Poniedziałek, 28 września
Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

Szczegółowy program Słazy

05.11.2009 12:43:17 top 0 5844

PROGRAM „LIMANOWSKA SŁAZA” – CZWARTEK (5. 11. 09 r.)


ROZPOCZĘCIE  XXXV Festiwalu Folklorystycznego 17:00
1. Dziecięca grupa folklorystyczne działająca przy LDK (poza konkursem)    17:10
2. „ZAGÓRZANKI” – grupa śpiewacza     dorosła    (Mszana D.)            17:20
3. Edward Mąka – instrumentalista (Limanowa)                    17:30
4. Urszula Łabuz – śpiew solo (10 lat)    (Mszana D.)                17:35
5. Barbara Stożek – instrumentalistka dorosła  (Mszana D.)            17:40
6. „KONINIANKI” – grupa śpiewacza Dorosła  (gm. Niedźwiedź)        17:45
7. Bronisław Kaczor – instrumentalista dorosły (gm. Niedźwiedź)    17:55
8. Kapela „TURBACYKI” – muz. ludowa (gm. Niedźwiedź)            18:00
9. Br. Kaczor i Weronika Jania – mistrz i uczeń (gm. Niedźwiedź)              18:10
10. Kapela braci Krzysztofiaków – Smolce (gm. Niedźwiedź)            18:15
11.Beata Haras – śpiew solo (17 lat)    (gm. Niedźwiedź)                18:25
12. Andrzej Krzysztofiak – instrumentalista (16 lat) (gm. Niedźwiedź)    18:30
13. Kapela zespołu „Łukowiaczek” – muz. lud. (gm. Łukowica)        18:35
14. Gr. Śpiewacza KGW ze St. Wsi (gm. Limanowa)                    18:45
15. Sylwia Cichoń – instrumentalistka (14 lat) (gm. Łukowica)        18:50
16. Maria Franczak – śpiew solo (gm. Limanowa)                    18:55
17. Kacper Klag – instrumentalista (16 lat) (gm. Łukowica)            19:00
18. „OLSZOWIANKI” – gr. śpiew (9 i 10 lat) (gm. Mszana D.)            19:05
19. Iwona Cichoń – instrumentalistka (17 lat) (gm. Łukowica)        19:15
20. Magdalena Domiter – śpiew solo (gm. Limanowa)                19:20
21. Marzena Żmuda – instrumentalistka (10 lat) (gm. Mszana D.)        19:25
22. Marian Janik – gawędziarz (gm. Słopnice)                        19:30
23. Jan Kęska – instrumentalista (gm. Słopnice)                    19:40
24. „PNIOKI” – zespół dziecięcy „PO MAJÓWCE” (gm. Jodłownik)            19:45
25. Zuzanna Jędrzejek – instrumentalistka  (Limanowa)            20:05
26. „Przyszowianie” – muz. ludowa     (gm. Łukowica)                20:10
27. Jan Lorek – gawędziarz    (gm. Łukowica)                        20:20
28. Justyna Tokarz – instrumentalistka (Limanowa)                20:30
29. Gr. Śpiewacza z Sadku Kostrzy      (gm. Jodłownik)                    20:35
30. „PRZYSZOWIANIE” – zespół regionalny „KRĘCENIE POWROZU” (gm. Łukowica)    20:50

KONIEC  21:15

PROGRAM „LIMANOWSKA SŁAZA” – PIĄTEK
1. KGW Olszówka – grupa obrzędowa  „ŁOGRABEK” ( gm. Mszana D.)        16:00
2. Młodzieżowa grupa „Szczyrzycanie”                             16:20
3. Kapela Wieśka Cudka – Szczyrzyc                                 16:40
4. „Szczyrzycanie” – zespół  regionalny „ DOŻYNEK”                    16:50
6. „Laskowioki” – muzyka ludowa (gm. Laskowa)                    17:20
7. Tadeusz Wielgus – instrumentalista                            17:30
8. „ Spod Kicek” – muzyka ludowa ( gm. Limanowa)                17:35
9. Józef Tokarczyk – gawędziarz ( gm. Limanowa)                    17:45
10. „Limanowianie” – muzyka ludowa (Limanowa)                    17:55

