Spotkanie, nowe pomiary i nieścisłości
Limanowa. Wczoraj burmistrz miasta spotkał się z jednym z mieszkańców protestujących przeciw udrożnieniu ulicy Lipowej. Do spotkania dołączyli pozostali sąsiedzi. Jego efektem mają być m.in. nowe pomiary i przedstawienie mieszkańcom aktualnej koncepcji ronda.
Wczoraj w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie Władysława Biedy, burmistrza miasta Limanowa z jednym z mieszkańców protestujących przeciwko udrażnianiu ulicy Lipowej (droga ma połączyć planowane rondo w Sowlinach z obecnym mostem na ulicy Lipowej). Mieszkaniec ten zaprosił pozostałych zainteresowanych sprawą sąsiadów. Spotkanie odbyło się na jednej z działek, której przejęcie jest decydujące dla realizacji inwestycji budowy ronda i drogi łączącej je z mostem na ulicy Lipowej.
- Burmistrz po zapoznaniu się z wyznaczonym przez geodetów obszarem z którego mamy być wywłaszczeni był bardzo zdziwiony tym, że chodzi jednak o szerokość 5 metrów, a nie 2 metrów jak dotychczas twierdził - mówią mieszkańcy uczestniczący w spotkaniu. - Konkluzją burmistrza była potrzeba przeprowadzenia nowych pomiarów na działkach oraz powiadomienia nas o nowej koncepcji ronda, która powstała według niego dwa dni wcześniej.
Jak dodają mieszkańcy, burmistrz poinformował ich, że dodatkowy zjazd z ronda, który ma być stworzony będzie drogą przystosowaną do ruchu pojazdów o masie do 10 ton. - Do tej pory twierdził, że chodzi jedynie o pojazdy osobowe do 3.5 tony, o czym mówił na ostatniej sesji Rady Miasta. Ta nieścisłość zwraca naszą szczególną uwagę - mówią mieszkańcy.
Zobacz również:
Gdzie nie będzie prądu? Planowane wyłączenia w powiecie limanowskim (LISTA)
Straż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
Jutro opublikujemy list otwarty mieszkańców przeciwnych rozwiązaniu, które proponuje Urząd Miasta.
W poniedziałek mamy nadzieję uzyskać i opublikować obecne stanowisko władz miasta w całej sprawie.
Przeczytaj także: Rondo i granice. Droga jest gdzie indziej
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (18)
Nie wszyscy wiedzą ze GDDiA i tak ma w planie bez pieniążków z miasta Limanowa wybudować rondo trój -wylotowe bez ingerencji miasta. Bez pieniędzy miasta.
Pewno już by było jak by burmistrz nie podpisał porozumienia że chce dołożyć jeszcze drogę z drogi wewnętrznej mieszkańców zrobić drogę szybkiego ruchu przez osiedle.
ominąć plan zagospodarowania miasta Limanowa bo przecież co tam mieszkańcom nie trzeba nawet ich informować ze się ich wywłaszczy.Tylko wystarczy postraszyć spec -ustawami ( jak się straszyło za komuny )
A plan zagospodarowania burmistrza nie tyczy, co tam.
Puścić przez działki drogę szybkiego ruchu do 10 ton niech poczują smród spalin.
to wypowiedzi słońca jasnego masz na życzenie ,,terorist.,,
słońce wybacz ze wkleiłem Twoje wypowiedzi ale tak samo myślimy.
Szkoda czasu na pisanie mieszkańcy osiedla sami sobie poradzą.
Znają dobrze Plan zagospodarowania przestrzennego Miasta Limanowa i z utęsknieniem czekają na remont mostu i drogę po pod Kościół dawno zaplanowaną.
Wiec ruch się rozbije. I wszystko będzie Tak jak jest w Planie zagospodarowania miasta.
Z reszty działki parking dla mieszkańców i na wprost most do remontu na spalony zajazd i prosto w z dłuż rzeki do miasta druga droga dojazdowa.
P.S. @myszka1 możesz pisać spod jednego 'linka'? Albo weź teraz napisz jako @slonce1 i tak dyskusję sobie prowadź. Weźcie jeszcze @znanego zaproście to może wystąpi znów jako @nędza.
Droga szybkiego ruchu to w przenośni. Bo raz burmistrz na spotkaniu z mieszkańcami się określił ze będzie to zjazd dla samochodów do 3,5 tony, teraz ze do 10 ton wiec co jest halucynacje czy matactwo czy manipulacje,
Wydawać by się mogło, że doktor człowiek wykształcony powinien widzieć trochę dalej niż koniec własnego nosa. Jemu jest wszystko jedno czy Limanowa będzie się rozwijać czy nie. Mało tego to wprowadza poczciwych ludzi w błąd. Myślę , że każdy rozsądnie myślący mieszkaniec Limanowej jak go spotka to powie mu co o nim myśli.
