W piątek spotkanie w sprawie ekranów
Limanowa. W piątek o godzinie 15:30 rozpocznie się spotkanie z mieszkańcami osiedla przy ul. Piłsudskiego w sprawie budowy ekranów.
- Wiceprzewodniczący Rady Miasta Limanowa Pan Jan Winiewski przekazał wiadomość, że spotkanie Zarządu Spółdzielni im. W. Orkana z mieszkańcami osiedla przy ul. Piłsudskiego w Limanowej odbędzie się w piątek o godz. 15.30, w Szkole Podstawowej nr 2, przy ul. Piłsudskiego w Limanowej (naprzeciwko bloków). Na spotkaniu będą także: burmistrz, przedstawiciele rady miasta, starostwa i GDDKiA Oddział w Krakowie - informuje dziś Iwona Mikrut, rzecznik GDDKiA Oddział w Krakowie.
O wywołujących kontrowersje ekranach pisze w artykule "Ekrany niezgody" dzisiejszy "Dziennik Polski". - 29 listopada odbyło się spotkania u burmistrza Limanowej Władysława Biedy. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta, Rady Miasta, Starostwa i GDDKiA. Nie zostało wypracowane ostateczne rozwiązanie. Pan Jan Winiewski, radny, przekazał zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej w Limanowej im. W. Orkana informacje od zebranych u Pana burmistrza o konieczności zorganizowania spotkania z mieszkańcami spółdzielni w sprawie ekranów i możliwych sposobów rozwiązania zaistniałych problemów."
Dyrektor Jacek Gryga przed wejściem do burmistrza pytany przez dziennikarzy o wzbudzającą emocje budowę muru oddzielającego osiedle od ulicy stwierdził, że wykonuje zadanie zgodnie z przepisami ustawy i nakazem wojewody.
- Przepisy chronią ludzi przed hałasem i my wykonujemy inwestycję, która ma takie zadanie - powiedział Dziennikowi Polskiemu dyrektor Gryga. - Część mieszkańców nie chce ekranów, ale część chce. Z początkiem roku ta inwestycja została wpisana do naszego planu zadaniowo-finansowego i teraz ją realizujemy.
Jacek Gryga pytany, co będzie jeśli mieszkańcy osiedla w Sowlinach dalej będą protestować stwierdził, że zwróci się do organów porządkowych, by te umożliwiły firmie wykonawczej roboty.
Wczoraj lokatorzy bloków z osiedla przy ul. Piłsudskiego szykowali się na kolejny protest i zablokowanie prac przy ekranie, ale wykonawca się nie pojawił.
Zaskoczony w poniedziałek przyjazdem firmy budowlanej był wiceprezes spółdzielni Mieczysław Leśnik.
- Sytuacja od 2003 roku, kiedy to połowa lokatorów chciała ekrany, bardzo się zmieniła - tłumaczył Mieczysław Leśnik. - W blokach wymieniono stolarkę, zostały docieplone, a więc ludzie zostali odizolowani w dużym stopniu od hałasu. Na ten temat mieliśmy z GDDKiA spotkanie w czerwcu z sugestią, by poprzestać na zrobieniu pasa zieleni. Jestem sam oburzony tym co się dzieje, takim nagłym przyspieszeniem ze strony inwestora. Stoję po stronie mieszkańców, bo nie wyobrażam sobie budowy takiej ściany płaczu w Limanowej.
Wczoraj prezes spółdzielni Zdzisław Wójtowicz przesłał Dziennikowi Polskiemu protokół z czerwcowego zebrania, na którym sugerowano odłożenie stawiania jakichkolwiek izolacji dźwiękowych do 2013 roku. Mówiono o możliwości zastąpienia ekranów pasami zieleni.
- Chcą nam postawić po oknami mur - mówił wczoraj prezes Wójtowicz - A przecież po drugiej stronie ulicy jest szpital, szkoła i domki jednorodzinne. Czy wobec tego tam też właściciel drogi chce budować takie ogrodzenie?
Poruszony sytuacją jest radny wojewódzki z Limanowej, Grzegorz Biedroń.
- Odnoszę wrażenie, że GDDKiA uparła się, by budować to co jest jej wygodne - mówił nam wczoraj radny Biedroń. - O małej obwodnicy Limanowej, która miała być alternatywą dla ograniczenia hałasu w Sowlinach, nic się nie mówi.
(Źródło: Dziennik Polski/Wojciech Chmura)
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (21)
Widać jaki jest zorientowany radny wojewódzki - mała obwodnica miała biegnąć właśnie ulica Piłsudskiego,
Tylko pozazdrościć wiedzy !!!!
Jeszcze na początku poruszanej kwestii ekranów akustycznych pisałem o zastosowaniu pasów zieleni - np świerków lub innych iglaków, zamiast tych wysokich na cca 4 metry ekranów trocinowo-betonowych. A jak one wyglądają proponuję zapoznanie się z opracowaniem p.Przemka Czaja na stronie końcu komentarza . Gdyby były trudności z wejściem na podaną stronę to proponuję szukać via Google, podając autora i słowo - \'ekrany akustyczne\'
>www.techbud.com.pl/ekranyakustyczne-halas-akustyka.htm
Może lepiej będzie wejść na stronę http://www.techbud.com.pl/ekrany.htm i tu zapoznać się jak wygląda sprawa ekranów.
Moim zdaniem wybrano wariant najdroższy, obecnie nic się nigdzie nie pisze o możliwości wyciszenia hałasu przez nasadzenia drzew iglastych, niskich. które w znacznym stopniu wyciszają hałas.
Uważam kwotę cca 2 miliony złotych za cca 400 mb ekranów za wysoce kosztowną.
2.'Zarząd spółdzielni w Limanowej nie chciał się jednak na to zgodzić, bo w piśmie z 4 kwietnia 2011 r. skierowanym do GDDKiA napisał: „Upłynął kolejny termin wykonania ekranów akustycznych a proponowany przez was nowy termin wykonania ekranów jest nie do przyjęcia. Zarząd spółdzielni nie wyraża zgody na kolejne przesunięcie terminu realizacji budowy ekranów akustycznych wzdłuż ulicy Piłsudskiego i Ceglarskiej natomiast prosi o wykonanie ich w możliwie jak najszybszym terminie”.-Czy ktoś sobie z nas robi jaja?.
Starzik - można, można - każdy tutaj chętnie ci przypomni co było 'rok, dwa, pięć lat temu' :p