Wycięte oczy - 'kampania' trwa
Kampania przed wyborami parlamentarnymi wchodzi w decydującą fazę, niestety część nieczysta kampanii rozgrywa się przy ulicach.
Od kilku tygodni kandydaci na posłów, senatorów, a dokładniej ich pomocnicy, oklejają swoimi twarzami drzewa, przystanki autobusowe, płoty, latarnie, słupy ogłoszeniowe. Cześć z nich do wyborów nie dotrwa, gdyż jest niszczona.
W Słopnicach policja wyjaśnia kto pociął baner posła Bronisława Dutki (PSL), który zawiesił jego komitet wyborczy w centrum miejscowości. Tadeusz Patalita (PO) stracił oczy, a dokładnie wycięto mu je z baneru przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Krakowskiej. Dzisiejszej nocy w Kasince Małej ktoś włożył dość dużo siły w zniszczenie konstrukcji podtrzymującej baner Ewy Filipiak (PiS). Sprawę też wyjaśnia policja.
Na tym jednak przedwyborcza zabawa się nie kończy, gdyż oprócz tego trwa "zabawa" w zrywanie plakatów, na miejsce których pojawiają się nowe, oczywiście innych komitetów wyborczych.
Zobacz również:
Broń, granat i sprzęt do produkcji amfetaminy. Dziesięciu podejrzanych w areszcie
Śmiertelny wypadek motocyklisty
Kto to robi? Nie wiadomo. Sprawców szczególnie tych cięższych znisczeń szuka policja. Prawdopodobieństwo ich złapania jest jednak niskie, gdyż z reguły wszystko to dzieje się pod osłoną nocy.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (46)
sympatyczny młodzian ożywał, schodził z plakatu i bezinteresownie pomagał wszystkim naokoło. Ciekawe czy któryś z tych plakatowych chłopców wiszących na naszych słupach i drzewach ma w sobie taki potencjał ?
myślę że ta cenzura przyda się panu staroście w ..... i poprawi
wiarygodność pańskiego POrtalu a ja za nie prawdziwe informacje na
mój temat porozmawiam z moim mecenasem pozdrawiam Niżnik
Dnia 2-10-2011 o godz. 11:59 Kazimierz Niżnik <nkbud@wp.pl> napisał(a):
> Dnia 2-10-2011 o godz. 11:56 Kazimierz Niżnik <nkbud@wp.pl>
napisał(a):
> > Dnia 2-10-2011 o godz. 11:48 Kazimierz Niżnik <nkbud@wp.pl>
napisał(a):
> > > jeśli odbiorcy mojej poczty będzie mieli chwilkę czasu i chęci
> > > proszę zobaczyć co się dzieje na,, Limanowa in''
> > > artykuły poseł chce przeprosin internautów
> > > p0seł zapomniał przysłowia iż w swoim G....E się
> > > nie grzebie bo się można bardzo zchlapać
> > >
> > > pozdrawiam NIŻNIK!!!
> > >
> > >
> > > Wyślij PW
> > > 2011-10-02 09:19:42
> > > 114 Pozdrawiam chyba szanowną żeńską płeć ,,maja70''
> > > PRAWDA JAK OLIWA ZAWSZE NA WIESZCH WYPŁYWA
> > > nawet SZATAN!!! boi się a chyba najbardziej on
> > > ponieważ jest bogiem zła a jest napisane
> > > ZŁA SIĘ NIE ULĘKNĘ
> > > co jest drogowskazem każdego prawdziwego
> > > i praktykującego Katolika
> > > PIS-mo Święte.a w psalmach z
> > > BIBLI TYSIĄC LECIA czytat-spiewany w kościele
> > > -,,Wykonuję prawo i sprawiedliwość''
> > > księga psalmów 119,115-138
> > > -,,On miłuje prawo i sprawiedliwość''
> > > psalm 33 (32)BÓG WŁADCĄ ŚWIATA
> > > O platformie nigdzie nic nie piszę
> > > jak zresztą zawsze jeśli coś piszę
> > > mam na to nie zbite dowody bo inaczej
> > > Poseł Patalita dawno by mnie ZACIUPOWAŁ
> > > wiedząc że mam dowody na niego czyli
> > > jego przekręty nawet widzicie prokuratura
> > > nie pomoże przecierz tam też są chyba katolicy
> > > i boją się KARY BOŻEJ
> > > To właśnie Poseł ma największy problem z tym iż BÓG
> > > nie jest PRZEKUPNY. na razie tyle
> > > wszyskim życzę miłej niedzieli a zwłaszcza Panu
> > > posłowi przecierz do następnej niedzieli ma
> > > jeszcze imunitet i blokadę ręki sprawiedliwości,
> > > więc Panie pośle do poniedziałku po wyborach
> > > Bóg każe nam przebaczać ja panu przebaczam
> > > myślę że prokuraturę obowiązują paragrafy
> > > kturymi zresztą straszysz wszyskich do okoła
> > > czy mądry zagłosuje na kogoś kogo miał by się pużniej bać chyba
jedynie
> > > IDIOTA szachmat
> > > szachmat
> > > Wyślij PW
> > > 2011-10-02 11:31:14 usuń komentarz
> > > Dodaj komentarz
Przypuszczam że nawet w 2 w/w miejscach nie posiada pana formacja zgody na takie wieszanie.... co mylę się może?
