Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia

Ścigali się ulicami miasta

Opublikowano 10.01.2012 13:37:01 Zaktualizowano 05.09.2018 11:17:31 top
8 10796

Limanowa. Andrzej Szepieniec zdobył Puchar Jurka Owsiaka w 4 Super Os'ie ulica miasta Limanowa.

8 stycznia w Limanowej w ramach XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po ulicach Limanowej został rozegrany Super OS o Puchar Jurka Owsiaka, a także o Puchary Starosty Limanowskiego Jana Puchały.

W tegorocznym Super Oe walczyli znani i utytułowani kierowcy m.in.  Marcin Bełtowski (subaru impreza), Grzegorz Duda (mitsubishi lancer evo VIII), Robert Kus  (mitsubishi lancer evo),  czy Andrzej Szepieniec (mitsubishi lancer evo IX).

Trasa liczyła ponad 1150 metrów. Zawodnicy rywalizowali w klasie generalnej - amatorów podzielonej na klasy w zależności od pojemności silnika od 1 do 5 o Puchary Starosty, a w klasyfikacji generalnej open o Puchar Jurka Owsiaka.

W klasyfikacji "generalnej open" wystartowało 36 załóg. Zwyciężyła w niej załoga Andrzej Szepieniec/Marta Danek z łącznym czasem 2:38,302, drugie miejsce zajął Marcin Bełtowski z czasem 2:41.753, a trzeci był Wojciech Kuzak/Paweł Stanisz z czasem 2:44,616.

W klasyfikacji generalnej - amatorów w której zmierzyło się 29 załóg, zwyciężył Wojciech Kuzak/Paweł Stanisz z czasem 2:44,616, drugie miejsce zajęła załoga Dominik Długosz/Agnieszka Feliks - 2:50,322, a trzecie Piotr Trypek/Wojciech Marcisz 2:50,369.

Dodatkowo podczas zawodów został przyznany Puchar Pachnącej Szafy, który otrzymała Monika Zawodny. Na trasie najbardziej bawił kibiców pokazową jazdą - poślizgami Grzegorz Duda.

Podczas tegorocznego Super OS-u organizatorzy zapewnili także wiele atrakcji, które zarówno bawiły, jak i uczyły uczestników, m.in.: poprzez szkolenie z zakresu „pierwszej pomocy” - gdzie zaprezentowane zostały zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także ćwiczenia na fantomach. Z bliska można było zobaczyć sprzęt ratownictwa technicznego i jego możliwości, można było również sprawdzić na symulatorze jak wygląda zderzenie w pasach bezpieczeństwa.

Podczas trwania zawodów licytowano rajdowe gadżety, koszulki, plakaty oraz możliwość przejażdżki na fotelu pilota z Marcinem Bełtowskim i Grzegorzem Dudą.

Dzięki organizacji 4 Super Os'u w Limanowej na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęło 5800 zł, które na ręce Teresy Zabramny koordynatora XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Limanowej, przekazali organizatorzy  zawodów - dyrektor Biura Zawodów AMK Limanowa Mirosław Kaja i rzecznik prasowy AMK Limanowa Waldek Wojtas.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii z XX Finału.