14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
1994

Tematy archiwalne

Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej

atosek 2010-05-16 17:36:14
Wczoraj byłem na cmentarzu miejskim w Limanowej , chciałem zasadzić kwiatka obok rodzinnego grobowca .Spotkała mnie niemiła niespodzianka. Zwrócono mi uwagę , że burmistrz zatrudnił nowa panią kierownik cmentarza która to nie wiem czy na polecenie burmistrza czy nie zakazuje : sadzenia drzewek , wstawiania ławek koło własnego grobu , zamiatania itd. . Od teraz usłyszałem , że na wszystko trzeba mieć pozwolenie pisemne !!! pani kierownik. .Powiedziano mi też, iż są przymiarki do zakazu przynoszenia na cmentarz kwiatów żywych ..LUDZIE KTO NAMI RZADZI..? .Rozumie , że zbliżają się wybory i trzeba stanowiska kierownicze obsadzić „zaufanymi”, bo szanse na wygraną są marne , ale to już chyba lekka przesada. Słyszeliście o tym…? Co o tym myślicie..?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
konto usunięte 2010-05-16 18:07:39
to skandal !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
Janek64 2010-05-16 18:13:14
A ile pani kierownik za to pobiera?.Już niedługo zabronią się modlić. TAK JAK NAPISAŁEŚ ABSURD , nie daj się kwiaty posadz to twój bliski też chce mieć wiosnę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
kot 2010-05-16 18:27:56
Tak to będzie prawda.W ubiegłym tygodniu osypywałem nowo wybudowany grobowiec na cmentarzu komunalnym,śieżo przywiezioną ziemią.,żeby posadzić przy nim tuję szmaragdową.Podszedł wtedy do mnie grobarz i powiedział,żebym nie sadził żadnej tui,bo będzie musiał wyrwać.Nie jst to jego wymysł,tylko urzędującej od pół roku kierowniczki cmentarza.Poprzednia poszła na emeryturę.Kierowniczka cmentarza zabroniła też stawiać ławki właścielom grobowców przy swoim grobie na wykupionej działce..Miejsce pod grobowiec wykupiłem 12lat temu za 1800 zł.Dlaczego nowa kierowniczka cmentarza ma zabraniaC mi i innym,którzy wykupili działki pod grobowce stawianie ławek,czy sadzenie krzewów ozdobnych przy swoich grobowcach.Każdy na starsze lata ma mniej siły i po to stawia ławkę przy grobowcu aby mógł na niej posiedzieć.Natomiast nie słyszałem,że jest to zarządzenie burmistrza.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
dobrobyt 2010-05-16 18:45:44
Nie wierzę,może to był ktoś zza świata.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
kot 2010-05-16 19:10:29
Grobarz nie wie kto wydał takie zarządzenie;burmistrz-dyrektor MZGKiM-czy kierowniczka cmentarza.On musi jako pracownik cmentarza zaleceń przestrzegać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
mateuszraczek 2010-05-16 20:24:42
niedługo za modlitwę będą pobierać opłaty
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
adzik 2010-05-16 21:36:20
Ciekawa sytuacja.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
konto usunięte 2010-05-16 22:23:38
W Tymbarku też jest taki kierownik - amator cmentarza który dyryguje, rzekomo proboszcz mu tak nakazuje, a w dodatku bramę na łańcuch zapina - żenada to po prostu się w głowie nie mieści
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
andzia287 2010-05-16 22:33:10
jezeli to prawda to z tą panią szybko trzeba coś zrobić,przeciez tam przychodza ludzie do sowich bliskich i to jest straszne, żeby nie móc posadzić nawet kwiatka na grobie bliskiego, ta kobieta chyba nie ma serca ani za grosz uczucia, cmentarz nie jest jej prywatnością, tam leżą ludzie i trzeba pozwolić ich bliskim czcić ich pamięć,a ta pani swoimi decyzjami nawet tego im zabrania!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
mb3 2010-05-17 00:24:30
Sytuacja zakrawa na paranoję jeśli rzeczywiście tak jest. trzeba też niestety wziąć pod uwagę, że sadząc tuję między grobami za 10 lat nie będzie tam przejścia, ale sadzenie kwiatów na grobie nie będzie chyba powodowało żadnych problemów w przyszłości...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
leszek 2010-05-17 11:49:08
w Tymbarku to jest w ogóle szopka.za otwarcie kłódki ten pan który "zajmuje się" cmentarzem kasuje 50 zł.a ludziom wytycza w które miejsce mają wyrzucać wypalone znicze mimo że stoją kontenery na śmieci..jest ordynarny i krzykliwy...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
kot 2010-05-17 14:39:44
A może ta kierowniczka pochodzi z Tymbarku i ma doświadczenie z tamtego cmentarza.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
konto usunięte 2010-05-17 17:56:32
dla przykładu proponuje zamknąć ją w jakimś pustym grobowcu, tak jak to zrobiono kilkanaście lat temu z upierdliwym na owe czasy milicjantem w Pisarzowej, który siedział do rana aż przechodnie jego wołanie "ja Twaróg milicjant otwórzcie!" o pomoc usłyszeli.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
konto usunięte 2010-05-18 04:24:26
fajny sposób na upierdliwych he he
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
hajduk41 2010-05-18 04:43:07
