Znany skład nowego rządu
Na dzisiejszej konferencji Prawa i Sprawiedliwości podano proponowany skład nowego rządu. Na jego czele stanie Beata Szydło. Zaskoczeniem jest brak nazwiska posła Piotra Naimskiego, który miał zostać ministrem energetyki.
Podajemy skład nowego rządu Prawa i Sprawiedliwości, które wygrało ostatnie wybory parlamentarne.
Premier – Beata Szydło;
Wicepremier i minister kultury - prof. Piotr Gliński;
Wicepremier i minister rozwoju - Mateusz Morawiecki;
Minister szkolnictwa wyższego - Jarosław Gowin;
Minister finansów - Paweł Szałamacha;
Minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro;
Minister pracy i polityki społecznej – Elżbieta Rafalska;
Minister zdrowia - Konstanty Radziwiłł;
Minister skarbu państwa - Dawid Jackiewicz;
Minister cyfryzacji - Anna Streżyńska;
Minister ds. kontaktów z parlamentem - Adam Lipiński;
Minister ds. UE - Konrad Szymański;
Minister rolnictwa - Krzysztof Jurgiel;
Minister energetyki - Krzysztof Tchórzewski;
Minister środowiska – Jan Szyszko;
Minister infrastruktury i budownictwa - Andrzej Adamczyk;
Minister gospodarki morskiej i żeglugi - Marek Gróbarczyk;
Minister edukacji narodowej - Anna Zalewska;
Minister sportu i turystyki - Witold Bańka;
Szef MON - Antoni Macierewicz;
Szef MSZ - Witold Waszczykowski;
Szef MSW - Mariusz Błaszczak;
Szef Gabinetu Politycznego - Elżbieta Witek;
Szef Kancelarii - Beata Kempa;
Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów - Henryk Kowalczyk;
Koordynator ds. służb specjalnych - Mariusz Kamiński;
(Fot.: Beata Szydło - Facebook)
Może Cię zaciekawić
Chirurg plastyczna: oparzenie słoneczne może zapoczątkować czerniaka
Lekarka podkreśliła, że wraz z nadejściem letnich upałów drastycznie rośnie ryzyko oparzeń. Jak zaznaczyła, kluczowa w profilaktyce jest świ...
Czytaj więcejUpały w Polsce i innych krajach Europy; władze apelują o ostrożność
W sobotę termometry wskażą maksymalnie 38 st. C na krańcach zachodnich kraju, na północy od 31 st. C, około 35 st. C w centrum. Najchłodniej z...
Czytaj więcejOgromny pożar hali został opanowany (WIDEO)
Dzisiaj (27 czerwca) po godzinie 16:00 na ul. Orkana w Mszanie Dolnej wybuchł pożar budynku - hali magazynowo-produkcyjnej, w której działalność...
Czytaj więcejOgromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejSport
Metal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejZ Legią Warszawa a obozie przygotowawczym
Dla 20-letniego zawodnika to kolejny ważny etap w jego rozwoju. Pomocnik pochodzący z Tymbarku od dawna znajduje się w kadrze pierwszego zespoł...
Czytaj więcejNiedźwiedź w drodze do okręgówki
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zaskalu gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak jednobramkowa strata pozostawia drużynie z Niedźwiedzia realne sza...
Czytaj więcejLadies Mexicano w Padel Arena !!!
Choć na co dzień korty Padel Areny w Limanowej wypełniają zarówno panowie, jak i panie, tym razem należały wyłącznie do kobiet. W klubie o...
Czytaj więcejPozostałe
Ogromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejRok od tragedii w Starej Wsi. Przebieg zbrodni, kulisy obławy i śledztwo ws. Tadeusza Dudy
Kulisy zbrodni Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek 27 czerwca 2025 roku przed południem na terenie przysiółka Zakopane w Starej ...
Czytaj więcejLimanowscy policjanci wygrali turniej „Patrol Roku”
W czwartek (25 czerwca) Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadził eliminacje wojewódzkie dla policjantów pełniący...
Czytaj więcejDyrekcja szpitala z Łodzi podpatruje limanowskie rozwiązania
Dwa tygodnie temu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli szpitala z województwa łódzkiego. W jej skład w...
Czytaj więcej
Komentarze (41)
Jedno co wiem to to, że będzie się działo przy takiej odsłonie Rządu.
Biedny Gowin został Ministrem szkolnictwa wyższego .
- kazdemu dziecku dać po 500zl /mc
- nie dopuscić do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika
- reaktywuje Stocznie w Szczecinie
- anuluje wiek emerytalny 67 i przywróci 65
- zlikwiduje VAT8% na ubranka dla dzieci
- obniży VAT do 22%
- da prace młodym i mieszkania socjalne na start
- pensje pielęgniarkom i całej służbie zdrowia PODWOI
- przewalutuje frankowiczów
- zwiększy 3 krotnie kwotę wolna od podatku
- podniesie renty i zwiększy emerytury
- podniesie najniższa krajowa do poziomu UE
- podwoi nakłady na polska naukę
- zrepolonizuje banki
- opodatkuje hipemarkety i banki
- lekarz i dentysta będzie w każdej szkole
- przedszkola będą za friko
- obniży CIT z 19 do 15% dla przedsiębiorstw zatrudniających min. 3 osoby
- wycofa PL z pakietu klimatycznego
- stworzy system obrony terytorialnej kraju
- zlikwiduje NFZ pieniądze przekaże wojewodom
- zapewni wzrost liczby lekarzy i pielęgniarek
- ochroni lasy państwowe zapisem w Konstytucji
- będzie bronić złotówki przed Euro
- będzie bronić polskiej ziemi przed wykupem
- będzie aktywnie działać na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu
- wyrówna dopłaty bezpośrednie dla rolników
da im tez rekompensaty związane z embargiem rosyjskim
- dokona zmian dotyczących ustaw śmieciowych.
- da prawo rodzicom do decydowania o edukacji swoich dzieci
- zlikwiduje gimnazja, przywróci 8- klasowa szkole podstawowa i 4-letnie licea
- bankowy tytuł egzekucyjny zlikwiduje
- zwiększy i wesprze eksport- program uruchomienia biliona 400 mld zł. na inwestycje, łącznie z funduszami europejskimi
- rozwinie budownictwa mieszkaniowe
- odbuduje polski przemysł
- powoła Narodowa Radę Rozwoju
- powoła Radę Przedsiębiorczości
- usprawni i uskuteczni dyplomacje
- stworzy bezpieczeństwo energetyczne
Warto sobie zapamiętać!!!.
Za kilka miesięcy premier Szydło dostanie do wyboru pozostać premierem lub zostać sekretarką prezesa i wybierze opcje lepszą, czyli posadę sekretarki, a premierem zostanie Jarosław Zbawiciel.
No i jak to teraz wygląda, w rządzie PO był człowiek z ziemi sądeckiej, teraz jest taki? Podziękowali Wam za najlepszy wynik? Podziękowali, a szpic ich od buta jeszcze długo będzie wam drążył anus.
Na litosc Boska ten czlowiek nie powinien w ogole byc w rzadzie!
'Przysięgam Polakom, że każdy kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony' -mówił Donald Tusk w 2007 roku
Dobrze, ze PIS nic nie przysiegal :-)
Tylko obiecal. :-)