Ulica jak nowe autostrady
Fotointerwencja. Mija kilkanaście miesięcy od remontu ulicy Spadochroniarzy w Mszanie Dolnej, która już przypomina nowe... autostrady. Droga będzie naprawiana.
Ulica Spadochroniarzy w Mszanie Dolnej była remontowana w ramach usuwania skutków powodzi pod koniec 2010 roku. Zakres robót obejmował recykling istniejącej konstrukcji z nawierzchnią bitumiczną ze wzmocnieniem cementowym, ułożenie górnej podbudowy tłuczniem - 10 cm oraz położenie warstwy asfaltu o grubości 6 cm.
Droga początkowo nie przypominała autostrady, ale obecnie już tak. Niestety bynajmniej nie chodzi o jej szerokość, nośność, lecz o jej nawierzchnię, która pęka jak ostatnio autostrady np. A2 .
Pęknięcia na istniejącej kilkanaście miesięcy drodze ujawniły się co kilkadziesiąt metrów o to na całej jej szerokości.
- Jeszcze w lutym otrzymaliśmy informację o tych pęknięciach, tego samego dnia została przeprowadzona kontrola, która potwierdziły zgłoszenie - mówi Tadeusz Filipiak, burmistrz miasta Mszana Dolna. - Poinformowałem o tym wykonawcę. Otrzymałem zapewnienie, że zostanie wysłana ekipa, która zbada sprawę. Inżynierowie sprawdzili drogę, spisano na tą okoliczność protokół i firma zobowiązała się do naprawy drogi, gdy będą ku temu sprzyjały warunki atmosferyczne. Droga jest na gwarancji, dlatego miasto nie poniesie żadnych kosztów naprawy.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Pułapka na pieszych
Przy ul. Konopnickiej w Limanowej, pomiędzy blokami mieszkalnymi a szkołą podstawową, w pobliżu punktów handlowych, usługowych i gastronomiczny...
Czytaj więcejKrótkie opady deszczu zalały ulicę
Dzisiaj (22 maja) w godzinach popołudniowych Limanową nawiedziły krótkotrwałe opady dość intensywnego deszczu. Skutkiem deszczu była...
Czytaj więcejProblemy z odpadami na cmentarzu parafialnym
Na terenie cmentarza parafialnego w Limanowej pojawił się znaczący problem związany z odpadami. Mieszkańcy i odwiedzający zaniepokojeni są stan...
Czytaj więcejFotointerwencja: Oszczędności po limanowsku
Zgodnie z decyzją władz miasta w Limanowej oświetlenie przy drogach i chodnikach nie święci się od 23:30 do 4:30. Powodem są oszczędnośc...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (42)
pan burmistrz.
My musimy brać z niego przykład, a nie go krytykować a tym bardziej podejrzewać o takie czyny.
Branie w łapę to nie tylko przestępstwo, ale przede wszyskim 'CIĘŻKI GRZECH'.
Ktoś tak mocno wierzący czegoś podobnego by nie uczynił.
W całym tym zamieszaniu winna jest tylko firma, która była wykonawcą tych inwestycji.
Są w naszej okolicy firmy solidniejsze, ale ich usługi są dużo droższe. Ale jak widzimy z perspektywy czasu „ co tanie to drogie”.
A jak za oceanem ,to czyżbyś był już po robocie, że masz czas uczestniczyć w naszych rozważaniach.
ale jak tu wskazać złodzieja .To jest bardzo skomplikowane. No chyba, że Ty masz na to jakąś receptę.
Pani Prezydentowa Jolanta Kwasniewska stwierdziła:
' Boga trzeba mieć w sercu a nie na klapie '.
Tak więc samo uczestniczenie w obrzędach kościelnych wcale nie świadczy że jesteśmy tacy nieskazitelni.
I tak to zazwyczaj bywa.
Pan Tadeusz Filipiak przecież tak cięzko pracuje: sprzedaje nasze mienie komunalne,zafundował nam tzw.rewitalizację,zafundował nam pękające drogi itd.,a my jeszcze jesteśmy z tego nie zadowoleni i dokonujemy osądu jego działalności. Janek64 twierdzi'nie sądzćie bo możecie być sądzeni'-też prawda.Ale jest też druga prawda jeśli jest się na tak eksponowanym stanowisku to nalezy dołożyć wszystkich sił, aby rezultat mojej pracy przynosił nie tylko mi zadowolenie.
Ta Trzecia PROWDA najlepiej pasuje do skomentowania jakości 'Naszych' miejskich inwestycji pod patronatem miłościwie nam panującego Pana Burmistrza.
