Zakończyła się Limanowska Słaza (wyniki)

10.11.2013 19:13:24 PAN 12 10157

Limanowa. Dziś o godz. 15:00 w Limanowskim Domu Kultury oficjalnie zakończono XXXIX Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza 2013. W ciągu trwającej cztery dni imprezy na scenie zaprezentowało się łącznie 580 osób. Ostatnią częścią programu był występ wokalistki Megitza, finalistki popularnego talent show.

Dziś o godz. 14:00 w Limanowskim Domu Kultury odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom tegorocznej, już 39. Limanowskiej Słazy. W ciągu czterech dni festiwalu przed komisją konkursową i limanowską publicznością zaprezentowało się 580 wykonawców: gawędziarzy, instrumentalistów, pieśniarzy oraz członków zespołów tanecznych i śpiewaczych.

Jak co roku, oprócz występujących artystów publiczność zgromadzona w Limanowskim Domu Kultury mogła podziwiać lokalną sztukę ludową, rękodzieła oraz wyroby tradycyjne.

- Niezmiernie cieszy mnie, że tak wiele osób wzięło udział w Limanowskiej Słazie. Chciałem powiedzieć, że uczestnicząc w tym wydarzeniu jestem niezmiernie zaskoczony i zadziwiony, ale również pełen optymizmu z tego powodu, że niesamowicie duża liczba dzieci i młodzieży występowała na tej Słazie - powiedział zastępca burmistrza Limanowej, Wacław Zoń. - To rodzi nadzieję, że Słaza nie umrze, że 40. będzie jeszcze większym i ważniejszym wydarzeniem w życiu miasta i powiatu limanowskiego. No i mam nadzieję, że dotrwamy szczęśliwie do 100-lecia Limanowskiej Słazy - dodał Wacław Zoń tuż przed wypowiedzeniem formuły zamykającej festiwal.

Najlepsi uczestnicy Słazy zostali nagrodzeni: otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne i rzeczowe, które zostały ufundowane przez Urząd Miasta Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Małopolskie Centrum Kultury 'Sokół' oraz Limanowski Dom Kultury.

Wyniki:

ZESPOŁY REGIONALNE

Dorośli

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1050 zł otrzymuje zespół regionalny SPOD KICEK z Mordarki za program „Rekruci”.

Dwa równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne po 850 zł otrzymują:
zespół regionalny PRZYSZOWIANIE z Przyszowej („Wiócha u Morcina”)
i zespół regionalny GORCE z Kamienicy („Po odpuście”).

III miejsce i nagrodę pieniężną 600 zł otrzymuje zespół regionalny ZBYRCOK ze Słopnic („Rozdział owiec na św. Michała”).

Młodzież

I miejsca nie przyznano.

II miejsce i nagrodę pieniężną 600 zł otrzymuje zespół regionalny
MALI MĘCINIANIE z Męciny za program „Kaśka, do chałupy”.

III miejsca nie przyznano.

Dzieci

Pierwsze miejsce i nagrodę pieniężną 600 zł otrzymuje zespół dziecięcy ZASADNIOKI z Zasadnego („Zabawy na polanie pod lasem”).

Dwa równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne po 500 zł ufundowane przez MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu otrzymują: dziecięco-młodzieżowy zespół SZCZYRZYCANIE ze Szczyrzyca („Po odpuście”) i regionalny zespół dziecięcy DOLINA SŁOMKI ze Stronia („Z odpustu”).

III miejsce i nagrodę pieniężną 400 zł otrzymuje regionalny zespół dziecięcy MALI SŁOPNICZANIE ze Słopnic („Na Matkę Boską Zielną”).

GRUPY OBRZĘDOWE

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł otrzymuje KGW Laskowa
z Laskowej za program „Będą prymicyje”.

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł otrzymuje KGW Podłopień
z Podłopienia za „Znachorkę”.

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł otrzymuje KGW Makowica z Makowicy za „W adwentowy wieczór”.

