Z nadzieją patrzą w niebo
Mszana Dolna. Ponowiły się problemy z wodą na ujęciach w Mszanie Dolnej. Woda do wodociągu musi być dodatkowo pompowana.
Woda do wodociągów jest dodatkowo dostarczana ze studni przy ul. Krakowskiej oraz pompami z potoku Szklanówka. Przy ujęciu na Szklanówce co prawda została wcześniej wykopana studnia głębinowa, jednak jej wydajność jest bardzo niska, jak na potrzeby wodociągu miejskiego, który dostarcza wodę do blisko 1000 gospodarstw.
Jest rozwiązanie tej sytuacji, ale wymaga ono czasu.
- Do końca września otrzymamy ekspertyzę geologiczną obszaru na którym zlokalizowane jest ujęcie "Szklanówka" - ma ono dać odpowiedź, czy istnieją realne szanse na stabilizację czynnego tam od kilku dobrych lat osuwiska, czy też z tym terenem trzeba się pożegnać i szukać gdzie indziej obszarów wodonośnych – mówi burmistrz. - Jeśli faktem stanie się ten drugi wariant, kolejnym krokiem będzie nasz wniosek do wojewody małopolskiego o uruchomienie środków na dokumentację i budowę odwiertów nowego ujęcia wody pitnej dla mieszkańców tej części miasta Mszany Dolnej. Droga długa, ale konieczna i ominąć tych procedur nie sposób.
Może Cię zaciekawić
Straż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejWojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Alarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcejAlert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcej
Komentarze (37)
Przecież mówi że patrzy w niebo,a to już coś.
Przecież zakończył rewitalizację miasta i obdarzył Nas pięknym Rynkiem,Parkiem i Placem Targowym.
Oczywiście nie zapomnijmy o dopieszczeniu inwestycyjnym ze strony miasta prywatnych obiektów handlowych oczywiście w ramach rewitalizacji.
Czy Ty też być może patrzysz w niebo z Panem Burmistrzem.
Jeśli tak to powiedz w którym miejscu i o jakim czasie, to może mieszkańcy miasta też się dołączą.
I przypuszczam, że wiele osób patrzy, bo problemy z wodą nie ma tylko Mszana. Już nie mogę się doczekać kiedy wreszcze będą wybory i wtedy Wy, 'Wielcy' i 'Prawi' tego miasta dojdziecie do władzy, oddtańczycie taniec szamana i jak za dotknęciem czarodziejskiej 'laski Mojżesza' z każdego zakamarka wytryśnie źródło tak czyste jak Wasze serca i umysły:):):). Wtedy Mszana będzie mistem wodą i miodem płynąca:).
Pan Burmistrz dopiero 6 lat rządzi w Mszanie Dolnej i trudno od Niego wymagać żeby był Mojżeszem.
Jest taka bajka o Apaczach.
- Apacze ,Apacze i nic nie widzę-
Wyjścia masz dwa:
Albo nie czytaj bajek:)
Albo zmień okulistę:)
A w przyszłym roku podobnie?
Po tygodniu deszczu trzeba by znów na mszę dać, żeby padać przestało. A jeszcze z tego by wyszło, że jakieś kolesiostwo, układziki:). Już chyba wolę te szamańskie tańce, najlepiej ulicami miasta przy świetle księżyca:):):)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=DKQWH5iO32k#t=7s
Sukces gwarantowany.
Więc dajmy spokój Niebu,bo Ono jest nic nie winne.
Pan Burmistrz podobnie jak w poprzednich latach nie popisał się w tym temacie.I żadne tłumaczenie tu nie pomoże.
Problemy z woda były tylko kwestią czasu.
Zauwazam rowniez ze wasza krytyka sie troche ucywilizowala przynajmniej tutaj pod tym artykulem :)
A co do wody : To i jak BOG da to przyjdzie oby nie zaduzo
Jej brak chociaz bardzo uciazliwy powoduje tez ze na przyszlosc my mieszkancy nauczymy sie jej choc troche oszczedzac .Pozdrawiam Mszane Dolna .
@ gracja Goraco Pozdrawiam:)
Tylko proszę konkretnie.
Jak to sie zakonczylo zapytaj pana radnego Lostowki .Pozdrawiam
A tak na poważnie. Problem z wodą był, jest i będzie, ale jakoś wierzyć się mi nie chce, żeby mógł go spowodować jeden człowiek. Chyba zbyt wysoko go cenicie
:-). Znam wiele osób, które borykają się z pustymi studniami i nie tylko w Mszanie ale i w okolicach, co nie znaczy, że za wszystkie klęski tego świata odpowiedzialność burmistrz ponosi. Nie siejcie paniki, bo ponoć 'idzie dysc..., idzie sikawica'. Może i Wasze licka 'usiece' i wszyscy będziemy żyć długo i szczęśliwie:-). Pozdrawiam serdecznie, szczególnie Pana Janeczka:-)
Kto ponosi odpowiedzialność za zorganizowanie właściwego systemu zaopatrzenia mieszkańców w wodę.
Naprawdę przestań już bajki opowiadać tylko konkrety.
Przecież Pan Burmistrz chyba kieruje Urzędem Miasta,przynajmniej na pewno figuruje na liście z największym wynagrodzeniem czyli jest szefem.
Chyba że się mylę?
1. Kto jak kto ale Ty nie mylisz się napewno nigdy:-). 2. Nie odpowiedziałam na pytanie rudego102, ponieważ Ty na nie odpowiedziałeś, więc patrz punkt 1.
3. Niektórzy potrafią czytać ze zrozumieniem i czasem nawet zapamiętują co wcześniej napisali.
4. Co Cię tak te zarobki bolą? Dwa lata szybko miną i ciekawa jestem czy Ty będąc 'szefem' sobie wynagrodzenie obniżysz.
Również pozdrawiam:):):)
Dla mnie to On może zarabiać ile chce,byle wywiązywał się z podstawowych obowiązków jakie na niego w związku z pełnieniem funkcji nakładają przepisy czyt.zabezpieczenie w zbiorowe zaopatrzenie w wodę.
Chyba że ktoś inny za to odpowiada?