Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Zawodnik z Limanowszczyzny wicemistrzem Polski i liderem młodzieżowców

Opublikowano 19.02.2019 07:08:00 Zaktualizowano 19.02.2019 07:09:52 pan
0 2616

Andrzej Kowalczyk ze Słopnic, podczas tegorocznych 63. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu wywalczył drugi najlepszy czas w biegu na 3000 metrów i tym samym uzyskał tytuł wicemistrza Polski seniorów. Swój koronny dystans pokonał w 8:20, 87 i zdobył srebrny medal.

Halowe Mistrzostwa Polski Toruń 2019 to największa halowa impreza lekkoatletyczna, a w tym roku także etap kwalifikacji do Mistrzostw Europy.

W tegorocznych zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Arenie Toruń wzięło udział blisko 400 zawodników. W programie imprezy były rozgrywane m.in. konkurencje, takie jak: biegi na różnych dystansach, pchnięcie kulą, skok wzwyż, skok w dal oraz trójskok. Andrzej w biegu na dystansie 3000 metrów reprezentował ULKS Fajfer 2001 Łapanów, klub w którym rozpoczynał swoją przygodę z bieganiem. Warto też wspomnieć, że swoje przygotowania do mistrzostw Andrzej odbył uczestnicząc w trzech obozach kadry Polski pod okiem trener Bożeny Dziubińskiej. Nad formą Andrzeja poza obozami czuwał także Grzegorz Sobczyk.

Andrzej wystartował w PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu już po raz drugi. Wczorajszy sukces czyli tytuł Wicemistrza Polski Seniorów na dystansie 3000 metrów dało mu dodatkowo mistrzostwo Polski w klasyfikacji młodzieżowców.

Już w przyszłą niedzielę nasz biegacz weźmie udział w kolejnym obozie treningowym w Szklarskiej Porębie, który jest dalszym etapem przygotowań do sezonu letniego.

(Na zdjęciu A. Kowalczyk - z lewej. Źródło/fot.: UG Słopnice)