Szpital im. Miłosierdzia Bożego
Limanowa. W środę podczas sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę o nadaniu Szpitalowi Powiatowemu w Limanowej imienia Miłosierdzia Bożego. Oficjalna uroczystość z udziałem ordynariusza diecezji tarnowskiej, biskupa Andrzeja Jeża, odbędzie się 22 października.
O inicjatywie nadania Szpitalowi Powiatowemu imienia Miłosierdzia Bożego informowaliśmy już w marcu, w artykule Szpital będzie nosił imię Miłosierdzia Bożego.
W środę radni podjęli stosowną uchwałę przez aklamację. Jak poinformował przewodniczący Rady powiatu Tomasz Krupiński, oficjalna uroczystość odbędzie się jednak dopiero 22 października. Odległy termin jest spowodowany napiętym terminarzem biskupa Andrzeja Jeża, ordynariusza diecezji tarnowskiej, który zapowiedział udział w uroczystości.
Podziękowania Radzie złożyli m.in. dyrektor szpitala Marcin Radzięta oraz przewodnicząca Społecznego Komitetu Nadania Szpitalowi Powiatowemu w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego.
Zobacz również:- Chciałem w imieniu wszystkich pracowników szpitala podziękować za podjęcie tej uchwały. Temat ten jest w szpitalu tematem bardzo ważnym - mówił dyrektor Marcin Radzięta. - Jako dyrektor szpitala wielokrotnie spotykałem się z wieloma grupami zawodowymi, żeby mieć pewność że faktycznie dojrzeliśmy do takiej chwili, że możemy wystąpić o oficjalne nadanie szpitalowi imienia Milosierdzia Bożego. Powiem szczerze, że wielokrotnie miałem przyjemność spotykać się z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem i zawsze padało pytanie: jak sprawy nadania imienia? Jeszcze raz serdecznie dziękuję za nadanie szpitalowi imienia, czując oczywiście dodatkową odpowiedzialność i motywację do pracy związaną wlaśnie z tym imieniem.
- Dla mnie ten dzień jest bardzo wzruszający. Jestem pracownikiem szpitala już lat trzydzieści kilka, z czego 16 lat to lata starania się o imię dla szpitala - mówiła na sesji radna Anna Wilk. - Nie chcę jednak mówić więcej na ten temat, ale myślę że nie tylko dla mnie, ale i dla wielu pracowników szpitala jest to dzień naprawdę niezwykły.
Miłosierdzie Boże jest w teologii chrześcijańskiej największym z przymiotów Boga, obok świętości i sprawiedliwości. Tajemnica Miłosierdzia Bożego uważana jest w teologii jako nieograniczona i niemożliwa do całościowego poznania przez rozum ludzki. Poznanie jej jest możliwe jedynie dzięki temu, że Bóg sam ją objawił i przez natchnionych autorów została zapisana w świętych księgach Starego i Nowego Testamentu (Źródło: wetlina.bernardyni.pl)
Może Cię zaciekawić
Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejPonad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
W czwartek (11 czerwca) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, po rozpoznaniu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, utrzymał w mocy wyrok Sądu R...
Czytaj więcej70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie zorganizowano jubileusz ks. prałata Józefa Ko...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
- Ponad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
- 70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
- Entomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
Komentarze (36)
bo inaczej to nadawanie im. Miłosierdzia Bożego byłoby nietaktem
Może jakiś cud się wydarzy :)
Tak z ciekawości, do którego szpitala należysz? ;)
Niech Miłosierdzie Boże idzie w parze z miłosierdziem ludzkim żebyśmy nie czytali o takich drastycznych niedopatrzeniach jak przez ostatnie pół roku a Pan Dyrektor nie zabierał wynagrodzenia Paniom pielęgniarkom a potem nie nagradzał premią za medialne ataki na SOR bo to ma się nijak do nadanej nazwy.
Jeżeli to pomoże wizerunkowi Szpitala to tylko się cieszyć. Niech Boże Miłosierdzie ma nas wszystkich w opiece.
Niektórych komentarzy szkoda komentować i czytać - to jest właśnie NASZ polski KATOLICYZM.
W niedzielę pokazowo do kościoła i na klęczkach prawie w tabernakulum (łac. tabernaculum: namiot) a po Mszy Świętej...
Zresztą wszyscy widzą.
Może lepiej nie pójść, a być szczerym i autentycznym, także z samym sobą?
