscowość,a żeby się zatankować,to trzeba do Sowlin,albo Limanowej jechać...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
maxxx 2011-02-07 10:56:13
Robaczek- i tak się nie załapiesz....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
terorist 2011-02-07 13:13:01
McDonald, knajpa z prawdziwego zdarzenia gdzie odbywalyby sie koncerty i rozne imprezy okolicznosciowe, wypozyczalnia rowerow, park linowy jak w Krościenku jak i ścianka wspinaczkowa. Widze powazny, ze sugerujesz sie tym co jest, a nie tym czego nie ma. Sklepow mamy wystarczajaco wiele i wystarczajaco wiele badziewia tam sie sprzedaje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
terorist 2011-02-07 13:13:27
McDonald, knajpa z prawdziwego zdarzenia gdzie odbywalyby sie koncerty i rozne imprezy okolicznosciowe, wypozyczalnia rowerow, park linowy jak w Krościenku jak i ścianka wspinaczkowa. Widze powazny, ze sugerujesz sie tym co jest, a nie tym czego nie ma. Sklepow mamy wystarczajaco wiele i wystarczajaco wiele badziewia tam sie sprzedaje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
konto usunięte 2011-02-07 18:24:00
MAGNUM dobry pomysl:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
roxy 2011-02-07 19:26:58
mi się wydaje, że w limanowej brakuje agencji reklamowej z prawdziwego zdarzenia, taka w której pracują dobrzy graficy, znający się na trendach, z poczuciem smaku i gustu. myslę, że byłby popyt na takie usługi, tym bardziej jak patrze na limanowskie reklamy o logach ( np. salonów fryzjerskich-masakra) czy wizytówkach nie wspominając.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
MAGNUM 2011-02-07 22:18:45
bearchen..miło mi,że się ze mną zgadzasz..skuterów w Słopnicach jest dużo,samochodów,traktorów itd.itp. a jak wiadomo do tego trzeba tankować..:)dobra cena:np 1gr czy 2gr taniej na litrze jak w Limanowej i gitarka..biznes się kręci.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
Piotr 2011-02-08 17:27:18
MAGNUM Ty to masz pomysł :).......
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
MAGNUM 2011-02-08 17:58:01
hmmm.albo stacja benzynowa z zajazdem na Wysokim czy Kaninie...też by wypaliło myślę..droga krajowa,kierowcy samochodów ciężarowych mieliby gdzie pauze zrobić,coś zjeść,napić się..ale kluczem do wielu rzeczy jest cena...ktoś,kiedyś powiedział,że "małą łyżką się prędzej naje"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
konto usunięte 2011-02-08 19:01:41
MAGNUM, predzej przewieziesz towar reno magnum czy maluchem ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
MAGNUM 2011-02-08 19:06:52
magnumką rzecz jasna...a o co CI chodzi w tym momencie skoorpion??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
konto usunięte 2011-02-08 20:30:37
no napisałeś że "małą łyżką się prędzej naje" ja bym jednak obstawiał chochlę :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
klaczu 2011-02-08 22:50:06
ja to się zastanawiam czy na bulwarach powstanie ten skatepark....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
MAGNUM 2011-02-08 23:22:06
skorpioon..a będziesz kupywał tam gdzie jest taniej,czy gdzie jest drożej??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
konto usunięte 2011-02-09 08:45:58
MAGNUM, jezeli przedsiębiorca bedzie sprzedawał taniej to zyska klientów i prawdopodobnie sie dlużej utrzyma, ale prędzej sie dorobi mając jednak 10 sklepów niz jeden. pomyliłes pędzej z dłużej ;], a jezeli juz mówimy o cenach to nie zawsze taniej znaczy lepiej. dobrze jest jak w parze z dobrą ceną idzie jeszcze dobra jakość. tez tankuje paliwo i znalem taką jedną tanią stacje której juz dziś nie ma. zatankowałem na niej ze dwa razy i więcej sie tam nie pokazalem. ten eksperyment skonczyl sie wizytą u mechanika ;] myśle ze dzisiaj to glównie jest zapotrzebowanie na rzetelność, wiarygodność, kompetentność, obowiązkowość, jednym slowem na solidność. pionierską branze bedzie trudno wymyśleć, za to zawsze mozna z istniejącymi konkurować cenami i jakością usług.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
MAGNUM 2011-02-09 09:20:37
no widzisz skorpioon...dobrze mnie rozumiesz..jak konkurować to ceną i jakością..:)tu się zgadzamy..a na 10 sklepów też trzeba mieć pieniądze,żeby je założyć..pzdr..:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
Piotr 2011-02-09 17:02:01
No tak Panowie 10 sklepów założyć to troche dużo a orientowaliście się ile kosztuje +/- otwarcie stacji i jakie warunki trzeba spełnić??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: brakujace firmy na terenie miasta
MAGNUM 2011-02-09 18:39:35
co do stacji to musisz załatwić czytaj opłacić ekologów,same zezwolenia dużo kosztują,nie może być za blisko rzeki..itd,itp.jeżeli by to była "kontenerówka" to taniej..aczkolwiek są to duże koszta..ok 1miliona złotych..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in