Wciąż trwają poszukiwania przedsiębiorcy
Policja w dalszym ciągu prowadzi poszukiwania zaginionego w środę przedsiębiorcy z Raby Niżnej Kazimierza Niżnika.
Przypomnijmy, że wczoraj w KP Mszana Dolna rodzina zgłosiła zaginięcie 45-letniego przedsiębiorcy z Raby Niżńej - Kazimierza Niżnika. O zaginięciu pisaliśmy w informacji 'Zaginął przedsiębiorca Kazimierz Niżnik'.
- Sprawdziliśmy miejsca gdzie w środę był widziany, czyli m.in. budowy i ich okolice na terenie gminy Mszana Dolna - mówi Marek Szczepański, komendant KP Mszana Dolna. - Przeprowadziliśmy również rozmowy z bliższą i dalszą jego rodziną, a także jego przyjaciółmi. Niestety żadna z tych osób nie napraowadziła nas na ślad zaginionego.
Nie odnaleziono dotychczas także jego samochodu - audi a6.
Zobacz również:Jak się okazuje mężczyzna ostatnio był widziany w środę na terenie działania KPP Myślenice. Telefony komórkowe Kazimierza Niżnika są wyłączone.
Poszukiwania w dalszym ciągu trwają.
- Ponownie apelujemy o pomoc wszystkie osoby które mają informację na temat losów zaginionego o kontakt pod nr tel. 18-33-10-020 lub z najbliższą jednostką policji – 997 - mówi komendant. - Każda informacja która może komuś nawet wydawać się mało istotna nam może pomóc w poszukiwaniach.
Rysopis zaginionego: 45 lat, 178 cm wzrostu, 98 kg wagi, krępa budowa ciała, oczy niebieskie, twarz okrągła.
Mężczyzna od kilku lat zawiadamiał organy ścigania, a także polityków o nieprawidłowościach do których miało dochodzić podczas inwestycji na terenie gminy Mszana Dolna.
Może Cię zaciekawić
Kuratorium po kontroli w ZSTiO: wniosek do rzecznika dyscyplinarnego
Znamy wyniki działań podjętych przez nadzór pedagogiczny w sprawie kontrowersyjnego incydentu w Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Ogólno...
Czytaj więcejZmiany na oddziale. Szpital zwalnia piętro pod nowe usługi
Oddział ginekologiczno-położniczy oraz oddział noworodkowy zostały połączone i funkcjonują obecnie na jednym poziomie. Wszystkie te pododdzia...
Czytaj więcejOdeszli w ostatnich dniach…
26 czerwca 2026 r. śp. Edward Stokłosa, 78 lat (Dobra) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w...
Czytaj więcejMarsz terytorialsów w Beskidzie Wyspowym
W ramach zgrupowania zintegrowanego żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli trasę w rejonie Beskidu Wyspowego, realizując...
Czytaj więcejSport
Metal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejZ Legią Warszawa a obozie przygotowawczym
Dla 20-letniego zawodnika to kolejny ważny etap w jego rozwoju. Pomocnik pochodzący z Tymbarku od dawna znajduje się w kadrze pierwszego zespoł...
Czytaj więcejNiedźwiedź w drodze do okręgówki
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zaskalu gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak jednobramkowa strata pozostawia drużynie z Niedźwiedzia realne sza...
Czytaj więcejLadies Mexicano w Padel Arena !!!
Choć na co dzień korty Padel Areny w Limanowej wypełniają zarówno panowie, jak i panie, tym razem należały wyłącznie do kobiet. W klubie o...
Czytaj więcejPozostałe
Nikola laureatką ogólnopolskiego konkursu - wystąpiła w Belwederze
W piątek (19 czerwca) w Pałacu Belwederskim w Warszawie odbyła się gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Prowadź nas św. Janie Pawle II”...
Czytaj więcejGdzie nie będzie prądu? Planowane wyłączenia w powiecie limanowskim (LISTA)
30 CZERWCA 2026 R. 07:00 - 09:00 w części miejscowości Kasinka Mała, osiedla: Do Michalaka, Do Kowala, Do Babiarza, Do Muchy,...
Czytaj więcejGwara lachowska w spektaklu młodzieży
W poprzednią sobotę (20 czerwca) w Bibliotece w Pisarzowej odbył się spektakl słowno-muzyczny „Czerwone Korale”, zorganizowany w ramach ...
Czytaj więcejOgromny pożar hali został opanowany (WIDEO)
Dzisiaj (27 czerwca) po godzinie 16:00 na ul. Orkana w Mszanie Dolnej wybuchł pożar budynku - hali magazynowo-produkcyjnej, w której działalność...
Czytaj więcej
Komentarze (34)
W interesie Gminy Prawdy i Rozwoju jest aby 'jażem' się odnalazł a gwarancją tego będzie zaangażowanie najlepszych urzędników do tego przedsięwzięcia. Nie dawno utworzone stanowisko ' do spraw kontaktu z mieszkańcami' obsadzone zostało przez niebywałego fachowca z tej dziedziny. Czas najwyższy wykorzystać fachowość, stawka jest przecież bardzo wielka.
@naturex, co do zabawy najbliższych na weselu to może oni nie są tak bardzo zmartwieni i zdziwieni zniknięciem a może zaszyciem się tego przedsiębiorcy.
Szanowna Redakcjo, czemu tak znaczna ilość komentarzy w koszu?
