Środa, 15 maja Zofia, Nadzieja, Berta, Izydor, Dionizy

Stypendia dla sportowców

Opublikowano 09.12.2012 08:56:27 Zaktualizowano 05.09.2018 10:38:57 top
14 10979

W czwartek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej, odbyło się spotkanie z uczniami szkół, którzy w roku szkolnym 2011/2012 osiągnęli sukcesy w zawodach sportowych, a od starosty otrzymali stypendia.

Stypendia starosty za osiagnięcia sportowe wręczyli: Jan Puchała - starosta powiatu, Franciszek Dziedzina - wicestarosta, Mieczysław Uryga - członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Artur Krzak - dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Nagrody za osiągnięcia sportowe 2011/12

Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej
1. Piotr Gacek – wywalczył wraz z drużyną klubową 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w rugby 15 - osobowym.
2. Jarosław Knowa – wywalczył wraz z drużyną narodową tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy do lat 20. Zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7 oraz 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w rugby 15.
3. Mariusz Knowa – wywalczył wraz z drużyną narodową awans do grupy A Mistrzostw Europy do lat 18-stu. W barwach klubu sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7 oraz 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w rugby 15.
4. Mirosław Knowa –wywalczył wraz z drużyną klubowa 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w rugby 15.
5. Mirosław Kuczaj –wywalczył wraz z drużyną klubową 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w rugby 15.
6. Michał Lach – wywalczył wraz z drużyną klubową 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w rugby 15.
7. Marek Miśkowiec – wywalczył wraz z drużyną klubową 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w rugby 15.
8. Michał Perz – wywalczył wraz z drużyną klubową brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w rugby7 i 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w rugby15
9. Rafał Stożek – wywalczył wraz z drużyna klubową brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7 i 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w rugby15
10. Krzysztof Ząbczyński – wywalczył wraz z drużyną narodową awans do grupy A Mistrzostw Europy do lat 18-stu. W barwach klubu sięgnął po 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w rugby 15.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej
11. Szymon Kuczaj – złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7 (drużynowo)
12. Piotr Miśkowiec - złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7 i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 15 (drużynowo)
13. Dawid Skawiańczyk - III Miejsce w Mistrzostwach Polski Kickboxing Low-Kick w Kleszczowie w kategorii wagowej do - 86 kg junior starszy

Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej
14. Dominika Bukowiec – wywalczyła 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w taekwondo olimpijskim.

Zespół Szkół w Tymbarku
15. Agnieszka Puch – wywalczyła 3 miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej
16. Andrzej Sądel – wywalczył 8 miejsce w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym jazdy indywidualnej oraz V miejsce w XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich.
17. Maciej Kurzeja – wywalczył 3 miejsce o Mistrzostwo Świata w Sztukach Walki, IV miejsce w Międzynarodowych Zawodach Combat Aikido i Ju-Jitsu oraz I miejsce w zawodach o Puchar Europy Federacji I.K.B. w Sztukach Walki.

Zespół Szkół Nr 1 w Mszanie Dolnej
18. Szymon Dębski – wywalczył 6 miejsce w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lekkiej Atletyce – bieg na 800 m.
19. Sylwia Kornaś – wywalczyła 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo.

Zespół Placówek Oświatowych w Limanowej
20. Adrian Kaim – uczeń Gimnazjum w Słopnicach – wywalczył 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców.
21. Łukasz Matusiak – uczeń Gimnazjum w Słopnicach – wywalczył 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców.
22. Bartosz Sułkowski – uczeń Zespołu Szkół Samorządowych Nr 4 w Limanowej – wywalczył VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców.
23. Kacper Sułkowski – uczeń Zespołu Szkół Samorządowych Nr 4 w Limanowej – wywalczył VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców.

(Źródło: Powiat Limanowski)