Starosta Człowiekiem Roku 2012
Warszawa. Samorządowcy wybrali spośród siebie Człowieka Roku Polskiego Samorządu został nim Jan Puchała - starosta limanowski.
Na VI edycję Konkursu Innowator, która została rozstrzygnięta 8 stycznia w Hotelu Polonia Palace w Warszawie składały się: konkurs na Najlepsze Projekty Samorządowe oraz Najlepiej Zarządzaną Jednostkę Samorządową. Samorządowcy wybierali także spośród siebie Człowieka Roku Polskiego Samorządu 2012.
Konkurs Innowator to projekt adresowany do polskiego środowiska samorządowego stwarzający różnorodne możliwości promocji i nawiązywania bezpośrednich relacji z jego liderami, natomiast celem programu „Przyjazny Samorząd” jest wspomaganie samorządów w budowie przyjaznych i opartych na zaufaniu relacji pomiędzy samorządami a otoczeniem społecznym (mieszkańcy, biznes, turyści, inwestorzy). Nagroda Innowator dla Człowieka Roku Polskiego Samorządu jest przyznawana dla pochodzącej z wyboru osobistości polskiego samorządu terytorialnego. Jest nagrodą o charakterze wizerunkowym i środowiskowym. Wyboru laureata dokonuje środowisko samorządowe, wójtowie, prezydenci, burmistrzowie, starostowie oraz marszałkowie województw. Wybór odbywa się metodą głosowania pod nadzorem firmy audytorskiej KPMG.
Wyniki tegorocznej edycji:
Człowiek Roku Polskiego Samorządu 2012 - Jan Puchała, starosta limanowski
Najlepiej Zarządzana Jednostka 2012: Najlepiej Zarządzane Miasto 2012 - ex aequo taką samą liczbę punktów a tym samym nagrodę zdobyły: Miasto Ełk zarządzane przez prezydenta Tomasza Andrukiewicza oraz Miasto Rzeszów zarządzane przez prezydenta Tadeusza Ferenca.
Najlepiej Zarządzany Powiat 2012 - Powiat limanowski zarządzany przez starostę Jana Puchałę
Najlepszy Projekt Samorządowy 2012:
Najlepszy Projekt Infrastrukturalny - „Utworzenie Funduszu Powierniczego JESSICA w województwie pomorskim” zrealizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Najlepszy projekt Promocyjny - „Punkt Obsługi Mieszkańców Miasta Rzeszowa” zrealizowany przez Gminę Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa
Najlepszy Projekt Sportowo-Turystyczny - „Zintegrowany System Informacji Turystycznej Województwa Pomorskiego” zrealizowany przez Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
Najlepszu Projekt Urbanistyczno-Rewitalizacyjny - „Remont i adaptacja na cele kulturalne budynku synagogi w Ostrowie Wielkopolskim” zrealizowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski.
Certyfikat w projekcie Przyjazny Samorząd w kategorii Gmina Przyjazna Mieszkańcom otrzymała gmina Lesznowola zarządzana przez wójta Marię Jolantę Batycką-Wąsik.
Gospodarzem projektu jest Centrum im. Adama Smitha a organizatorem po raz kolejny agencja MMT Management. Nad poprawnością głosowania członków akademii oraz samorządowców czuwała firma doradcza KPMG.
Projektowi patronują: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA, Unia Metropolii Polskich, Związek Powiatów Polskich.
Patronat medialny objęły: Forum Samorządowe, magazyn Infrastruktura, Regioportal. Przy projekcie współpracują także Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz ViaExpert.
(Źródło: mmt.net.pl)
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca. To właśnie wtedy do Komisariatu Policji w Mszanie Do...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Sandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (66)
Trzeba koniecznie zmienić nasze poglądy i postrzegać Pana Starostę tylko z dobrej strony.
Era Pana Asystenta, który kreował nową politykę informacyjną również na tym portalu odchodzi do lamusa, oby ostatecznie.
Czas by dostrzec to, co dobre i pozytywne, to, co podziwiają inni a my tego nie widzimy.
Gratulacje Panie Starosto dla Pana i wszystkich pracowników Starostwa, którzy na ten niewątpliwy i pełen niespodzianek sukces pracowali.
Niech zapisane wspomaganie samorządów w budowie przyjaznych i opartych na zaufaniu relacji pomiędzy samorządami a otoczeniem społecznym (mieszkańcy, biznes, turyści, inwestorzy) będzie realizowane a nie tylko zapisane czarną czcionką na białym papierze.
Dla zainteresowanych link do regulaminu. Gdyby któryś samorząd chciał taki tytuł uzyskać w przyszłości powinien już dzisiaj zapewnić środki w budżecie na paragrafie promocja by wnieść stosowne opłaty.
Udogodnienie jest takie, że nie potrzeba jeździć po kioskach i wykupywać gazety. Wystarczy wnieść opłatę jednorazowo dla każdego projektu z osobna.
Dla zainteresowanych link do regulaminu na 2012 rok:
http://www.konkursinnowator.pl/pl/files/regulamin/Regulamin_2012_2.pdf
Zycze dalszych sukcesow.
Taka ocena jest ze wszech miar obiektywna i nie budzi najmniejszych wątpliwości.
Pan Starosta został najwyżej ocenionym z wielu tysięcy samorządowców pełniących funkcję z wyboru.
Takie wyróżnienie, jest również ogromnym sukcesem promocyjnym naszego Powiatu.
Mam nadzieję, że da to sygnał dla 'towarzystwa wzajemnej adoracji na tym portalu', że są żałośni, niewiarygodni i bez jakichkolwiek szans na 'załapanie się' w przyszłości.
