WSA: miasto nie musi remontować zrujnowanego budynku na Wąskiej
Limanowa. W Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wydał orzeczenie w sprawie decyzji powiatowego oraz wojewódzkiego nadzoru budowlanego, dotyczących zrujnowanego budynku przy ul. Wąskiej w Limanowej.
Może Cię zaciekawić
Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejPonad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
W czwartek (11 czerwca) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, po rozpoznaniu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, utrzymał w mocy wyrok Sądu R...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej
Komentarze (19)
Teraz czekamy aż wojewoda ...................
Mieszkańcy ul.Grunwaldzkiej i okolic powinni być czujni, aby do tego nie dopuścić, przecież tam mogli by zakwaterować również rodziny romskie z ulicy Fabrycznej.
Może Pan to jakoś załatwić?
Mogę się pomalować na dowolny kolor jeżeli to pomoże.
Pytanie co zrobi Rzad?
Nadzieja umiera bowiem ostatnia, a My Polacy tego dopilnujemy.
Osobiście, życzyłabym sobie, aby pieniądze podatników szły na program wsparcia dla Polaków tułajacych się po świecie za chlebem, lepszym życiem. Nalezało w PIERWSZEJ kolejności stworzyć program wsparcia biznesowego dla rodaków za granicą , aby zachęcić Polaków do powrotu do ojczyzny.
Jak kto jest, że ciągle od bardzo wielu lat rządy polskie znajdują pieniądze na bzdurne programy tzw. 'integracji', przy braku woli tychże do integracji?
To jakaś paranoja. Pomagać można tylko i wyłącznie gdy zadba się w pierwszej kolejności o RODAKÓW. !!!
Co teraz zamierzają zrobić samorzadowcy , wszyscy od lewa do prawej strony , w swoich poglądach?
Czy ktoś odwazż się , wystapić z propozycją do rządu o zaniechanie tego procesu, tego programu integracji?
Tutaj wygrano sprawe, gratulacje. To jednak nie zmienia istoty sprawy. Mniejszości od wielu lat, wielu rzadów,, począwszy od PRL-u są traktowane preferencyjnie w stosunku do Polaków. To sa niezaprzeczalne fakty.
Osobiście wyraziłam swojje niezadowolenie, rozczarowanie dotyczace ważnych spraw dla Polaków .
Rozmawialam, pisałam w czasach poprzednich i obecnych rzadów.
Ileż można pisać, mówić? Samorzadowcy mają większą siłę przebicia, dotyczy to równiez posłow naszego powiatu
Teraz czas na Was Panowie, Panie. Powodzenia życzę.
Osobiście nigdy o niczym takim nie słyszalam.
Jeśli sa to regulacje europejskie, to dlaczego Romowie np. w UK dalej mieszkaja w swoich karawanach i przepędzają ich z miejsca na miejsce? .
Z tego co wiem , ludzie z Europy środkowo-wschodniej , np. w UK sami sobie wynajmują pokój, mieszkanie, dom, , bądź po uzyskaniu wierygodnosci kredytowej je kupują., mają j jednak ograniczenia czasowe.
Polacy za granicą i w Polsce pracują bardzo ciężko na wlasne i rodziny utrzymanie. Wielu z Polaków , aby spłacac kredyt mieszkaniowy, bądź wybudować własny dom , często wyjezdza za granicę gdzie pracują na kilku etatach, Nikt tam się ich nie pyta czy mają gdzie mieszkać i czy im starcza na czysz, ratę kredytu.
Nie ma to i tamto, skoro Polacy potrafia, to ja się pytam, dlaczego inni tego nie potrafią. Zdrowi , rumiani Romowie, pokażcie swoje możliwości, najważniejsze, żeby zacząć, a potem już z górki Wam będzie.
Jedna zasada ubeckiej agentury mówi:
1. Jak nie możesz zniszczyć przeciwnika argumentami, zniszcz jego wiarygodność.
2. Gdy to zawodzi, następna agenturalna zasada mówi:
Niszcz dobre imię tej osoby i jej/ jego rodziny.
3. Gdy to zawodzi , następna zasada mówi : użyj wszystkich możliwych środków, aby zniszczyć ją. ich materaialnie, psychicznie, emocjonalnie.
Jednym słowem, bądź namolny, wredny, uporczywy w NĘKANIU.
4. W taki oto sposób niszczono ludzi. Niektórym pomogli popełnić 'samobójstwo', bądź swoimi bandyckimi metodami doprowadzali ludzi na skraj rozpaczy , samobójstwa.
Oto w wielkim skróciw wiedza jaką posiadam z książek na temat takich bandytów., metod działania ludzi, którzy te techniki stosowali.
Z książek dziennikarzy śledczych opartych na faktach i dowodach ze służb specjalnych. Tych prawych ludzi ze służb, czasami prawych prokuratorów, bo takich też mamy. możecie się o tym dowiedzieć.
Oto jest pytanie. ;-)))
P.s,' Marek' zapomnij o 'karabinack', Robisz z siebie tutaj publiczne pośmiewisko. Czt to jest twój akt rozpaczy? czy chamstwa?
Nękałeś mnie tutaj z @wartownikeim, stąd ta aluzja o nękaniu.
Stosowaliście w stosunku do mnie te wszystkie książkowe metody, które tobie przytoczyłam, a teraz mojego 'przyjaciela' tutaj udajesz?
Dziwi mnie twoje zaangażowanie tutaj, bo powinieneś być bezstronny, wiesz o czym piszę?