Szkoda, że "postępowa" kierowniczka dotąd nie wpadła na pomysł, aby wzorem choćby Mszany Dolnej zadbać przy pochówku o okrycie zielonym płótnem gliniastej ziemi i przykrej dla rodziny patrzącej na wykopany grób. Poza tym wszelkie zmiany i zarządzenia winno się ludziom pisemnie ogłaszać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
misiek91 2010-05-18 09:30:55
No tam w Tymbarku tez jest podobna sytuacja z gościem który jest zbyt denerwującym jak na obsadzoną nim role wg mnie oni nie patrzą na zasady moralne i nie maja za grosz sentymentu do tych miejsc tylko chodzi tu wyłącznie o zyski.. za taka zgodę pisemną tez trzeba będzie zapłacić za kwiatka 4x jego wartość a za drzewko to trzeba będzie drugą działkę kupić... a ten z Tymbarku to i tak już w oczach wielu ludzi jest wielkości wszy każdy go olewa śmieje się z jego durnych pomysłów możne to jest sposób na takich ludzi??? zniszczyć ich psychicznie za ich postępowanie do takich miejsc.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
misiek91 2010-05-18 09:36:18
No tam w Tymbarku tez jest podobna sytuacja z gościem który jest zbyt denerwującym jak na obsadzoną nim role wg mnie oni nie patrzą na zasady moralne i nie maja za grosz sentymentu do tych miejsc tylko chodzi tu wyłącznie o zyski.. za taka zgodę pisemną tez trzeba będzie zapłacić za kwiatka 4x jego wartość a za drzewko to trzeba będzie drugą działkę kupić... a ten z Tymbarku to i tak już w oczach wielu ludzi jest wielkości wszy każdy go olewa śmieje się z jego durnych pomysłów możne to jest sposób na takich ludzi??? zniszczyć ich psychicznie za ich postępowanie do takich miejsc.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
konto usunięte 2010-05-18 10:30:31
wszędzie są niewłasciwi ludzie.Nie wiem dlaczego ci nad nimi nie interweniują.?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
konto usunięte 2010-05-18 12:20:31
to taka polska rzeczywistość.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
versato 2010-05-18 21:49:13
Ten w Tymbarku to mieszka na Zamieściu. Nie wiem jak jest na cmentarzach komunalnych, ale w Tymbarku jest Parafialny, a to jest różnica taka że władzę ma proboszcz. Na co dzień brama wejściowa od strony kościoła jest zamknięta na łańcuch, a jak jest pogrzeb to żeby wejść z trumną na cmentarz trzeba temu amatorowi, cieciowi dać minimum 50zł bo nie ściągnie łańcucha! To jest SKANDAL!!!!! Za czasów starego proboszcza takie rzeczy się nie działy! A ten nowy „klocek” wyrabia co mu się podoba!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
zygmunt200 2010-05-19 11:41:13
Dlatego moi najbliżsi widza,bo od dawna im o tym muwie,organy oddac potrzebujacy,reszte skremowac,i jak beda chcieli to niech sobie postawia na półce,a jak nie mała tabliczke na cmentarzu (jak w USA),anie jakies krobowce które kosztuja nieraz 10000 zł.Po co ich na koszty na ciagac mi i tak to nic nie pomoze,bardziej bym chciał modlitwy,i pamieci.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
konto usunięte 2010-05-19 12:01:56
oj przewraca sie w głowach ,przewraca
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
pinkfloyd 2010-05-19 22:39:13
Jeżeli za "to miejsce"zapaciliśmy wedlug umowy-to WARA im od tego miejsca-poprostu WARA.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
borek 2010-05-20 21:31:22
Strasznie wrzeszczy ten CHŁOP w Tymbarku,dziwie się że jeszcze zmarli z grobu nie wstali po niego,bo zakłuca Im Swięty Spokój.Do kontenerów nie wolno wyrzucać nic poprostu mają stać puste.Ja się pytam po co te kontenery stoją.Oszołom.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
borek 2010-05-20 21:40:02
Ten w Tymbarku to tak wrzeszczy aż zakłuca święty spokój Zmarłym.Kontenery mają stać puste,ja śmieci z cmentarza zabieram ze sobą bo nie chcę wchodzić w drogę temu oszołomowi.Pytam się po co stoją te kontenery.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
kot 2010-05-20 21:52:54
Widocznie nowa kierowniczka cmentarza w Limanowej uważa cmentarz za swój prywatny folwark.Cmentarz ten jest komunalnym a nie kościelnym.Zakaz stawiania ławki przy swoim zapłaconym grobowcu powinna podjąć Rada Miasta a nie nieopiórkowana jeszcze kierowniczka cmentarza.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
opel 2010-05-21 18:20:17
Podobno decyzję o zakazie stawiania ławki przy grobowcu podjął dyrektor Kordeczka w porozumieniu z burmistrzem Limanowej.Starsze panie chodzą i proszą dyr.Kordeczkę,aby pozwolił postawić ławeczkę przy grobowcu bo nie mają siły stać.Dyrektor jest ponoć nieustępliwy dla starszych.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
konto usunięte 2010-05-24 09:58:25
burmistrz musi odejsc a za nim kordeczka.Wybory blisko
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Absurdy nowej kierowniczki cmentarza w Limanowej
rybak 2010-06-08 23:33:21
trochę czasu minęło - ale już śmiem przypuszczać czemu tak "pięknie" na cmentarzu wypielęgnowano tuje - ludzie kto tak od dołu obcina? Dzięki za lipy - śmieciarzy - ale drzewa iglast - oszpecono! Niech tak robią - sama kierowniczka bedzie za wszystko płaciła - liczy się Dusza , a nie to co na ziemi!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in