Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Strażacy rywalizowali na stoku

Opublikowano 17.02.2016 07:08:57 Zaktualizowano 04.09.2018 19:17:18 top
4 5207

W miniony weekend na stoku Areny Narciarskiej Jaworki-Homole strażacy walczyli w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

Z powiatu limanowskiego oprócz OSP Szczawa w zawodach uczestniczyli zawodnicy OSP Kamienica, Dobra, Siekierczyna i Wilkowisko.
W pierwszy dzień zawodów rywalizowało 180 zawodników i zawodniczek rywalizowało w konkurencjach indywidualnych, a dzień później 190 osób w konkurencji grupowej.
Wyniki w konkurencjach indywidualnych strażacy z terenu powiatu limanowskiego zajmowali miejsca:
W kategoria druhów - narty 9. miejsce zajął Paweł Kuziel ze Szczawy. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Renata Rusnarczyk, drugie miejsce zajęła Kinga Chlipała, a czwarte Bożena Opyd - wszystkie reprezentantki OSP Szczawa. W kategorii snowboard 10. miejsce zajął Szymon Borucki z Siekierczyny.

W konkurencji grupowej strażacy mieli za zadanie zjechać slalomem (po 4 zawodników) trzymając węża strażackiego, który przed końcem trasy trzeba było odrzucić. W tych zawodach udział wzięło 190 zawodników, w tym 13 kobiet. W kategorii druhowie OSP na 8. miejscu uplasowała się drużyna OSP Wilkowisko, a zaraz za nimi OSP Kamienica. W zespołach MIX pierwsze miejsce zajęła grupa zawodników i zawodniczek z OSP Szczawa.