Tyle złego sie dzieje a nawiecej w krajach arabskich.
Ale co by Oni u Nas szukali?
Jemu jako doswiadczonemu harcerzowi nie obce sa zabawy w chowanego i w podchody.
Rudy juz nie przesadzaj z tymi grupami bo naprawde Oni nie maja co tu naprawde szukać.
Natomiast w tam tym roku byłem tam u Nich na 7 dniowych wczasach,niezapomniane wrazenia.
A co Nasi rodacy tam wyrabiaja to sie w głowie nie mieści a u Nas grają świetych.
A tak na marginesie Panie przewodniczacy moze by Pan jakos przegonil te deszczowe chmury i deszcz zebysmy mogli przy pieknej pogodzie sie spotkac obok szkoly i sietowac szkolone swieto Lostowian i gosci zaproszonych. Pozdrawiam
Sam przyznasz ze Zaginiony bral aktywny udzial w promowaniu Wojta Gminy Prawdy i Rozwoju i nalezy szukac wszelkich sposobow na jego odnalezienie.
A nie ma to jak harcerze i to z takim doswiadczeniem.
Czuwaj.
Słyszałem również (być może to plotki), że w tymże urzędzie ma powstać referat do spraw mniejszości religijnych.
Mam nadzieję, że takie egzotyczne związki katolików z innowiercami z krajów arabskich nie sprowadzą do nas terrorystów. Widać sprawdza się stare powiedzenie 'miłość jest ślepa'.
Musialo sie cos w koncu zlego wydarzyc,
pojawial sie tu i tam, a teraz zniknal.
W trakcie wypisywania zaswiadczenia przez pracownika (mloda kobieta - pierwszy raz ja widzial na oczy)uslyszal slowa ktore go o maly wlos nie powalily.
- Pan tu poczeka a ja pojde po podpis do Taty-udala sie do Wojta.
Moj znajomy zna corke Wojta Gminy Prawdy i Rozwoju ale mowi ze to nie ona a przysiegal sie ze byl trzezwy.
Czyzby Pan Wojt mial kolejna corke o ktorej nikt nie wiedzial.
Co to sie dzieje w tej Gminie Prawdy i Rozwoju ?
Ech dyrygent.
Podejrzewam, że w Urzędzie Gminy Prawdy i Rozwoju panuje już taka rajska atmosfera, że urzędnicy zwracają się do swojego przełożonego 'Tato'. Nie widzę w tym nic niezwykłego a na pewno nie jest to nie na miejscu.
Ci bardziej bliscy Panu Wójtowi Gminy Prawdy i Rozwoju powinni mówić mu nawet 'Tatusiu'.
Jeżeli poznasz odpowiedź na to pytanie to dużo niewiadomych stanie się dla Ciebie wiadomymi.
Chyba On ślubu nie brał i nie jest tym innowiercą opisywanym przez wyborce77 ?.
Wójtem nie jest więc tato do niego nie mówią.
Z tego co pamiętam to Ten Pan powinien być zadowolony bo Wójta ma takiego jakiego chciał.
Więc co ma Gmina do poszukiwań ?.
Powinien zapewnić im bezpieczeństwo oraz równy dostęp do dobrodziejstw gminnych a w razie niebezpieczeństwa, zagrożenia życia lub zdrowia, użyć wszelkich dostępnych sposobów do ich ratowania.
Co do ślubów z innowiercami to słyszałem, że Pani Filipiak wzięła ślub z Arabem ale nie wiem czy to prawda czy plotka. Swoją drogą myślę, że to plotka, bo kto jak kto, ale przedstawiciel PIS na naszym terenie na to by sobie chyba nie pozwolił. A z resztą Arab (obojętnie z jakiego kraju) nie koniecznie musi być innowiercą lub od razu terrorystą.
Pani Filipiak ma rozum i wolną wolę nie zostawiła rodziny dla kogoś innego jeżeli to jest prawda to należy Jej życzyć wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia a nie pisać o tym pod artykułem o poszukiwaniach zaginionej osoby.
A Urząd owszem ma dbać o bezpieczeństwo swoich mieszkańców ale jak to sobie wyobrażasz czy Wójt ma wynająć dedektywa za publiczne pieniądze?.
Idzcie juz lepiej spac.
Zgadzam sie z w calosci z komentarzem nr 13.
Dobranoc.
Funkcjonowanie urzedu przypomina sielska, rodzinno-weselna impreze poruszajaca sie w chocholim tancu.
Możesz połączyć i zrobić dwa w jednym od razu Gmina i Miasto Mszana Dolna nie warto się powtarzać, więc będzie to bardzo poczytny temat na forum.
Mam do Pana pytanie.
Zakladajac ze Pani Filipiak wyszla za maz za obywatela kraju arabskiego (w co watpie ze wzgledu na jej przynaleznosc partyjna-PIS)i z tej przyczyny ze obecnie pracuje w Punkcie d/s kontaktow z mieszkancami i ma pelny dostep do danych osobowych nie powinno dokonac sie weryfikacji tej osoby do pelnienia tych obowiazkow.
http://limanowa.in/forum/wydarzenia,6599.html
PS. Do użytkownika 'Naturex': Być na weselu w celu uczczenia czyjegoś święta, nie jest jednoznaczne z bawieniem się w najlepsze i czerpaniem z tej uroczystości przyjemności.