Jako człowiek wykształcony zna Plan zagospodarowania Miasta Limanowa i dobrze wie gdzie jest droga i zjazd publiczny do setynówki.
Tak samo HenrykV nie masz racji. Mogą blokować bo żeby brać się za jakieśkolwiek plany trzeba mieć zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego i zgodę mieszkańców.
W planie droga druga do miasta jest pod Kościołem wzdłuż rzeki.
Kazdy z mieszkańców osiedla ma swoje plany i nikt nie może ich zastraszać i terroryzować.
po to jest miejscowy Plan zagospodarowania by regulował prawo.
Droga wewnętrzna mieszkańców to droga niezaliczana do żadnej z kategorii dróg publicznych na podstawie ustawy ( Dz. U. z 2007r. Nr19,poz 115 ) cześć z nich może być nawet ogólnodostępna. Wiec właścicielami należy wcześniej rozmawiać.
W planie zagospodarowania przestrzennego Droga lokalna wyznaczona na zjazd dodatkowy do miasta to droga po pod Kościół przez most który jest do remontu.
I to tylko moze być zaliczone do Inwestycji celu publicznego patrząc na plan zagospodarowania Miasta Limanowa. Ponieważ to w planie zagospodarowania przestrzennego to działanie o znaczeniu lokalnym ujete w PLANIE ZAGOSPODAROWANIA MIASTA LIMANOWA i to może tylko stanowić realizację celów o których mowa w art.6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami.
Dyskusja wyżej, przybrała jakiś absurdalny wymiar.
Z jednej strony stoi wazelina obecnego Burmistrza, która niezależnie od okoliczności uważa, że 'pomysł' Pana Burmistrza jest bezwarunkowo najlepszy i jedyny, a protestujący mieszkańcy to osobniki z gruntu aspołeczne i kupa awanturników, którzy dla dobra ogółu powinni bezwarunkowo oddać Miastu potrzebną część swoich i tak już niewielkich działek, na których wybudowali kiedyś domy i teraz mieszkają, a w przyszłości będą mieszkać ich dzieci.
Prawda, że paranoja?
Z drugiej strony osoby tam mieszkające, lub z nimi solidaryzujące, które próbują przekonać, że po pierwsze jest to bezprawne, mają konstytucyjne prawo bronić i chronić swoją własność, a po drugie przedstawiają alternatywne rozwiązanie.
Ja mam wobec tego pytania;
Czy były przeprowadzone badania i analiza ruchu, przez jakiegoś specjalistę z tej dziedziny i jaka jest opinia?
Czy sprowadzenie tak dużego ruchu w jeden punkt, tzn tak niewielkie rondo nie będzie powodowało w godzinach szczytu korków na drogach dojazdowych /tam są przecież również przejścia dla pieszych/?
Czy ten wyjazd na otwartą ul. Lipową nie będzie się pomiędzy tymi domami, po prostu korkował?
Czy nie jest równorzędnym rozwiązaniem, rondo, albo poszerzenie, obecnego wjazdu w ten ciąg objazdu wzdłuż rzeki, z równoczesnym wykonaniem dodatkowych pasów ruchu, dla prawoskrętu /jadącym od strony Tymbarku/ i lewoskrętu /jadącym od strony planowanego trójwylotowego ronda/?
Czy jeżeli Pan Burmistrz ma rację i uda się te wywłaszczenia podciągnąć po specustawę, w co ja osobiście wątpię, a budowa ronda czterowylotowego odsunie się bez wątpienia o dobre kilka lat, to czy wtedy będzie szansa na jego budowę i czy jest sens utrzymywać taki stan rzeczy jak jest obecnie przez tyle lat/ bo ruch może się jedynie zwiększać/?
Dopiero odpowiedź na te wszystkie wątpliwości mogłaby odrobinę przybliżyć problem i być może dałaby najlepsze rozwiązanie.
No ale od tego jest Miasto, które nie może działać ponad prawem i nie może siłowo wprowadzać, wymyślonych , być może w czasie bezsenności 'rewelacji'.
Nie dajmy się prawdzie zaskoczyć!
Spalmy wyrzutów listę
i najlepiej - przymknijmy oczy
na to, co oczywiste....
Anna Wojdecka