PRZERWA 18:05-19:45

11. KGW Makowica  „OGRABEK” (gm. Limanowa)                        19:45
12. „Mali Słopniczanie”- zespół dziecięcy „Swadźba i zabawy na polanie”        20:00
13. Gr. Śpiewacza „Zasadnioki” (gm. Kamienica)                    20:20
14. Muzyka „ Mali Słopniczanie”                                 20:30
15. „Zasadnioki” „ Jak w Zasadnym szkoło łotwirali”    (gm. Kamienica)            20:40
16. Muzyka „ Kasinianie – Zagórzanie”                            21:00
17. „Kasinianie – Zagórzanie”- zespół „PRZENOSINY”                    21:10
18. Muzyka „Gorce”- (gm. Kamienica)                            21:40
19. „Gorce”- zespół regionalny „KIERMAS”    (gm. Kamienica)            21:50

KONIEC 22:20

PROGRAM- „LIMANOWSKA SŁAZA”- SOBOTA

Występ  „ Zagórzanki”- poza konkursem  16:00
1. Grzegorz Poreba – śpiew solo (10 lat) ( gm. Limanowa)            16:10
2. Stanisław Kurek- gawęda ( gm. Niedźwiedź)                    16:15
3. Kapela „ Olszowianie” ( gm. Mszana Dolna)                        16:25
4. Anna Gajewska – gawędziarka ( gm. Mszana D.)                    16:35
5. Dawid Niżnik- instrumentalista (13 lat) ( gm. Mszana D.)            16:45
6. Józefa Wcisło – gawędziarka (gm. Mszana D.)                    16:50
7. J. Nawara, M. Nawara- mistrz i uczeń ( gm. Mszana D.)            17:00
8. Konrad Nawara- instrumentalista (13 lat) ( gm. Mszana D.)        17:05

GOŚĆ SEMINARIUM – Muzyka Spiska  17:10- 17:25

9. „Dolina Słomki”- zespół dziecięcy „Na imiony stryka Jacentego” ( gm. Łukowica)    17:25
10. Stanisław Ptaszek – gawędziarz ( gm. Limanowa)                17:45
11. Muzyka „Dolina Słomki” ( gm. Łukowica)                        17:55
12. Dziewczęca gr. Śpiew ze SP. NR. 2 w Przyszowej                18:05
13. „ Pisarzowianie” – zespół regionalny „ Plon niesamy plon” ( gm. Limanowa)    18:15
14. Stanisław Małucha – śpiew solo (gm. Limanowa)                 18:45
15. Apolinary Salamon- instrumentalista ( gm. Limanowa)            18:50
16. Maria Markiewicz- gawędziarka ( gm. Dobra)                    18:55
17. Muzyka „Pisarzowianie” (gm. Limanowa)                        19:05
18. Maria Bielska – gawędziarka ( gm. Dobra)                        19:15
19. Grupa Śpiewacza KGW Porąbka ( gm. Dobra)                    19:25
20. Zofia Michałek – gawędziarka ( gm. Dobra)                    19:35
21. „GORCANIE” – muzyka ludowa (gm. Niedźwiedź)                19:45
22. „DOLINA MSZANKI” – zespół regionalny (gm. Mszana D.)        19:55

KONIEC 20:15

Program – SEMINARIUM FOLKLORYSTYCZNE ok. 20:30

Niedziela
godz. 14:00    - Zakończenie XXXV Festiwalu Folklorystycznego „LIMANOWSKA SŁAZA” – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów

godz. 15:00    Koncert Jubileuszowy Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „LIMANOWIANIE” z okazji 40-lecia pracy artystycznej

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
- XXIX Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne nt. „Folklor Górali Spiskich”
- kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego
- stoisko z wydawnictwami regionalnymi /płyty, książki/
- kuchnia regionalna

udostępnij
Komentarze (0)
Komentarze
Nowe
Popularne
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in