Żeby się później nie okazało że... Uczył Marcin Marcina...
Swoją drogą tak już humorystycznie ..czy pewien Pan poseł który tu na forum zasłynął z walki z internautami nie za bardzo wziął sobie do serca upodabnianie się do Temidy ..wszak ona podobno jest ślepa...
Co to polityka z ludźmi robi ?..he he
'Rozumiemy walkę polityczną, rozumiemy różnicę zdań, rozumiemy ten nastrój frustracji przeciwników politycznych, którzy nie mogą nadążyć za naszą kampanią, bo rozpoczęli ją później, no ale jednak niszczenie materiałów, to jest, można powiedzieć, przestępstwo nie tylko wobec prawa, ale też ciężkie przestępstwo przeciwko demokracji' - mówił Suski.
Też tak uważam to jest ciężkie przestępstwo przeciwko demokracji.
'Chuligaństwem politycznym i zorganizowaną akcją nazwał poseł Marek Suski kradzież 8 banerów i kilkudziesięciu tablic z plakatami wyborczymi PiS, do której doszło w Radomiu. Poseł zaapelował do konkurentów politycznych, by w kampanii wyborczej 'grali fair'.
I niech to działa we wszystkie strony.
Jak dodał, oprócz banerów skradziono także kilkadziesiąt powieszonych na słupach tablic z plakatami wyborczymi.
'Pojawiły się w tym samym miejscu płyty innego z kandydatów z konkurencyjnego komitetu' - powiedział Suski.
No właśnie. Proszę się wsłuchać w głos Pana Suskiego.W końcu bądź co bądź reprezentuje jeden z komitetów wyborczych.
nie przesadzasz... za chwilę napiszesz mi że nad morzem Leszkowi M. czerwony ryj na banerze domalowali...he, he co w jego przypadku z jego przeszłością nie powinno być obelgą..
Zwisa mi i powiewa to co się gdzie indziej dzieje... piszemy tu i teraz....
http://kandydacidosejmu.pl/jolanta-stoklosa
A kary moim zdaniem za takie wybryki są stosunkowo wysokie.
Dlatego poprosiłem bardzo spokojnie o naprawienia szkody a nie poleciałem z wystawionym językiem na policję. Nadmieniłem również, że dotyczyło to paru ugrupowań które widocznie sprawnemu „cowboyowi” nie pasują i nie wmówisz mi, że ten sprawny 'cowboy' sprzątał bo musiałby posprzątać wszystko On, jednak swoje sprzątanie zakończył na pozostawieniu plakatów i banerów jednej opcji. Innym to nie przeszkadza lecz mnie osobiście przeszkadza. Jak chłopak nie zdawał sobie z tego sprawy to teraz już wie.
A co do Pani Joli Stokłosy-życzę Jej Szczerze aby pokazała PSL jaki błąd popełnił, obawiam się jednak, że będzie ciężko wejść tym razem do Sejmu.
Oni są mądrzy jedynie w opozycji. Większościowego rządu i tak nie stworzą a do koalicji i tak będą potrzebować PSL-u, bo chyba nie SLD albo Palikota. Tak więc z perspektywy interesów limanowszczyzny rozsądne jest głosowanie na PSL (ale nie Dutke) bo i tak będą wśród rządzących. Dlatego kandydatura Stokłosy wydaje się uzasadniona.
Właśnie przeczytałem program Pani Stokłosy i jest to jedyna osoba z pośród kandydatów która też ten problem dostrzega. Nie premiujmy ludzi którzy z nas kpią, zmieńmy ich i pokażmy, że na tym etapie to my decydujemy.
Mój głos na Stokłosę.
- Idźże zobacz na pole co te psy tak szczekają?!
..............
- Eee, nic takiego, tylko chłopów wieszają na słupie.
zostaniesz oskarżony o podżeganie do mordu..he he
Może Pan TOP przemyśli tę propozycję?
Patalita niech sie nie martwi: 'Czyste serce przywraca wzrok, oczyszcza oczy'.
Wiesz czemu tak jest? To jest nasza wina. Zauważ na kogo będziemy głosować w tych wyborach, właśnie na tych samych. Pytam się ilu ludzi, którzy tak krzyczą o zmianach zagłosuje np. na partię Korwin - Mikke, a ile na pis i po...To jest właśnie odpowiedź czemu ciągle Ci sami ludzie rządzą...pozdrawiam...