MUZYKI LUDOWE

Dorośli

Nagrodę specjalną im. Jerzego Obrzuta „za wierność wobec tradycji”
w wysokości 500 zł i rzeźbę otrzymuje muzyka LASKOWIOKI z Laskowej.

Dwa równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne po 500 zł zł ufundowane przez MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu otrzymują: muzyka zespołu PRZYSZOWIANIE z Przyszowej i muzyka zespołu SZCZYRZYCANIE
ze Szczyrzyca.

Dwa równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne po 350 zł otrzymują: muzyka zespołu DOLINA SŁOMKI ze Stronia i muzyka zespołu GORCE z Kamienicy.

Trzeciego miejsca nie przyznano.

Wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł otrzymuje muzyka SŁOPNICZANIE ze Słopnic.

Wyróżnienie i statuetkę otrzymuje muzyka SZCZYRZYCANIE ze Szczyrzyca.

Muzyka Marka Dudy nie może być oceniona, ponieważ nie spełnia warunków regulaminu.

Młodzież

I miejsce statuetkę i nagrodę rzeczową otrzymuje muzyka młodzieżowa GORCANIE z Niedźwiedzia.

II i III miejsca nie przyznano.

Dzieci

I miejsca nie przyznano.

II miejsce statuetkę i nagrodę rzeczową otrzymuje muzyka MALI SZCZYRZYCANIE ze Szczyrzyca.

III miejsca nie przyznano.

INSTRUMENTALIŚCI LUDOWI

Dorośli

W grupie gry na skrzypcach trzy równorzędne I miejsca i nagrodę pieniężną po 200 zł otrzymują: Sławomir Kurek z Wilkowiska, Andrzej Krzysztofiak
z Koniny i Iwona Cichoń z Łukowicy.

W grupie gry na heligonkach I miejsce i nagrodę pieniężną 200 zł otrzymuje Tadeusz Wielgus

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł otrzymuje Józef Tokarczyk
z Mordarki.

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł otrzymuje Edward Mąka
z Limanowej.

W grupie gry na pozostałych instrumentach I miejsce i nagrodę pieniężną
w wysokości 200 zł otrzymuje Iwona Gawlak z Mordarki (piszczałka).

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł otrzymuje Barbara Stożek
z Mszany Dolnej (piszczałka).

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł otrzymuje Marian Dudzik
z Kamienicy (okaryna).

Gra na skrzypcach w wykonaniu Marka Dudy nie może być oceniona, ponieważ nie spełnia warunków regulaminu.

Młodzież

I miejsca nie przyznano.

II miejsce i statuetkę otrzymuje Ilona Duda ze Szczawy (skrzypce).

III miejsca nie przyznano.

Dzieci

I miejsce statuetkę i nagrodę rzeczową otrzymuje Karolina Nowak
ze Szczyrzyca (skrzypce)

Dwa równorzędne II miejsca i statuetki otrzymują Izabela Cedzidło z Kamienicy i Zofia Pazdan ze Szczyrzyca (skrzypce).

ŚPIEW SOLOWY

Dorośli

Dwa równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne po 200 zł otrzymują: Ignacy Tokarczyk z Limanowej i Anna Kaciczak z Poręby Wielkiej.

Trzy równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne po 150 zł otrzymują: Magdalena Dudek z Makowicy, Antonina Lubera z Pisarzowej i Maria Franczak ze Starej Wsi.

Cztery równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne po 100 zł otrzymują: Zuzanna Franczyk z Limanowej, Barbara Stożek z Mszany Dolnej, Anna Gajewska z Mszany Dolnej i Maria Nawara z Olszówki.

Wyróżnienie i statuetkę otrzymuje Rozalia Ciuła z Pisarzowej

Młodzież

I miejsce statuetkę i nagrodę rzeczową otrzymuje Marta Bednarz z Koniny.

II i III miejsca nie przyznano.

Dzieci

I miejsce statuetkę i nagrodę rzeczową otrzymuje Gabriela Wąsowicz z Sadku-Kostrzy.