Stare przysłowie mówi:'Dobro i Zło wraca'.Niech Ci którzy dzisiaj żądzą z naszej woli o tym nie zapominają, bo jak mówi EWANGELIA przyjdzie dzień zapłaty.
Czy o dzień 'sądu ostatecznego' , czy dzień wyborów, czy może dzień rozliczenia tych 'inwestycji'.
Szczerze Ci powiem, że na żaden z tych dni nie chce mi się czekać. A z drugiej strony to w grudniu 2012 ma być KONIEC ŚWIATA to może to wszystko nie będzie miało już żadnego znaczenia.
A może jest jeszcze trzecia strona
(podobnie jak trzecia Prowda)?
Jakże pasują tu słowa mojego dobrego kolegi:'Dziś patriota,jutro wróg'.
Natomiast dzień zapłaty jest dla kazdej sprawy inny,inaczej wyrażany no i odczuwany przez osoby których dotyczy. 'Ale tak jak jest początek tak i jest koniec'.
Czy nie lepiej postępować jak Wójt Gminy Prawdy i Rozwoju, on nic prawie nie robi i o to przynajmniej że coś źle zostało zrobione, nikt do niego nie ma pretensji.
Ale przecież nie po to Oni zostali przez nas wybrani,co często o tym zapominają że mają tak pracować żeby nam się żyło lepiej i dostatniej.A przecież ich pobory są równe, a nierzadko wyższe od wynagrodzeń jakie otrzymują urzędnicy szczebla wojewódzkiego i centralnego.
Panowie Włodarze równać do nich, ale nie tylko przez wysokość poborów.
Ale żeby od razu że są zastraszone,to chyba trochę za ostro.Wiele z Pań zatrudnionych w Naszym Magistracie to sympatyczne,kompetentne osoby.Oczywiście są też czarne owce jak w każdej zbiorowości,które niestety chluby temu urzędowi nie przynoszą.
Jedno trzeba przyznać że Pan Burmistrz Parytetu nietrzyma.
Gdyby ktoś zechciał zobaczyć prawdziwy HIT drogowy to proszę przejechać nową drogą z Laskowej do Łososiny Dolnej-za taki wyczyn już dawno inspektor nadzoru powinien siedzieć razem z osobą odpowiedzialną ze strony powiatów(inwestycja dwóch powiatów wartość ponad 22 mln.http://limanowa.in/wydarzenia/news;historyczna-inwestycja-po-roku,7529.html )wczoraj panowie wysypywali z woreczków asfalt i łatali ,,nową\'drogę SZOK.
Ale my mamy to co mamy takich mądrych pomysłodawców, że się płakać chce. Ale kiedyś może nadejdzie wiekopomna chwila i wyborcy podziękują tym dwóm panom.
Oby jak najszybciej bo gotowi wszystko sprzedać,a na potwierdzenie moich słów zobaczcie że tematyką ostatnich Sesji Rady Miasta jest ten problem.
'Ludzie ludziom zgotowali ten los'.
Oby skutki nie były tragiczne, bo wszystko sprzedaje się tylko raz. Kadencja przeminie a my tu zostaniemy,dlatego dziwię się radnym za ich tak wielką uległość?.
Rewitalizacje, Starowiejska, Marka wykonała i wykonuje firma WPPUH JANDA Janina Duda.
Centrum Dobrej wykonała firma PROFEXIM lub BESKID jest to była firma Janda. Z tego co wiem właściciele sie podzielili.
Sprawdź w zamówieniach publicznych tam wszystko jest napisane.
Linki:
http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Mszana+Dolna+-+miasto/podmiotowe/Zamowienia+publiczne/Wyniki+przetargow/2011/Remont+ul_+Starowiejskiej+w+Mszanie+Dolnej+-+poprawa+komunikacji+w+centrum+Mszany+Dolnej.htm
http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Mszana+Dolna+-+miasto/podmiotowe/Zamowienia+publiczne/Wyniki+przetargow/2011/Remont+drogi+miejskiej+-+ul_+J_+Tolinskiego+w+Mszanie+Dolnej.htm
http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Mszana+Dolna+-+miasto/podmiotowe/Zamowienia+publiczne/Wyniki+przetargow/2010/_Rewitalizacja+centrum+miasta+Mszana+Dolna+wraz+z+przywroceniem+funkcji+Rynku_.htm
Dobra
http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Dobra/podmiotowe/Zamowienia+publiczne/Wyniki+przetargow/2011/Kompleksowe+zagospodarowanie+centrum+Dobrej.htm