Stanowisko dla byłej radnej z powodu oszczędności
Urząd Gminy w Tymbarku ma nowego specjalistę ds. BHP. Stanowisko zajęła Irena Wilczek-Sowa. Nie umknęło to uwadze Czytelników portalu, którzy zwracali uwagę iż była radna uważana jest za bliskiego współpracownika nowego wójta. Paweł Ptaszek twierdzi, że procedury nie zostały złamane, a decyzja przyniesie gminie oszczędności.
Irena Wilczek-Sowa została zatrudniona w Urzędzie Gminy Tymbark na stanowisku specjalisty ds. bezpieczeństwa i higieny pracy.
Czytelnicy portalu pod ostatnią publikacją na temat uchwalenia tegorocznego budżetu gminy zwracali uwagę, iż radna z poprzedniej kadencji jest uznawana za bliskiego współpracownika wójta i aktywnie pomagała mu podczas kampanii wyborczej, która zakończyła się w drugiej turze listopadowych wyborów samorządowych zwycięstwem nad Lechem Nowakiem. Zdaniem niektórych użytkowników, jej zatrudnienie było nieprzypadkowe. W komentarzach podnoszono również kwestię konkursu na to stanowisko, który nie został rozpisany przez wójta.
By wyjaśnić sprawę, skontaktowaliśmy się z Pawłem Ptaszkiem. Wójt przyznał, że treść komentarzy jest mu znana, zapewnił jednak że ich autorzy mijają się z prawdą. Jak wskazywał, kwota którą będzie otrzymywać Irena Wilczek-Sowa jest niższa, niż pensja wypłacana dotychczas jej poprzedniczce. - W ten sposób dokonaliśmy oszczędności - zauważył Paweł Ptaszek.
Zobacz również:
Letnia wyprzedaż Wojas 2026: Te skórzane modele znikają ze sklepów najszybciej. Dlaczego wszyscy ich szukają?
21 czerwca to pierwszy dzień lata, ale był taki rok, w którym lato nie nadeszło
Dodał również, że w tym konkretnym przypadku wszczęcie procedury naboru na stanowisko w Urzędzie Gminy w Tymbarku nie było konieczne. - Procedura naboru na stanowiska urzędnicze poprzez ogłoszenie konkursu dotyczy tylko umowy o pracę. W przypadku umowy zlecenia to nie obowiązuje - tłumaczył wójt, dodając że to wszystko co ma do powiedzenia w tej sprawie.
53-letnia Irena Wilczek-Sowa wykształcenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy zdobyła poprzez studia podyplomowe na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. W kadencji 2010 – 2014 zasiadała w Radzie Gminy Tymbark, będąc członkiem Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Kultury,Oświaty,Zdrowia, Spraw Socjalnych i Sportu.
W ubiegłorocznych wyborach samorządowych bez powodzenia ubiegała się o reelekcję. Startując z listy komitetu wyborczego KWW „Solidarna Gmina” w swoim okręgu zdobyła 56 głosów.
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (30)
Nowy wójt powinien otaczać się swoimi ludźmi bo na Radę Gminy w małym stopniu może liczyć.
Co do Umowy zlecenia BHP , to jedyna taka Umowa .?
A co z Umowami obecnych Radnych np. światło - dźwięk na lodowisku , czy to nie ważne?
Teraz Pani Irenka jeszcze bardziej będzie się starać aby tłumaczyć intencje i zamiary Pana Ptaszka na wyborczej stronie internetowej.
Przykro...tyle mogę napisać...ileż to osób ma zrobioną roczną lub dwuletnią podyplomówkę z BHP...też zadowoliłaby ich praca w Gminie Tymbark...Który następny znajomy Wójta dostanie w Gminie fuchę??Pani Irena ma kwalifikacje ,nie przeczę.Bolesnym jest tylko fakt,iż jest sporo osób ,które posiada te same kwalifikacje ,a przyjęta została osoba,która jest znajomą Wójta.Można było ogłoszenie z ofertą pracy zamieścic chociaż,niekoniecznie zaraz konkurs i wybrać sposród kandydatów jedną osobę..a tak od razu posada dla znajomej.
Pani Irena ma pracę i nie potrzebuje raczej dodatkowych fuch.Pani Irena prowadzi chyba z Panem G. stronę ,na której się udziela i wspiera nowego Wójta oraz atakuje starego.Jest więc tez jego nieformalnym rzecznikiem.
Czy radcą prawnym też zostanie jakiś znajomy Wójta?Nie ma raczej nigdzie informacji ,że został przyjęty nowy radca prawny.
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Coś w tym ludowym przysłowiu jest prawdy. Ja tylko sprawdziłam oświadczenia majątkowe na dostępnej stronie BIP radnych. Jeżeli Pan nie sprawdzał to polecam.
Polecam sprawdzić jeszcze raz oświadczenia majątkowe. Nawet te sprzed 4 lat. Po Twoim wpisie wnioskuję, że nawet nie sprawdziłaś i nie wiesz jakie dane są tam umieszczone, skoro znalazłaś tam coś o umowach zleceniach dla Gminy, szczególnie dotyczące lodowiska.
Piszesz:
'Myślę że zaletą jest tez to ze jest to osoba z Tymbarku' ..
Ja uważam ,że największą zaletą w tym przypadku jest to ,iż jest to osoba z bliskiego grona znajomych Pana Wojta :):)
Mówi się ,że Pani Irena ma więcej jaj niż Pan Ptaszek i to ona powinna być Wójtem ,a on jej doradcą:)
Piszesz też:'Pani Irena posiada dużą wiedze merytoryczna w zakresie prawa gospodarczego jak i prawa pracy' ....
A jakaż to jest duża wiedza ,skoro niedawno zaczęla podyplomówke z prawa pracy i gospodarczego?Tak przynajmniej było napisane na jej ulotce wyborczej.
Doskonale wiesz ,bo jesteś inteligentny,że taką podyplomówkę móglby zrobić każdy ,kto by chciał,ale nie każdy miałby szanse dostać prace w Gminie.
Panią Irenę doceniam,za jej doświadczenie i kompetencje,ale nie przesadzaj w tym wychwalaniu swojej znajomej.Jej wiedza i kompetencje ,jeśli są dobre to same się obronią.
Nie pozwolę na to, żeby publicznie mnie pomawiano i znieważano.
Jeszcze kilka m-cy temu gmina Tymbark nie istniala dla tego portalu.
Btw.
Myslalam, ze zyjemy w kraju demokratycznym, gdzie szanuje sie wybor wyborcow.
Pan Ptaszek ledwo co usiadl na stolku Wojta, a tu juz niektorzy podcinaja mu nogi.
Chora polska mentalnosc ludzi, ktorzy nie potrafia przyjac godnie porazek, pozwalajac tym samym swoim nastepcom na spokojna prace i wykazanie sie swoimi umiejetnosciami.
Dobrej nocy wszystkim.
A może dowiemy się kto teraz pracuje w Tymbarku - bo Gmina chyba nie pozostała bez obsługi prawnej?