Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon

Zdolna amazonka nagrodzona

Opublikowano 02.09.2017 02:49:44 Zaktualizowano 04.09.2018 16:16:28 pan
0 4567

Mszana Górna. W poprzedni weekend na terenie stadniny KS Krakus Swoszowice rozegrano Mistrzostwa Małopolski w skokach przez przeszkody. Duży sukces odniosła w nich Zuzanna Sławecka reprezentująca KJ „Apacz” Mszana Górna, która na koniu „Danny Fox B” zdobyła brązowy medal w kategorii junior młodszy.

Weekendowy „brąz” nie jest pierwszym sukcesem tej młodej zawodniczki. W obecnym sezonie uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej z powodzeniem startuje również w zawodach na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim, gdzie rywalizuje już w kategorii open, czyli z zawodnikami i zawodniczkami pełnoletnimi.
Na przełomie kwietnia i maja w zawodach regionalnych w skokach przez przeszkody LL60, LL80 organizowanych przez KJ Szary Michałowice Zuzia zajęła dwukrotnie 1 miejsce i dwukrotnie 2 miejsce; również dwa razy stawała na 3 miejscu podium.
W czerwcu w zawodach towarzyskich w skokach przez przeszkody L(100cm) organizowanych przez Ośrodek Jeździecki Assana w Żmiącej młoda Zagórzanka zajęła pierwsze miejsce. Niedługo potem wzięła udział w półfinałach Olimpiady Młodzieży w podkarpackim Gliniku Zabrowskim, gdzie zajęła dziewiąte miejsce.
Zuzia odnosi również spore sukcesy w innej konkurencji jeździeckiej jaką jest ujeżdżanie. W Memoriale Danuty Marszałek - Waligórskiej organizowanym przez „Folwark Toporzysko” zajęła 1 miejsce.
Swoje umiejętności jeździeckie doskonali w miejscowej stadninie pod okiem instruktorki PZJ Angeliki Zapały.
(Źródło/fot.: UG Mszana Dolna)