Dwa równorzędne II miejsca i statuetki otrzymują: Małgorzata Ciężak z Mszany Dolnej i Urszula Łabuz z Mszany Dolnej.

Dwa równorzędne III miejsca i statuetki otrzymują: Angelika Trzeciak z Przyszowej i Oliwia Sochacka z Olszówki.

GRUPY ŚPIEWACZE

Dorośli

Pierwsze miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł otrzymują CYRWONE KOROLE z Kamienicy.

Dwa równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne po 150 zł otrzymują SŁOMCANKI z Mszany Dolnej i PORĘBIAŃSKI RÓD z Poręby Wielkiej.

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł otrzymuje grupa śpiewacza KGW z Olszówki.

Młodzież

I miejsce statuetkę i nagrodę rzeczową otrzymują PNIOKI z Sadku-Kostrzy.

Dwa równorzędne II miejsca i statuetki otrzymuje grupa DOLINA SŁOMKI ze Stronia i MALI MĘCINIANIE z Męciny.

III miejsca nie przyznano.

Dzieci

I miejsca nie przyznano.

Dwa równorzędne II miejsca i statuetki otrzymują: dziewczęca grupa śpiewacza Szkoły Podstawowej nr 2 w Przyszowej i OLSZOWIANIE z Olszówki.

GAWĘDZIARZE

Dorośli

Trzy równorzędne I miejsca i nagrodę po 200 zł otrzymują: Maria Franczak
ze Starej Wsi, Jan Lorek z Przyszowej i Krystyna Wilczyńska z Łukowicy.

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł otrzymuje Zofia Michałek
z Dobrej.

Dwa równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 100 zł otrzymują: Stanisław Kurek z Koniny i Stanisław Ptaszek z Pasierbca.

Wyróżnienie i statuetkę otrzymuje Maria Nawara z Olszówki.

Młodzież

I miejsce statuetkę i nagrodę rzeczową otrzymuje Izabela Smajda z Zalesia.

II miejsca nie przyznano.

III miejsce i statuetkę otrzymuje Angelika Hec z Męciny.

Dzieci

Dwa równorzędne I miejsca statuetki i nagrody rzeczowe otrzymują: Karolina Wierzycka z Zalesia i Dominika Sopata z Zalesia.

II miejsce i statuetkę otrzymuje Kacper Biernat z Olszówki.

III miejsca nie przyznano.

MISTRZ I UCZEŃ

Dwa równorzędne I miejsca i nagrody pieniężne po 200 zł otrzymują: Bronisław Kaczor z uczniami z Poręby Wielkiej i Jakub Rusiecki z uczniem
z Niedźwiedzia.

Na Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych „Pogórzańskie Gody” który odbędzie się w Łużnej w kwietniu 2014 r. Komisja kwalifikuje zespół ZBYRCOK ze Słopnic pod warunkiem uwzględnienia wszystkich uwag komisji konsultantów.

Na Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce (czerwiec 2014 r.) Komisja kwalifikuje regionalny zespół dziecięcy ZASADNIOKI z Zasadnego.

Na 48 Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Drużbów
i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej (sierpień 2014 r.) Komisja kwalifikuje instrumentalistę Sławomira Kurka
z Wilkowiska (skrzypce) i gawędziarzy Krystynę Wilczyńską z Łukowicy
i Jana Lorka z Przyszowej.

Na Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich „Posiady Teatralne na Orawie” w Jabłonce Komisja kwalifikuje zespół KGW Laskowa z programem „Będą prymicyje”.

Od bieżącego roku wprowadzona zostaje nagroda Limanowskiego Domu Kultury „Dziecięca osobowość artystyczna” dla dzieci do 13 roku życia.
W tym roku zostaje przyznana przez komisję artystyczną dla Piotra Cupera – prymisty muzyki MALI SZCZYRZYCANIE ze Szczyrzyca.

udostępnij
Komentarze (0)
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in