Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Tłumy na trasie Forresta

Opublikowano 03.07.2011 18:25:01 Zaktualizowano 05.09.2018 11:51:12 top
9 11311

Limanowa. Andrzej Długosz z Rytra został zwycięzcą III Międzynarodowego Biegu Górskiego Limanowa Forrest. Jego średnia prędkość na trasie wyniosła 15,22 km/h.

Dziś rozegrany został III Międzynarodowy Bieg Górski - Anglosaski w którym wystartowało około 350 zawodników, wśród których było ponad 30 „kijkarzy” – nordic walking.

-Przyjechali do nas wszyscy, którzy się zapowiedzieli. Pogoda próbowała nam spłatać figla, ale swoją pogodą ducha spowodowaną radością biegania stwierdziliśmy, że ten Forrest był najlepszy spośród z dotychczasowych edycji - mówi Mateusz Wroński, prezes KS Limanowa Forrest. - Po biegu zawodnicy byli bardzo zadowoleni i podkreślali organizację na najwyższym poziomie. Obiecali, że wrócą do nas na kolejną edycję biegu.

Długość trasy wynosiła tradycyjnie  6500 metrów i wiodła z centrum miasta na Miejską Górę (start i meta w okolicach ZSS nr 1). Różnica wysokości pomiędzy startem, a Miejską Górą wynosiła 300 metrów.

Wśród biegaczy najszybszy był Andrzej Długosz z Rytra, który pokonał trasę w 25 min i 37 sek. Drugie miejsce zajął Maciej Bierczak z Porąbki (26:20), a trzeci Daniel Wosik z Kunowa (26:48).

W poprzednich dwóch edycjach Limanowa Forrest zawodnikom sprzyjała pogoda, dziś było inaczej. - Z powodów opadu deszczu trasa dziś była bardzo śliska i niebezpieczna, dlatego trzeba było biec bardzo ostrożnie  – mówił Grzegorz Czyż z Bogumiłowic, który na mecie był 6.

9. miejsce zajął reprezentant Słowacji Ladislav Sventek (29:18). Wśród uczestników mieszkających na terenie powiatu limanowskiego jako 10 na metę przybiegł Robert Faron z Zalesia (29:22), 13 był Damian Ziemianin z Dobrej (30:15).  Z KS Limanowa Forrest najszybszy był Darek Bielak – 25 miejsce (31:35).

Wśród kobiet najszybsza była Izabela Zatorska z Wrocanki (30:46), druga była Anna Celińska z Bielska Białej (30:50), a trzecia Agnieszka Cader z Zabierzowa (32:03). Z terenu powiatu limanowskiego 8. miejsce zajęła Anna Sułkowska (38:01), a 11. Elżbieta Sułkowska (40:38), 14. miejsce zajęła Justyna Kurczab (42:29).

W Nordic Walking pierwsze miejsce zajął Zbigniew Wyleciał z Katowic (50:19), drugie Waldemar Kuper z Podegrodzia (51:10), trzecie Jan Grochal z Wieliczki (51:32), a czwarte Andrzej Sądelski z Limanowej (51:54). W pierwszej 10'tce z Limanowej znalazł się także Michał Ociepka (55:17).

Wśród kobiet najszybsza była Barbara Fila z Bystrej (53:27), drugie miejsce zajęła Kinga Bukowiec ze Strzeszyc (59:35), a trzecie Iwona Papuga z Jawiszowic (59:45). 6 miejsce zajęła Maria Włodarczyk z Limanowej (1:04:51).

Najmłodszym zawodnikiem był 6-letni Jerzy Kucharski z Rudawy, który metę minął po 1:19:12 od startu. Natomiast najstarszym zawodnikiem był 84-letni Edward Mucha z Szyku, który w Forreście startuje od początku, a do mety dobiegł z czasem 1:47:55 i nie był ostatni.

Spośród startujących, prawdopodobnie w wyniku nadmiernego wysiłku jedną osobę pogotowie zabrało do szpitala.

Organizatorem biegu był Klub Sportowy „Limanowa Forrest” oraz Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej. Sponsorem strategicznym biegu był Bank Spółdzielczy w Limanowej.

(Aktualizacja 19:16 3 VII 2011)