'Trzeba koniecznie zmienić nasze poglądy i postrzegać Pana Starostę tylko z dobrej strony.' - czyżby zawrócony Doradca?:)))
Większego intryganta od ciebie nie ma w całym Województwie.
Może czas najwyższy żebyś to zrozumiał.
Wspomaganie samorządów w budowie przyjaznych i opartych na zaufaniu relacji pomiędzy samorządami a otoczeniem społecznym (mieszkańcy, biznes, turyści, inwestorzy) niech słowo ciałem się stanie i zamieszka miedzy nami. Amen.
. To miasto i gminy mają obowiązek tworznia stref ekonomicznych. Jak to robią, jak pomagają przedsiębiorcom oceń sam i nie mal kompetencji Starosty z tym co musi robić gmina i miasto, bo ma to zapisane w ustawowym obowiązku.
Panie Starosto TAK TRZYMAĆ a w Naszym Powiecie będzie coraz lepiej!!!
A 'jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził'
@wacus w 100% zgadzam się z Tobą dlatego nie będę wyliczała sukcesów a jest ich mnóstwo .
Jeszcze raz Gratuluję Wszystkim Którzy przyczynili się do tego SUKCESU !!!!!
MIŁEGO DNIA WSZYSTKIM !!!
Panowie oponeci skladajcie Gratulacje .
Gratulacje dla Pana Starosty.
Szkoda tylko, że niektórym to przeszkadza, że niektórych zazdrość zżera, że niektórym nie podoba się, że jest dobrze.
Panie Starosto jestem dumny z tego ze mieszkam w powiecie Limanowskim Pozdrawiam
A teraz napisze do niektorych 'komentatorow'.
Ludzie! Czy Wy potraficie sie czymkolwiek cieszyc, czy Wy potraficie docenic kogos sukces, wyroznienie lub nagrode. Kochani, dlaczego w Waszej mentalnosci jest tyle nienawisci, zolci i zlosci ktora wylewacie na wszystko i wszystkich. Ludzie ,prosze Was, cieszcie sie ze po raz pierwszy w historii limanowski final WOŚP bedzie transmitowany przez telewizje na antenie TVP. Prosze Was radujcie sie ze Justyna Kowalczyk została wybrana Najlepszym Sportowcem Polski w 2012 roku, docencie to ze na XX sesji Rady Powiatu Limanowskiego rada podjela jednoglosnie uchwale budzetową na 2013 rok, zauwazcie to i cieszcie sie z tego ze w naszym miescie jest Limanowska Akcja Charytatywna i Wolontariuszem Roku 2012 Powiatu Limanowskiego zostala prezes Teresa Zabramny, nie bede dalej wymienial bo to wszystko mozna na tym portalu przeczytac. Dlaczego Wy tak ciagle narzekacie, ludzie wezcie sie w garsc, wspolpracujcie i radujcie sie z tego ze macie dobrych Gospodarzy w Urzedzie Miasta i Powiatu.
Tak 3mać, niech się pan nie przejmuje tymi dziwnymi krytykami. Zawsze znajdą się nieudacznicy, którzy poza krytyką innych nic innego nie umieją robić w życiu.
Przeczytaj dokładnie &6 pkt 2a wspomnianego Regulaminu.
Napisano tam, że ZGŁOSZENIA SĄ BEZPŁATNE.
Żałuję, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem :)
Jesteś POLAREK jednym ze słynnych propagandowych nicków - wypowiedzi tylko w temacie związanym ze Starostą i Powiatem, zawsze negatywne i wyśmiewające Starostę.
Ostatni raz komentowano z tego nicku 13.05.2012 :)
Lepiej Polarek skup się na swojej robocie, zamiast nadal bawić się w intrygowanie i kreowanie negatywnego wizerunku Starosty...
Gratulacje dla Starosty, przeciwnikom 'gula' skacze??? Może jakoś przełkną.
Myślę że na tym portalu trudno znaleźć osobę, która byłaby na tyle głupia aby szkalować Starostę – wiadomo czym to się kończy
natomiast jak bym to określił są osoby , które umieszczają komentarze pod każdym artykułem gdzie można „dokopać” Staroście - nawet w tym powyżej
a najlepszą sztuczką jest takie złożenie gratulacji aby Gościowi „poszło w pięty”
i wcale nie chowają głowy w piasek
Polecam innym by oglądnęli się za siebie ile zostało zrobione przez ten czas kiedy starostą jest Pan Puchała może wtedy docenicie za co został wyróżniony na ogólnopolskiej arenie!
Odebrał dziś też swoją nagrodę Wójt Gminy Prawdy i Rozwoju.A jaką to napewno,być może się dowiemy nie długo.
czy masz na myśli Buzodrom??
http://samorzady.pb.pl/foto/2575457,63250,39384,23569
z tymi:
http://www.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_malopolskie/portrety_powiatow/powiat_limanowski.pdf
w 2 zestawieniu polecam w szczególności 'powiat na tle innych w województwie' a zwłaszcza rubrykę 'środki pozyskane z UE na 1 mieszkańca'. Czysta matematyka broni się sama.
Czy czasem tam z głodu nie umierają.
No i czy tam Pan Starosta ma tak piękny repezentacyjny strój.
Niech ktoś wreście zakaże organizowanie tych tzw. igrzysk bo to nie ma nic wspólnego z samorządnością nie wspomne o gospodarności,nabijanie kiebzy z naszych podatków dla dowartosciowania ludzi niezaspokojonych. To taki wczesny okres socjalizmu utopijnego.
Lepiej popatrzmy w telewizje i zobaczmy jaka reklamę ma Wisła.
A tak na marginesie to Justyna niestety nie ma najmniejszych szans zostania człowiekiem Limanowszczyzny tylko zeby to nie wpłynęło na jej wyniki sportowe.