Piątek, 27 stycznia
Ilona, Przybysław, Aniela, Jerzy, Julian, Przemysław

Uroczyste podsumowanie konkursu „Młodzi Patrioci”

15.11.2022 18:15:00 PAN 0 2581

Limanowa. Dzisiaj (15 listopada) w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Młodzi Patrioci”, które połączono z wystawą prac konkursowych.

Na konkurs plastyczny, w którym brali uczniowie placówek oświatowych z terenu miasta Limanowa, wpłynęło łącznie 118 prac konkursowych w trzech kategoriach wiekowych. Celem konkursu – jak nadmieniła dyrektor muzeum Magdalena Urbaniec – było zainteresowanie dzieci młodzieży historią i patriotyzmem, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej oraz prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej.

Przed tygodniem spośród autorów wszystkich prac konkursowych zwycięzców wyłoniła komisja w składzie: Magdalena Urbaniec, Kinga Górlińska – Leśniak, Jan Kurek i Leszek Mordarski. Dziś (15 listopada) w siedzibie Muzeum Regionalnego w Dworze Marsów nastąpiło wręczenie nagród oraz wyróżnień ufundowanych przez Urząd Miasta Limanowa.

Laureaci konkursu:

Kategoria wiekowa 0-III:
I miejsce – Emilia Dudek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
II miejsce – Alicja Tabor – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej
III miejsce – Natalia Michalik – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej; Mateusz Ryś – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej.

Wyróżnienia:
Wiktor Szumilas – Miejskie Przedszkole nr 1 w Limanowej
Milena Trzupek – Miejskie Przedszkole nr 2 w Limanowej
Emilia Czaplak – Miejskie Przedszkole nr 2 w Limanowej
Kornelia Uryga – Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
Wojciech Golonka – Miejskie Przedszkole nr 2 w Limanowej
Karolina Sukiennik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Oliwia Ryś – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
Anna Włodarczyk – Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Limanowej
Aleksandra Frączek – Niepubliczne Przedszkole im. Biskupa Piotra Bednarczyka w Limanowej
Maja Topa – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
Anna Marcisz – Miejskie Przedszkole nr 1 w Limanowej
Kacper Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Amelia Kałużny – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Mikołaj Pytko – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Anna Mucha – Miejskie Przedszkole nr 2 w Limanowej
Natasza Czochara – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej
Martyna Gancarczyk – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej
Marcin Bubula – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 w Limanowej
Jakub Marek – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej
Tobiasz Ryś – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej
Jan Banach – Miejskie Przedszkole nr 1 w Limanowej
Oliwia Szewczyk – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
Wiktoria Czachurska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Oliwier Marek – Miejskie Przedszkole nr 2 w Limanowej
Klara Twaróg – Miejskie Przedszkole nr 1 w Limanowej
Wiktoria Koźlik – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej
Antonina Wideł – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
Alicja Gaik – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej
Tomasz Skrzekut – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Limanowej
Izabela Trzeciak – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Limanowej
Nikola Łasocha – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
Mateusz Golonka – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
Lea Ewert – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
Franciszek Dunikowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
Dominik Firlej – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej

Kategoria wiekowa IV-VI:
I miejsce – Laura Sukiennik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
II miejsce –  Izabela Gancarczyk – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej
III miejsce – Bartosz Twaróg – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej

Wyróżnienia:
Zofia Trzópek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Julia Abram – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Szczepan Wójtowicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej
Magdalena Skrzekut – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Marta Skrzekut – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Dominik Czamara – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej
Krystian Macko – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Milena Poręba – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej
Mikołaj Olszewski – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej
Bartosz Antkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Karolina Sowa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Anna Filipek – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej

Kategoria wiekowa VII-VIII:
I miejsce – Amelia Styblińska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
II miejsce –  Zuzanna Krzywdzińska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
III miejsce – Samuel Wnękowicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej

Wyróżnienia:
Michał Stokłosa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Aleksandra Szubryt – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Anna Kurek – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej

Prace wykonane na konkurs podziwiać można w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej do końca listopada br.

(Fot.: UM Limanowa)

udostępnij
Komentarze (0)
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in