Polski Katolicyzm to w wielu przypadkach okłamywanie samego siebie :(
Nazwa bardzo trafiona, zwłaszcza jeśli placówkę taką traktować jako przedsionek wiekuistości.
Teraz trzeba zarezerwować środki na zmianę szyldów,pieczątek, formularzy etc.
i cały sztab ludzi będzie miał przy tym zajęcie.
Nie rozumiem po co mieszkac kosciol, religie w nazwy szpitali czy innych instytucji tak jakby nie mozna go bylo ochrzcic inaczej. To nie odnosi sie akurat tylko do szpitala w Limanowej ale ogolnie w calej Polsce.
Takie na sile pokazywanie jakim to katolickim krajem jestesmy, a jeden drugiego by w lyzce wody utopil.
Czy lekarze tez beda w takim razie bardziej milosierni w stosunku do pacjentow.? No i 'kopertowanie' tez raczej nie przystoi.
Jezus za pomoc nie bral ani grosza.
a druga kwestia to czy obiekty użyteczności publicznej powinny mieć nazwę związaną z jakąś religią? czy ateista ma prawo twierdzić, że nazwa taka godzi w jego uczucia i narzuca mu korzystanie z obiektu, którego patronem jest coś, wymyślone przez grupkę ludzi, co nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, a to z kolei budzi lęk i obawę przed jakością świadczonych tam usług?
słowo δημοκρατία (demokratia) oznacza 'rządy ludu'. Na pojęcie to złożyły się słowa δῆμος (demos), oznaczające 'lud' rozumiany jako ogół pełnoprawnych obywateli oraz κρατέω (krateo), czyli 'rządzę'.Starogreckie pojęcie demos ograniczone było do prawowitych, stałych mieszkańców gmin danego miasta-państwa, lub osób wywodzących się z nich, czyli ujętych w gminnych spisach obywateli (demos to także gmina).
Dlatego w przypadku który komentujesz, to przedstawiciele ludu(mieszkańców) tak zdecydowali.
Pisanie o 'grupce' jest objawem braku rozumienia zasad 'władzy ludu' czyli demokracji.
Oczywiście władzy poprzez demokratycznie wybranych przedstawicieli do Rady Powiatu.
Narzekanie na Radę Powiatu, Zarząd czy Starostę jest niekiedy abstrakcją, bo to MY wybieramy Radnych, Biurmistrza, Wójta.
To głoś większości mieszkańców(obywateli) decyduje kto rządzi.
Mateo w swojej wypowiedzi dyskutujesz z postawami ustroju w jakim żyjesz.
To nie grupka ale TWOI przedstawiciele tak zdecydowali - TWOI!
A jeśli nie głosujesz, sam sobie odbierasz prawo decyzji i przedstawiciela jakie chcesz aby Ciebie reprezentował w tej 'władzy ludu'.
Pozdrawiam ;)
Jednak nie wtedy,gdy ma miejsce brak szacunku i obłuda
w stosunku do ludzi,pracowników,którzy w mrówczym trudzie
harują może na swój chleb,ale i na dobry wizerunek szpitala,powiatu,regionu,itp.
Bo jego władza pochodzi tylko od człowieka.
Jak ktoś nadając takie imię szpitalowi nie zastanowił się, czy przypadkiem nie jest to przeciwstawieniem się temu przykazaniu?
Jest powszechnie przyjęta zasada że zwierzętom nie nadaje się imion ludzkich, przecież kot ani pies nie będą mądrzejsze z tego powodu.
Samo noszenie przez szpital imienia Bożego pacjentów nie uzdrowi.
(1) Autentyczna pobożność ?
(2) Cyniczne wykorzystanie religijności ludzi do poprawienia wizerunku instytucji ?
Jak widać radni nie odrobili zadania domowego.
http://www.milosierdzie.pl/lagiewniki/index.php/pl/
najwazniejsze jest to, aby uslugi w nim swiadczone byly na przyzwoitym poziomie, a pacjenci leczacy sie w tej placowce nie musieli sie oddawac tylko w opieke 'milosiernego Boga' a kompetentnych lekarzy, ktorzy beda w stanie im skutecznie udzielic pomocy.
Z zasłyszanych informacji wynika, że zapomniano już o nieszczęśliwych przypadkach.
Życzyć należy jak najmniej zdarzeń które pozostawione będą li tylko Bożemu Miłosierdziu.
chorzy już pewnie nie mogą sie doczekać kolędy