Zaprojektowali znaczki z bohaterem narodowym

16.05.2022 00:02:00 PAN 0 1214

Siekierczyna. W minioną środę w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w II Powiatowym Konkursie o Tadeuszu Kościuszce.

Aby wziąć udział w tegorocznym konkursie, uczestnicy musieli zaprojektować serię znaczków pocztowych. Zadaniem uczestników było indywidualne opracowanie projektu 3 znaczków pocztowych, upamiętniających postać Tadeusza Kościuszki z uwzględnieniem ważnych wydarzeń historycznych, których był uczestnikiem lub ważnych wydarzeń z jego życia prywatnego.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu nagrody dla laureatów przekazał starosta Mieczysław Uryga oraz wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Komisja w składzie: Justyna Pająk – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie, Agnieszka Pająk – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kaninie, Wojciech Korabik – kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa, po obejrzeniu wszystkich prac i wnikliwej ocenie przyznało następujące miejsca:

  • Kategoria I – klasy 3-4

I miejsce: Wiktoria Marcisz – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
II miejsce: Julita Sobczak – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wilkowisku
III miejsce: Zuzanna Kita – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi, Marcelina Kłap – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie.
Wyróżnienie: Julia Zelek – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce, Kacper Franczak – Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem, Oliwia Klag – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku. 

  • Kategoria II – klasy 5-6

I miejsce: Julia Wiktor – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
II miejsce: Marzena Leśniak – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
III miejsce: Bartosz Czaja – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej, Milena Jamer – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie, Anna Górszczyk – Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie
Wyróżnienie: Magdalena Majerczyk – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wilkowisku, Szymon Smoroński – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce, Julita Plata – Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem, Wiktoria Kowalczyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku

  • Kategoria III – klasy 7-8

I miejsce: Weronika Piórkowska – Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
II miejsce: Weronika Kurzydło – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej
III miejsce: Martyna Florek – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie
Wyróżnienie: Mariola Pławecka – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wilkowisku, Dorota Tokarz – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jastrzębiu, Emilia Hasior – Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem, Weronika Tudaj – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Świdniku

Galeria znaczków zgłoszonych do konkursu.

(Fot.: Starostwo Powiatowe w Limanowej)

udostępnij
Komentarze (0)
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in