Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Unia Oświęcim pokonała Cracovię i awansowała do półfinału (zdjęcia)

Opublikowano 15.03.2024 08:14:00 Zaktualizowano 15.03.2024 08:37:22 top
0 542

Siódmy mecz ćwierćfinałowy: Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia Kraków 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

W obecności pełnego grona kibiców, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę na hali lodowiskowej, drużyna Re-Plast Unii Oświęcim odniosła minimalne, lecz decydujące zwycięstwo nad Comarch Cracovią Kraków, kończąc mecz wynikiem 1:0. Pojedynek ten, rozegrany w intensywnej, ale bezbramkowej rywalizacji przez pierwsze dwie tercje, rozstrzygnął się dopiero w ostatniej części gry.

Decydujący moment nastąpił w 55. minucie, kiedy to Daniel Olsson Trkulja przełamał impas, zdobywając jedyną bramkę meczu. Ten moment okazał się kluczowy dla losów całego spotkania, a jednocześnie całe spotkanie było spektaklem równie wyrównanym, co emocjonującym. Obie drużyny prezentowały wysoki poziom sportowej rywalizacji, co podkreśla niewielka liczba nałożonych kar: dwie minuty dla Unii i cztery dla Cracovii.

Zwycięstwo zakończyło rywalizację play-off z Cracovią wynikiem 4-3 na korzyść Unii i przyniosło jej awans do półfinału. Teraz przed zespołem z Oświęcimia kolejne wyzwanie – starcie z GKS Tychy w ramach półfinałowej batalii o mistrzostwo. W drugiej parze półfinałowej zmierzą się GKS Katowice oraz JKH GKS Jastrzębie, co zapowiada dalsze emocje i zacięte pojedynki na najwyższym poziomie.

Mecz, był nie tylko demonstracją umiejętności sportowych, ale również świętem hokeja, które zgromadziło 3000 osób.

Czy Unia Oświęcim ma szansę zdobyć mistrzostwo w tym sezonie?