Zarząd odwołał Tadeusza Patalitę
Kraków. Tadeusz Patalita został odwołany przez Zarząd Województwa z funkcji przedstawiciela Zarządu w programie ochrony przed powodzią górnej Wisły.
Jak czytamy w uchwale Zarządu Województwa z 26 lutego, Zarząd 'postanawia odwołać Pana Tadeusza Patalitę przedstawiciela Zarządu Województwa Małopolskiego wraz z odebraniem udzielonego pełnomocnictwa do reprezentowania Zarządu Województwa Małopolskiego w pracach Komitetu Sterującego „Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły”.
Na jego miejsce powołano Bogusława Borowskiego.
Zobacz również:
Tadeusz Patalita ma 55 lat, pochodzi z Łapanowa, a od 30 lat mieszka w Rabie Niżnej. Ma średnie wykształcenie, które uzupełniał jak określił w informacjach przedwyborczych „na różnych szkoleniach i kursach”.
Był wójtem gminy Mszana Dolna, wybory o fotel wójta przegrał w 2010 roku z Bolesławem Żabą. Wszedł jednak do parlamentu (objął mandat po Witoldzie Kochanie (PO), który w wyborach samorządowych został burmistrzem Gorlic). W wyborach parlamentarnych w 2011 roku Tadeusz Patalita nie zdobył jednak mandatu i trafił do pracy w województwie.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (42)
Pomimo, że gość jak każdy ma swoje wady, to nawet jego przeciwnicy przyznają, że był dobrym gospodarzem, czego nie da się powiedzieć o obecnym Wójcie Gminy Prawdy i Rozwoju.
http://tv28.pl/2355-mszana-dolna-mieli-dylemat-ale-zaglosowali-za-podwyzka-dla-boleslawa-zaby
Był na tych mistrzostwach świata była też Pani Minister Sportu to może była okazja do spotkania i rozmowy.
Większość wyborców Wójta Gminy Prawdy i Rozwoju bardzo żałuje swojej emocjonalnej decyzji ale drugi raz w 'kozi róg' wpędzić się nie da.
'Zmiana oczekiwana' to hasło z ostatniej kampanii wyborczej jest jak najbardziej na czasie.
Gdy był Wójtem to gdy zamykano drzwi przed nim to wchodził przez okno, oczywiście w sprawach dla gminy.
Wierzę gdy nadarzyła się okazja do rozmowy nawet krótkiej z Panią Minister to znając upór Pana Tadeusza to tego dopiął w przeciwieństwie do obecnego włodarza gminy który nie wykazuje żadnej aktywności w realizacji swoich bajek wyborczych .
I tego pytania nie powinienem zadawać ja, tylko dziennikarz, jeśli ma to być medium, które chce się gdziekolwiek liczyć i jeśli jeszcze ktoś z nim ma rozmawiać.
No bo albo Pan Patalita jest tak dobry i się Go boją, jak ktoś wyżej napisał.
Albo się nie nadaje i zmuszeni byli Go odwołać.
Sądząc po wykształceniu, zapewne nie jest to jakiejś wysokiej klasy specjalista w tej dziedzinie, no ale...
I to jest właśnie rola dziennikarza, kogoś kto za taką osobę chce by go uważano.
Panie Redaktorze może tam w Krakowie maja jakieś nagrania i wystarczyło poszperać:)
Zaiste jakaś wybiórczość Pana dopadła:)
Ja wiem, że kilku Panów piszących tutaj, to dobrzy znajomi Pana Patalita - swoją drogą, jak się Panom udał wspólny wypad do Włoszech?
Materiał bardzo ładnie nakreśla nam, dlaczego Pan Patalita znalazł się w Gminie Niedźwiedź i dlaczego słowa Pana Potaczka: 'Przyjaźń ma być na dobre i na złe, brzydzę się ludźmi, którzy jak są 'wysoko' to się przyjaźnią, a jak się komuś noga powinie, to ich nie znają, to jest wstrętne' ( wg artykułu na limanowa.in ) niezrozumiałe wtedy dla mnie, nabierają teraz sensu.
Również jestem zainteresowana pełnym artykułem z jakiego powodu Pan Patalita został odwołany ze stanowiska.
Pozdrawiam pana wojta gminy prawdy i rozwoju zyczac dobrej pracy na rzecz mieszkancow jeszcze piec lat. A pozniej moze zbudujemy ustawowo cos lepszego dla samorzadow .Pozdrawiam
Pozdrawiam.
Czyżby Pani Dziwisz była tym aniołem?
No tak - elita ziemi limanowskiej pod sztandarem PO w komplecie.
Panie Janek64, ja nie uważam, że kadencja 'tylko' 7 lat, jest czymś dobrym.
Doprowadza to, do stanu w którym każda nowa osoba na stanowisku skazana jest na łaskę i niełaskę, na wiedzę i niewiedzę doradcy/ów którzy w rzeczywistości będą rządzić.
Wszystko co dobre wymaga czasu, oczywiście gdy ktoś się nie sprawdza, wtedy nic nie pomoże, ale ja osobiście nie mam nic przeciwko wieloletnim kadencjom, jeżeli przyświeca im dobro najwyższe - tj. dobro mieszkańców, a nie własne korzyści, czy rodzina, znajomi bądź inne niskie pobudki.
I co Ty Janek64 dobrego narobiłeś ech.
Chodzi Panu o post 24 czy 30, bo nie wiem:)
Jeżeli chodzi o ten wyjazd do Włoszech, to absolutnie nie zazdroszczę ;).
dlaczego ? ponieważ jak ktos zajmuje takie a nie inne stanowisko, w tym wypadku chodzi o fotel wójta, to należy dbac o rozwój gminy i właśnie budowac tego typu obiekty a nie tylko siedziec i rozwiązywac krzyżówki
Siłą rzeczy idziemy do przodu - bardzo doceniam to co powstało, ale też jak napisał Ktoś powyżej normalną rzeczą jest, że trzeba się rozwijać. Powinnością jest powstawanie sal gimnastycznych, boisk, remonty dróg, chodniki, kanalizacja ( np. po wcześniejszej sprzedaży oczyszczalni ścieków w Mszanie ) itp, itd.
Ostatnio był artykuł o tym, że Pan Potaczek zatrudni Pana Patalitę w Gminie, jako doradcę ( z tego co wiem, to już nim został ). Czy naprawdę uważasz, że będzie dobrze, jeżeli tak będzie wyglądała władza?
Jedna praca się kończy - zapraszamy do drugiej.
Bez konkursu i ba - mało tego - wójt Potaczek się jawnie przyznaje, że 'nie zostawia przyjaciół w potrzebie' ( dokładny cytat dałam powyżej ).
Nie jetem 'ujadaczem', który ma prywatny interes, aby kogokolwiek oczerniać, ale osobiście nie podoba mi się to, co się dzieje.
Pozdrawiam.